Skocz do zawartości

7TP "Na manewrach" - 1938`- Mirage - 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

ooo nie, teraz wygląda jak powiększone bobki po jakieś owcy czy czymś albo jak rozsypany brązowy węgiel

 

a może zrób trawę zamiast zaoranego (?) pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja się z tobą nie zgodzę Krzychu. Teraz to wyglada prawdziwie a nieprawdziwie wygląda czesć granicząca z polem. Ot moje zdanie.

Rafał-Zzostaw to na dwa dni i odpocznij od tematu. Spojrzysz na to świeżo i dokończysz tą droga którą teraz idziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi Ci o brak śladów pługa po zewnętrznej stronie pola(mały rowek pomiędzy zaoraną ziemią a trawą)? Jak dla mnie wygląda na świeżo orane pole ale może powinno być ukształtowane w lekkie rządki tak jak pług odkładał na lewą za każdym podejściem? Ogólnie super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wiem o co Ci chodzi. Zróżnicuj bardziej wielkośc kamieni: im większe tym mniej, Zróżnicuj całość wysokościowo tak, by te bambulce tworzyły wał i o połowę węższy - tak do połowy długoścu tanka. To z tyłu "zaoraj" głęboko i będzie super!

To oczywiście moja wizja "polowego węrowcy" ale może się przyda ;-)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróżnicowanie, to raz a dwa zmniejszenie ilości grud.

Grudy są za DUŻE - to na pewno

jest za ciemno, jednak kłopot tkwi w ciemnej tonacji ubabrania czołgu - co mi dyktuje kolorystykę. Jakiekolwiek rozjaśnianie powoduje powstawanie plam, ni je przypiął, ni wypiął...czy jakoś tak.

Łatwiej mi przychodzi doradzanie innym, by odpoczęli.....ale to jest jak choroba, nałóg..nie wiem jak to nazwać - źle funkcjonuje przez taką "głupotę".

Zrobię coś, podoba mi się...aż spojrzę na dzień drugi i już mi się nie podoba.

Wy tez tak macie ?

Może robić i już na to nie patrzeć

Chciałem odpuścić, pomalować figurki..ale czuję w powietrzu unoszący się zapach terpentyny, thinnera - i od razu za uchem(bądź w głowie) "głos" - ziemia,ziemia,ziemia - to chyba da się sklasyfikować pod względem medycznym ?

Zmiana na łąkę, czy cokolwiek innego byłoby ucieczką od tematu(co dla mnie jest niedopuszczalne), który wcześniej czy później i tak wróci - ale cytując pewnego osobnika " z tematem się nie ożeniłem" ;)

Nie wiem tez w sumie co się uczepiłem tego POLA...ale jak się rzekło, trzeba zrobić.

 

 

 

więc rozmyślam, jutro dzień prób - może w końcu mnie usatysfakcjonuje, to co wykonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....ale to jest jak choroba, nałóg..nie wiem jak to nazwać - źle funkcjonuje przez taką "głupotę".

Zrobię coś, podoba mi się...aż spojrzę na dzień drugi i już mi się nie podoba.

Wy tez tak macie ?

 

Też tak mamy. Nie jesteś sam... Trzymaj się i walcz.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób te ugory, znacznie lepiej to będzie wyglądać. Tak jak mówisz zmniejsz granulacje ziemi i wszystko powinno być już ok. Kolor jest całkiem dobry, no może powinien być ciut ciemniejszy bo troche przypomina to teraz torf.

Ewentualnie możesz coś posadzic na tym polu

 

Walcz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odpuścić, pomalować figurki..ale czuję w powietrzu unoszący się zapach terpentyny, thinnera - i od razu za uchem(bądź w głowie) "głos" - ziemia,ziemia,ziemia - to chyba da się sklasyfikować pod względem medycznym ?

 

Mi się trzy noce śniły relingi w moim u-boocie - to chyba też da się sklasyfikować pod względem medycznym ?

 

Nigdy nie ciągnęły mnie ani pojazdy, ani dioramy, ale oglądanie Twoich relacji to jak dobry serial w tv - nie możesz doczekać się następnego odcinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał - jest to, co chciałem.

Tam gdzie była granica pole zaorane - nieruszane zaczyna się coś dziać, jednak fotki mojego pomysłu jak mi to podeschnie i wymoszczę to conieco.

Resztki ze zbiorów walają się i dosychają na polu - można uznać że po kapuście, czy burakach.

ResizeofDSCF1737.jpg

ResizeofDSCF1734.jpg

Powoli zaczynam brać się za górne płyty czołgu - co załoganci buciorami nawyczyniają..wyjdzie w praniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poświęcony czas i podpowiedzi.

Jak wspominałem na skraju pola znalazł się chrust, gałęzie i trochę kamieni z pola:

ResizeofDSCF1748.jpg

Zapewne ulegnie jeszcze jakimś korektom, ale to jak "odpocznę" bo wpatrywanie się non stop w to samo...nie służy poprawkom

 

Czołg wpadając na te "śmiecisko" popodnosił większe gałęzie,a niektóre pnie połamał(powiedzmy że impet)

ResizeofDSCF1758.jpg

ResizeofDSCF1756.jpg

ResizeofDSCF1752.jpg

ResizeofDSCF1751.jpg

ResizeofDSCF1750.jpg

ResizeofDSCF1749.jpg

ResizeofDSCF1746.jpg

ResizeofDSCF1745.jpg

ResizeofDSCF1744.jpg

 

Jak widać ziemia z pola dość lepka:

ResizeofDSCF1755.jpg

ResizeofDSCF1754.jpg

Syfek różny - pokonywał nietylko TO pole.

 

Spokojniejszy, podejdę do innych "in to pole" - czyli w końcu figsy

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to, że do oceny można oddać tylko jedną galerię I weź tu się Rafale na koniec zdecyduj!|

Scenka kozak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym widział pole za Sulęczynem... Kropka w kropkę.... Genialne...

Dodał bym jeszcze w samym rogu małą brzózkę, i kilka wyższych krzaków, jako początek małego zagajnika, które często się zaczynają przy końcu pola i biegną wzdłuż drogi... To tylko moja mała sugestia...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i potwierdziłeś tym "polo - wałem", że w pełni Ci się należy tytuł "Rafał dioramowy" (brzmi niby niewinnie, ale niesie ze sobą najważniejsze przesłanie - masz do tego talent i lubisz to, a te 2 rzeczy są w budowie dioram najważniejsze). etc.

 

P.S. Roślinność (kwiatki) wokół kapliczki wymiatają. Czy to aby nie "ta słynna" trawa Polak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.