Skocz do zawartości

7TP "Na manewrach" - 1938`- Mirage - 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 290
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie za brudny na gąskach?

no i to błoto wygląda jakby trochę na nim leżało i zdążyło wyschnąć...

ale po za tym to świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie Ci wszyscy pomocnicy od polskiej broni pancernej byli do tej pory No gdzie pytam.

Hmm, o ile pamiętam to ktoś (skala72) już zwracał uwagę kilka stron wcześniej, że wózki źle wklejone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, dobrze ze nie mam w zwyczaju doklejania kół i wózków, zdjąłem,zamieniłem i po bólu, schnie w gruncie dalej - mokre jeszcze

Ufff ! Liczyłem, ze to powiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakas kolejna ciekawa teoria ?

 

No to tak: były manewry, chłopcy wjechali w pole a że padało od kilku dni to już z niego nie wyjechali. Naradziwszy się poszli do gospodarza pożyczyć konie a że gospodarz miał oprócz koni trzy urocze córki to wyprawa się trochę przedłużyła... Jak to się mawia: zmienił się cel przeprowadzanych manewrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakas kolejna ciekawa teoria ?

 

No to tak: były manewry, chłopcy wjechali w pole a że padało od kilku dni to już z niego nie wyjechali. Naradziwszy się poszli do gospodarza pożyczyć konie a że gospodarz miał oprócz koni trzy urocze córki to wyprawa się trochę przedłużyła... Jak to się mawia: zmienił się cel przeprowadzanych manewrów

 

no a się potem dziwić że w pobliżu poligonów itp. mieli wyże demograficzne

 

świetna historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na to co robisz odchodzi mi ochota na ten konkurs .No bo po co mam się męczyć i tak nic nie wygram.Oczywiście żartuję robimy to przecież wszyscy sami dla siebie.Masz wielkie umiejętności dla mnie takie dioramy i (brudzenia) to czarna magia.Moje uznanie.Tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli błoto do kolorowania to jest dobrze. Pamiętaj, żeby pole było ciemniejsze od drogi bo na razie nie widać,że to pole. Jak na mój gust to to (drobny piasek?) co jest na czołgu jest deczko zbyt gruboziarniste nawet na 1/35. Być może nie mam racji bo fotografia wyolbrzymia a szczególnie filtry górnoprzepustowe do wyostrzania zdjęć. Jeśli to miałoby być piaszczyste pole to ziarna nie powynny być widoczne. Frakcja 2-0.5 mm w skali 1/35??

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady.

Odnośnie błota, jeśli piszę co będzie czynione,a ludzie tego nie rozumieją..to po co w ogóle pisać?

Dziwi mnie także, że do tej pory nie zrozumiano iż NIE INTERESUJĄ mnie czołgi nówki, niepoobijane itd.

Coś, co dla kogoś jest wrakiem, dla innego jest wizją zmęczonej maszyny..a może po prostu nie umie tego uczynić/ boi się..nie wiem, nie wnikam. Mnie się to podoba i koniec.

 

Na prędce podrzuciłem kilka odcieni, może TERAZ niektórzy pojmą o co mi chodzi..:]

ResizeofDSCF1675.jpg

Teren, ma być mokrawy(nie napiszę podmokły, bo mi znów z mapa wylecą )

 

Pamiętaj, żeby pole było ciemniejsze od drogi

Tak juz sie zaczyna dziać, na drodze jak widać zaczyna być jaśniej(nieco kamyczkowo) a na polu zanika ziarnistość.

Gołym okiem tak jej nie widać, niemniej niweluje ją.

ResizeofDSCF1677.jpg

ResizeofDSCF1674.jpg

ResizeofDSCF1673.jpg

ResizeofDSCF1672.jpg

ResizeofDSCF1671.jpg

ResizeofDSCF1670.jpg

W koło kapliczki juz jest nasypana finalnie ziemia..tylko mam teraz problem z doborem koloru dla niej, figurkę Świętej zrobię biało niebieską, myslałem takze nad takim jaśniutkim niebieskim dla kapliczki..niestety mało ich widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skiby, rozumiem to te miniwały po oraniu ?

 

Tak. Właśnie to to miałrem na myśli.

 

Wpierw musze chłopaków rzucic na ziemię, póżniej ew. dodatkowo kształtować grunt - tak mi sie wydaję

Racja. Nie ma sensu chyba tego robić wcześniej.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Nie ma sensu chyba tego robić wcześniej.

okaże się, ogólnie wiem tyle w temacie co nic - jestem kompletnie na "obczyźnie" jeśli chodzi o podłoża..także jak w modelach - śmiało jeszcze mogę coś sknocić.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Nie ma sensu chyba tego robić wcześniej.

okaże się, ogólnie wiem tyle w temacie co nic - jestem kompletnie na "obczyźnie" jeśli chodzi o podłoża..także jak w modelach - śmiało jeszcze mogę coś sknocić.

 

pozdrawiam

 

E no bez przesady. Ja też doświadczenia wielkiego nie mam a moje uwagi dotyczą bardziej tego co widziałem chodząc po prawdziwych polach (nie jestem rolnikiem). Podłoże chyba łatwiej naprawić w razie sknocenia niż model więc strachu nie ma.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapliczka zdecydowanie jasnoniebieska - jeszcze do lat 70tych był to ulubiony kolor 'miejscowych' odświeżających owe. Potem pojawił się kor biały i panuje w zasadzie do dzisiaj. Hehehe, mądrala ze mnie, co? Ale mam żonę etnografa, stąd wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapliczka zdecydowanie jasnoniebieska

Heh, u mnie na dzielnicy "od zawsze" podobna stoi i właśnie taki kolor z niej kojarzyłem, ale widze że nietylko w Wawie takie standardy obowiązywały/ują ;)

 

Dzieki, więc powiedzmy ze kiedys była jasnoniebieska..bo wiadomo,ze moja "używana" będzie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chatę na wiosce (Dziki Wschód) i tam większość kapliczek jest bielonych np. wapnem. Co do kapliczek z Wawy, to na podwórkach są kapliczki pomalowane jednolicie lub w rożne kolory, normalnie wieś śpiewa i tańczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.