Skocz do zawartości

7TP "Na manewrach" - 1938`- Mirage - 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

No i wiem co chcę od Mikołaja

Modelik,blaszunie i gąsunie

Super ogląda się Twoje relacje.

Tylko jest ich tyle,że trochę zajmuje przeglądnięcie wszystkich(mam na myśli konkursowe relacje).

Pozdrawiam

I

Życzę dobrej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zawsze jak oglądam relację z budowy modelu szeroko wzbogacanego blaszkami (zwłaszcza jeśli te blaszki są koloru złotego) i innymi dodatkami to nie mogę się oprzeć wrażeniu, że po pomalowaniu taki model dużo traci. Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale taki model na 5 minut przed malowaniem robi wielkie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów doszło kilka drobiazgów, żałuje teraz że nie robiłem z jedną wieżą :/

Milionerem nie zostałem, ale jestem szczęśliwym posiadaczem tego:

ResizeofDSCF1291.jpg

ResizeofDSCF1289.jpg

ResizeofDSCF1288.jpg

ResizeofDSCF1285.jpg

Miałem bardziej sponiewierać tego szkraba...ale, pozostanie jak jest, będzie mniej młotkowania :(

Dobrze, że już się z tym obrobiłem, im dłużej w nim dłubałem, tym częściej patrzyłem na kosz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale taki model na 5 minut przed malowaniem robi wielkie wrażenie.

eh powinno sie wlasnie robic dwie wersje jednego modelu z blach,jedna pomalowana a druga surowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model doblaszkowałem, zlepiłem na "ślinę" figurki by zacząć kształtować sytuację.

Po stronie akcji, w zagłębieniach będzie nieco mokrawo, przed kapliczką "polna" dróżka...to tak mniej więcej.

ResizeofDSCF1305.jpg

ResizeofDSCF1304.jpg

ResizeofDSCF1302.jpg

ResizeofDSCF1300.jpg

ResizeofDSCF1303.jpg

ResizeofDSCF1297.jpg

Jako że na początku zapomniałem zrobić In box figur, więc tak wyglądają na "wyjściu";

ResizeofDSCF1295.jpg

Patrzę,a te hełmy na przedzie ogromnie chropowate, już biorę papier - jednak rzuciłem okiem na instrukcję z figurek, gdzie doczytałem:

-w.z.31......w oryginale dodawano do farb mielony korek.

Ciekaw jestem po co, może by się nie błyszczały.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerd, dzięki - czas się znalazł.

Jak Jędrek wspomniał, rusznica nie nadawała się do scenki.

Nieco zmieniłem figurkę, ta daje sygnał kolegom zza pleców:

ResizeofDSCF1309.jpg

ResizeofDSCF1308.jpg

 

Jak już ten etap mam za sobą, będę uzupełniałł ubytki w figurkach oraz/i szpachlował.

Zamierzam teraz pobawić się w zbieracza, pobuszuje w jakichś krzakach i wyszukam sobie korzeni, które to będą imitowały gałęzie na podmokłym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukam sobie korzeni, które to będą imitowały gałęzie na podmokłym terenie.

 

Wydaje mi się, że jak na podmokły teren to te górki zbyt wypukłe są. Raczej skłonny jestem twierdzić , że płaskawo winno być ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hełmy malowano farbą z korkiem, to był dopiero patent Tak się przyglądam tym polskim garnkom i aż mnie serce boli bo bardziej przypominają one czeskie hełmy, niż nasze. Cóż, nie ma chyba u nas jeszcze firmy, która zrobiła by dobre polskie hełmy... szkoda.

Rafał a nie kupowałeś 3 figurek ? Do kapliczki wstawisz jakąś "bozinke" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa. Widać kolego że przykładasz się do pracy. Też kiedyś złożyłem czołg 2 wieżowy ale to było ho ho temu. Myślę że będę tutaj od czasu do czasu zaglądał sobie. Mimo że militarka to już nie moja działka.

 

Co używasz jako podkładu do mocowania elementów dioramy. Czy moje przypuszczenia są słuszne czy to jakaś ramka na dyplom bądź zdjęcie :>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się będzie jeszcze działo...

Superowo wygląda.Ale jak ktoś już wcześniej wspomniał te wzniesienia powinny być nieco niższe.Ale to tylko takie moje gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałe, przez podmokłe miałem na myśli że po ulewie gdzie woda nie dała rady jeszcze wsiąknąć.

będzie nieco mokrawo

 

Dla jasności, nie będzie to depresja- Żuławy np ;)

Teren ma przypominać narożnik pola/polany gdzie było to orane.Rolnicy,jak zauważyłem np. pod moim płotem dowożą ziemię(?) bądż ja wywożą

Poważniej, na połaciu ziemi 100m2 różnica terenu waha się w przedziale do pół metra w obie strony(jeśli nie więcej - czyli -0,5m,0m,+0,5m) - stojąc 100m ode mnie widać ledwo głowę.

