Skocz do zawartości

StuG IV (Sd. Kfz. 167) Early - Academy 1:35


SFModel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
W dniu 31.12.2025 o 20:15, patrykd napisał:

ta osłona KM strasznie gruba przydałoby się wykonać ją z blaszki

Zapewne masz rację, ale nie będę się już na tym etapie bawił w taki szczegół. Zwłaszcza, że ten model ma być tylko dodatkiem do całości. Więc jakoś to przełknę. 

 

Póki co budowa zakończona. Ok, anteny muszę jeszcze przymocować i uchwyty na schurzeny, zaś gąski skrócić o 1 ogniwko z każdej strony (za bardzo wiszą). Ale poza tym uznaję go za ukończonego na tym etapie. Teraz pora przerzucić go na lakiernię i zabawa z kredkami, aby go ładnie pokolorować. Przy moim obecnym tempie prac to z pół roku minie.

 

 

IMG_1376.JPEG

IMG_1377.JPEG

IMG_1378.JPEG

IMG_1379.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, SFModel napisał:

Zapewne masz rację, ale nie będę się już na tym etapie bawił w taki szczegół. Zwłaszcza, że ten model ma być tylko dodatkiem do całości. Więc jakoś to przełknę. 

To chociaż ją odchudź na krawędziach nie będzie tak bić po oczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EvildeadDzięki, postaram się tą szparę zakleić CA. 
 

@patrykdPoszlifować mogę spróbować. To faktycznie może dać odpowiedni efekt. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , może być ca , będzie lepszy model, tylko w tym czerwonym miejscu zaznaczonym , zresztą dokładniej  to widać na tych zdjęciach od Bigmodel, w części drugiej piąta i siódma fotka, tam dobrze widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wasze sugerowane poprawki zostały wykonane. Następnie zacząłem się bawić w kolorowanie. Pierwsza warstwa koloru, czyli tzw. baza została położona. Teraz zacznie się zabawa w rozjaśnianie. 

IMG_1649.JPEG

IMG_1650.JPEG

IMG_1651.JPEG

IMG_1652.JPEG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@patrykd @michal0281Dzięki panowie za miłe słowa. Poniżej już efekt końcowy malowania bazą. Ma na sobie 3 warstwy rozjaśnień. Teraz przede mną nakładanie kamo aby nadać mu jakiegoś kolorytu. Z tego co wiem, to ta jednostka miała nakładane kamo w warunkach polowych, więc będzie to totalna improwizacja 😀

 

 

IMG_1669.JPEG

IMG_1670.JPEG

IMG_1671.JPEG

IMG_1672.JPEG

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo pro. Tamto malowanie jak dla mnie było fajniejsze. Zrobił się teraz jakby zimowy... no chyba, że tak miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mariusz 72 napisał:

Ogólnie bardzo pro. Tamto malowanie jak dla mnie było fajniejsze. Zrobił się teraz jakby zimowy... no chyba, że tak miało być.

Tamto malowanie to była baza, którą w sumie już całkiem nieźle zmodulowałem jednym kolorem. Teraz masz już po rozjaśnieniach, więc tak - tak miało być. Gdy dojdzie na to kamo a potem cała chemia, to kolor ściemnieje i stanie się bardziej dunkelgelb. Chociaż nie wiem czy nie pomieszałem farb do rozjaśniania i nie wyszedł mi bardziej kolor DAK'owski🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że panujesz nad tym, co chcesz osiągnąć. Zazdroszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego używasz do maskowania. Zasłaniasz papierkiem czy jakiś bardziej wyszukane metody?

Musze kiedyś spróbować się tak pobawić... nie wiem czy wystarczy mi cierpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mariusz 72 napisał:

Czego używasz do maskowania. Zasłaniasz papierkiem czy jakiś bardziej wyszukane metody?

Zwykła taśma do maskowania od Tamki. Nic więcej. A przy łukach to tylko pewna ręka. 
 

A pozostałym dziękuję za miłe słowa. Obym tylko tego nie schrzanił malując kamo. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Ma ktoś z was jakieś schematy, kolorowe zdjęcia, pokazujące malowanie tych pojazdów należących do 17 dywizji SS? Bo ona była w Normandii w 1944 i to pasuje jako pojazd zdobyczny, które znajdzie się jako cargo na Dragonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże:

Screenshot_2026-05-08-22-02-47-967_com.android.chrome-edit.thumb.jpg.b43d50c5f0bef91fa5e3e998d868b90c.jpg

Ogólnie to kolorowych zdjęć z malowaniami tej dywizji zachowało się bardzo mało.

 

Zdjęcie z muzeum Orła Białego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kolorowych zdjęć raczej nie znajdziesz, są czarno białe i tyle tam widać, no i dwa schematy z książki Ak German Armour in Normandy

Zrzut ekranu 2026-05-08 213010.png

 

 

 

Zrzut ekranu 2026-05-08 213250.png

 

Zrzut ekranu 2026-05-08 212231.png

 

Zrzut ekranu 2026-05-08 212245.png

Edytowane przez Evildead
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Robi napisał:

Ogólnie to kolorowych zdjęć z malowaniami tej dywizji zachowało się bardzo mało.

To wrzuć jakieś nawet z tej małej ilości.

12 godzin temu, SFModel napisał:

Mam prośbę. Ma ktoś z was jakieś schematy, kolorowe zdjęcia, pokazujące malowanie tych pojazdów należących do 17 dywizji SS? Bo ona była w Normandii w 1944 i to pasuje jako pojazd zdobyczny, które znajdzie się jako cargo na Dragonie. 

Ogólnie można znaleźć oryginalne fotki kolorowe z okresu 2 w.ś. ale większość to jednak biało czarne , lub obrabiane współcześnie

 Stug. IV z 17 SS Div. w Normandii 

Sturmgeschütz IV France

kolejny

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

StuG IV of the 17th SS Panzergrenadier Division Götz von Berlichingen, Marigny Montrevil France 1944

Brak dostępnego opisu zdjęcia.stock-photo-german-panzer-stug-iv-destroyed-on-marignymontrevil-road-in-normandy-1944--14324.jpg

StuG IV Sturmgeschütz IV assault gun SdKfz 167

World War Photos |

https://www.worldwarphotos.info › ...

 

7677747415c82f82e1c7a8cd65c430e4.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SFModel napisał:

Ma ktoś z was jakieś schematy, kolorowe zdjęcia, pokazujące malowanie tych pojazdów należących do 17 dywizji SS?

 

130600793_meser262@0000.thumb.jpg.1b2642afa397e8f036735793ffa10ccf.jpg

Może taki. Bardzo delikatne plamki imitujące światło/cienie zielonej roślinności. Fotka modelu z "AFY Modeling Guide".

 

Na tej fotce to fajnie wygląda.2010321999_meser262@0000.thumb.jpg.4f7578bb3aa286180a94e5909f153cb0.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.