Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Lipstein napisał:

Jest Dodge z Italeri z tym działem, jakiś dawca zawsze się znajdzie 😁

A nie, nie, nie:nienie:.  Nie jest tak łatwo, Dodge M6 był wyposażony w działo kalibru 37mm na innej podstawie i z inną trójkątną maską a White T48 (SU57) w kopię brytyjskiego działa 6-ciofuntowego QF6 w USA znanego jako Gun  57mm M1 na kompletnie innej podstawie i z całkowicie inną od nowa opracowaną  maską o kształcie nazwałbym trapezowym:mrgreen:, także kombinuj dalej:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, za szybko by to było.

A skoro masz Kolego taką szeroką wiedzę, to gdzie na kołowym pojeździe ze stajni US Army umieścić malowany od szablonu napis DO NOT DRAIN ANTIFREEZE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, orkan napisał:

Jestem pod wrażeniem za to  archeologiczne wykopalisko:benc:. Ten zestaw jest zapewne z czasów kiedy w Wałbrzychu zaczynano wydobycie węgla:mrgreen: . Udało mi się na E-bay-u znaleźć jak wyglądały części i muszę to napisać  że merytorycznie trochę słabo to wygląda, ale jeszcze raz  wielki szacun nie znałem wcale tego zestawu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2024 o 17:02, Lipstein napisał:

gdzie na kołowym pojeździe ze stajni US Army umieścić malowany od szablonu napis DO NOT DRAIN ANTIFREEZE?

 

Czy to jest zagadka dla Adama czy chcesz poszerzyć swoja wiedzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żołnierze AK, NSZ, czy Batalionów Chłopskich używali mundurów armii czerwonej lub ich elementów?

 

Zalegają mi figurki krasnej armii i myślę nad dioramką lub winietką AK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w sieci sporo zdjęć różnych oddziałów partyzanckich. Można poszukać. Nigdy nie drążyłem tematu dogłębnie ale biorąc pod uwagę aspekt polityczny raczej wątpię, żeby AK lub NSZ używało sowieckiego umundurowania. AK i NSZ raczej mogło używać zdobycznego niemieckiego umundurowania. Co do BCH, GL i AL to osobiście nie widziałem nigdy na zdjęciach partyzantów tych formacji w sowieckich mundurach ale to oczywiście o niczym nie świadczy. Mogą tylko podejrzewać, że dla sowietów kluczową sprawą było dostarczanie broni a nie mundurów. Co do elementów umundurowania takich jak buty, pasy, mapniki, torby, koalicyjki to niewykluczone, że były dostarczane przez sowietów a potem w zasadzie mogły trafiać do każdej formacji. Może ktoś z kolegów temat bardziej zgłębił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2024 o 09:56, Endrju napisał:

Czy to jest zagadka dla Adama czy chcesz poszerzyć swoja wiedzę?

 

Chciałbym wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lipstein napisał:

Chciałbym wiedzieć

Napis DO NOT DRAIN ANTIFREEZE umieszczany jest w okolicach wlewu chłodziwa do chłodnicy. A skąd się pojawiło pytanie? Masz kalkomanie i nie wiadomo gdzie ją przykleić czy też jakiś inny związek przyczynowy nastąpił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Endrju napisał:

Napis DO NOT DRAIN ANTIFREEZE umieszczany jest w okolicach wlewu chłodziwa do chłodnicy. A skąd się pojawiło pytanie? Masz kalkomanie i nie wiadomo gdzie ją przykleić czy też jakiś inny związek przyczynowy nastąpił?

Andrzejku ja już odpowiedziałem Bartkowi w tym temacie w jego wątku warsztatowym dotyczącym Dżemsa :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, BB84 napisał:

Dragon 6258 https://www.mojehobby.pl/products/Panzerjager-I-4.7cm-PaK-t-Early-Production-Smart-Kit.html

Warto składać prosto z pudełka czy trzeba dokupić PE lub coś przerabiać? 

Blaszki ma w zestawie, gąsienice ogniwkowe  są. To bardzo mały model i jeden z nowszych wypustów  Dragona.  Tani nie jest.  Brać i sklejać!!!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Blaszki ma w zestawie, gąsienice ogniwkowe  są. To bardzo mały model i jeden z nowszych wypustów  Dragona.  Tani nie jest.  Brać i sklejać!!!

To chyba ten. Trochę bez sensu, że wnętrze tak wydetalowane, a nie da się pokazać. Plastikowe blachy wokół działa nie za grube? 

 

Edytowane przez BB84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
7 godzin temu, BB84 napisał:

 Plastikowe blachy wokół działa nie za grube? 