Dojrzałem także wały, powstałe ze śmieci zebranych na polu:

gałęzie,kamienie itp.Zarasta to trawa i powstają niezłe "chece" - także to wzniesienie(które i tak się zmniejszy) przed kapliczką ma imitować właśnie takie oto,powyższe,moje wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności, nie będzie to depresja- Żuławy np ;)

Teren ma przypominać narożnik pola/polany gdzie było to orane.Rolnicy,jak zauważyłem np. pod moim płotem dowożą ziemię(?) bądż ja wywożą

Poważniej, na połaciu ziemi 100m2 różnica terenu waha się w przedziale do pół metra w obie strony(jeśli nie więcej - czyli -0,5m,0m,+0,5m) - stojąc 100m ode mnie widać ledwo głowę.

Dojrzałem także wały, powstałe ze śmieci zebranych na polu:

gałęzie,kamienie itp.Zarasta to trawa i powstają niezłe "chece" - także to wzniesienie(które i tak się zmniejszy) przed kapliczką ma imitować właśnie takie oto,powyższe,moje wnioski.

 

Świetne obserwacje!

 

Żuławy z tego co wiem są bardziej płaskie bo to delta ;-)

Poważnie: Tak jak już ktoś radził zrób kapliczkę i drogę wyżej, za drogą zrób rów a za rowem ów wał albo pryzmy z kamieni zebranych z pola. Pryzmy kamieni pokryte darnią bo usypuje się je od lat. I masz 100% realizm. Moze to być wszędzie w Polsce.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wizja była nieco inna, przedstawiam ja poniżej:

W końcu(jak to zawsze bywa w Naszych modelarskich planach) ,zmieniłem układ gruntu.

Od początku.

ZABEZPIECZYŁEM ramkę taśmą,zwykła malarską

Korzystając z pianki, której nie zużyłem do podkładów kolei zrobiłem "takiecoś", by móc zobaczyć układ gleby.

Po wybraniu odpowiadających mi kształtów, wziąłem się za dodawanie "śmieci" na podłożu:

ResizeofDSCF1319.jpg

Wygląda to dziwnie, jednak podczas nakładania warstw ziemi, niektóre z tych kształtów wykonają za nas randomalne nierówności.

W sumie,najważniejsze jest przy całym tym procesie, by zdecydować się na konkretny kolor ziemi.

Ja, dobrałem taka, z jaką się dość często spotykam na Mazurach/ na polach.

Zaznaczam, iż jest to dopiero baza, która będzie poddawana obróbce akrylami, temperami i finalnie pigmentami(przy czym i olei nie wykluczam).

Niektórych czynności nie da się przewidzieć już na wstepie..bo tu mamy za mało, tu za dużo..także one się mieszają, nie wykluczając.

Wracając do tematu, po ustaleniu kształtu - błotko.

Jako że jestem fanem "produktów" przyrody, czerpie z nich do woli.

Tu, pożyczyłem od niej glinkę, nieco zeschłych patyków, kamyczków, wody oraz oregano:

ResizeofDSCF1320.jpg

Jako że mam dostępną chemię różnoraką, tu wykorzystałem sobie dodatkowe wypełniacze w postaci:

bitum w proszku

rozwodniona żywica akrylowa(którą można zastąpić wikolem- o tym później)

ciemnych pigmentów

tempery - czarnej(kolorystyka,pigmenty mieszane z wodą nie oddadzą w pełni koloru, który chcemy uzyskać).

resztki włosia do owijania rur(imitujące korzonki wystające z ziemi)

troszkę gipsu budowlanego.

Wikol, który zastępuje żywice akrylową, ma za zadanie wspomóc proces schnięcia(piasku zmieszanego z gipsem), bez tego dodatku możemy sie spodziewać spękań,a w tym przypadku chcę tego uniknąć(taki motyw jest rewelacyjny dla wyschniętego dna rzeki, czy terenów pustynnych)

 

Mieszając powyższe składniki otrzymujemy oto taką "pacie":

ResizeofDSCF1321.jpg

 

Dopóki jest rzadka, możemy rozprowadzać ją od środka na boki, które zostawiam sobie na koniec.Przyczyna jest prosta,za rzadki wstęp oznacza ziemie poza ramką.

ResizeofDSCF1323.jpg

W początkowej fazie,wszystko to wygląda dość brzydko, jednak nie ma się czym przejmować - pamiętajmy,że dodaliśmy "suchych" składników - glinka,gips,pigmenty.

Po rozprowadzeniu dajemy chwilkę masie odpocząć,by lekko stężała po czym bierzemy w rękę pędzel o twardym włosiu i tapujemy miejsca,które chcemy bardziej wyeksponować,pomijając te, które maja być wypłaszczone.

 

ResizeofDSCF1322.jpg

Odstawiamy,dajemy wyschnąć.

ResizeofDSCF1328.jpg

ResizeofDSCF1327.jpg

ResizeofDSCF1326.jpg

ResizeofDSCF1325.jpg

Jak powyżej widać proces schnięcia, ziemia zblednie i to znacząco, co pozwoli nam później działać "kontrastowo" na podłożu.

 

 

pozdrawiam

 

 

 

Zatem,mam już bazę, teraz najgorsze - dobór roślinności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.