To dobry model, plastikowa osłona dobrze wygląda, jest  cieniutka jak na detal z pudełka , tak na oko to ma z pół milimetra , oczywiście można zamienić na blaszki,

 

https://plastmodel.pl/32373-et-model-e35-014-wwii-german-panzerjager-i-fighting-compartment-armor-platesearl-en

 

https://www.mojehobby.pl/products/Panzerjager-I-oslony-wczesne-ITA-ZVE.html

 

IMG_20240316_062002.jpg

Edytowane przez Evildead
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Evildead napisał:

To dobry model, plastikowa osłona dobrze wygląda, jest  cieniutka jak na detal z pudełka , tak na oko to ma z pół milimetra , oczywiście można zamienić na blaszki,

 

https://plastmodel.pl/32373-et-model-e35-014-wwii-german-panzerjager-i-fighting-compartment-armor-platesearl-en

 

https://www.mojehobby.pl/products/Panzerjager-I-oslony-wczesne-ITA-ZVE.html

 

IMG_20240316_062002.jpg

A co z detalami typu zapinki narzędzi i skrzynki amunicyjne? 

Podejrzewam, że go posiadasz i to Twoje zdjęcie, jakie zmiany planujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
17 minut temu, BB84 napisał:

A co z detalami typu zapinki narzędzi i skrzynki amunicyjne? 

Podejrzewam, że go posiadasz i to Twoje zdjęcie, jakie zmiany planujesz? 

No mój , specjalnie wyciągnąłem żeby pokazać osłonę, jeszcze w folii :), pewnie że lepiej dać zapinki z blaszek i resztę , widziałem że blaszki Tobie nie obce to lepiej się zaopatrzyć, ja akurat mam blaszki voyager pe 35440 , ale wydaje mi się z grubsza że odpowiednikiem bedzie ten e.t model , early ma osłonę pięcioczęściowa, francja 1940 itp

 

https://plastmodel.pl/41764-et-model-s35-002-wwii-german-panzerjager-iearly-version-value-package-for-dragon-en

 

 

Są jeszcze do abera, być może bardziej wypasione jak to aber, oslona pewnie dokladniejsza , nie wiem jak z reszta zestawu basic , zalezy jakie gabaryty mialo italeri itd,

 

 w tym panzerjagerze dragona jedynie tak sobie te łaczone blotniki z kadlubem jako całość trochę lipa , mzna rozwazyc zakup blotnikow do ausf b pz1  , voyager , e.t  maja dedykowane pod dragon

 

 sie okazuje ten voyager tez dostepny

to mozna uderzac

https://plastmodel.pl/41764-et-model-s35-002-wwii-german-panzerjager-iearly-version-value-package-for-dragon-en

 

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Evildead napisał:

No mój , specjalnie wyciągnąłem żeby pokazać osłonę, jeszcze w folii :), pewnie że lepiej dać zapinki z blaszek i resztę , widziałem że blaszki Tobie nie obce to lepiej się zaopatrzyć, ja akurat mam blaszki voyager pe 35440 , ale wydaje mi się z grubsza że odpowiednikiem bedzie ten e.t model , early ma osłonę pięcioczęściowa, francja 1940 itp

 

https://plastmodel.pl/41764-et-model-s35-002-wwii-german-panzerjager-iearly-version-value-package-for-dragon-en

 

 

Są jeszcze do abera , oslona pewnie dokladniejsza , nie wiem jak z reszta zestawu basic , zalezy jakie gabaryty mialo italeri itd,

 

 w tym panzerjagerze dragona jedynie tak sobie te łaczone blotniki z kadlubem jako całość trochę lipa , mzna rozwazyc zakup blotnikow do ausf b pz1  , voyager , e.t  maja dedykowane pod dragon

Dzięki, będę musiał przestudiować. 

Jeśli pe 35440 to raczej dragon 6230, bo połowa modelu to blaszki. Z 6258 wychodzi dość drogo, a raczej pe 35440 zrobi lepszą robotę, niż sam 6258. Z dostępnością obu dragonów lekka lipa teraz, jedynie 6258 w moje hobby dostępny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

te wszystkie zestawy sa podobne jak nie identyczne poza osłoną , jak chcesz wczesny to osłona pięcioczęsciowa, jak póżny afryka to siedmio , wydaje sie ze zestaw e.t jest typowy pod 6258, to chyba spólka matka voyagera , bardzo podobne, , z dostepnoscia to pytaj   @witox, sprzedawal tego jagera za 165 z przysyłka , to tylko brac :) , o ile ma jeszcze

 

 z tego dragona 6258 tez zrobisz afrykańca jak chcesz , kwestia modyfikacji

Edytowane przez Evildead
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysiek12 napisał:

Sklejał ktoś tego Cromwell-a 

Jak wrażenia 

Merytorycznie to nie wiem, ale wszystko pasuje. Metalową lufę armaty i karabinów można dokupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykański Jeep od Academy w 1/72.

Słyszałem, że szyba i cały jej element są skopane po całości.

Idzie to skorygować czy jakiś zamiennik potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.