Skocz do zawartości

7TP "Na manewrach" - 1938`- Mirage - 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 290
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zawieszenie nie jest doklejone, jak i koła - zębate i napinające( do podsyfiania, coby później nie mieć z tym problemu).

Swistak, dziękuję, ale sanacja się zakończyła, przejdźmy na Ty, ok? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Tak sobie myślę, że mógłbyś dodać jakiś ciekawy detal na tę drogę biegnącą przed kapliczką (Jakieś większe kamulce czy coś), bo tak moim skromnym zdaniem tam będzie troszkę zbyt pusto. Ale to Ty tu jesteś ekspertem nie ja No nic ... miłego klejenia i jeszcze raz pozdrawiam. Będę na bieżąco oglądać postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o teren, to nie jest moje ostatnie słowo w tej kwestii - spokojnie, niebawem sie tam conieco pozmienia ;)

 

 

widd.

Wiesz,klnąc czas spory temu, na siebie a przede wszystkim winiąc aparat - zlitowała się nade mną, moja ładniejsza połowa.

Wykosztowała się na w miarę niezły aparat - po czym nastąpiło to samo...

Problem nie leży po stronie aparatu, tylko tego kto jest za nim.

Wróciłem do opanowania zwykłej 7 czy 8mpx głupawki, którą dopiero zaczynam rozgryzać.

Ustawienia ręczne, przede wszystkim, do tego aparat na stojaku(na pewno nie w rękach) i z opóżniaczem(samowyzwalacz)

Kupiłem też namiot bezcieniowy z oświetleniem.... którego jeszcze nie użyłem ANI RAZU !

Studio:

Kartka niebieskiego brystolu(tło), dwie lampki ze zwykłymi żarówkami 60W, które nota bene zostały kupione przypadkiem,za jakieś śmieszne pieniądze w hipermarkecie.

Cała finezja "studia" - powodzenie tkwi w ustawieniach aparatu ;)

Jeżeli koniecznie nalegasz, mogę zrobić zdjęcie tych że 2 lampek i kartki niebieskiego papieru...możesz mi wierzyć, że bardziej kolorowo to wygląda w moim opisie, niż rzeczywistości

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ResizeofDSCF1482.jpg

 

Z tej perspektywy dioramka wyglada MIODZIO.

Panowie to poprostu klasyka kompozycji.

Natomiast z gory juz tak pieknie nie jest.

Za duzo jednostajnie kolorystycznych plam.

Ale pewnie to sie zmieni.

Sam tytul nie pasuje mi tez do tego co widze.

A minowicie jak manewry to chyba raczej na poligonie.

A nie na terenie cywilnym (kapliczka)

No ale zaden problem zmienic nazwe projektu.

Pozatym Panie Rafale, czy pan chodzi do pracy tak jak zwykli ludzie.

Bo to tempo to jest zabojcze, najpierw ten waz niemiecki a teraz tu.

A moze to determinacja i pracowitosc?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tytul nie pasuje mi tez do tego co widze.

A minowicie jak manewry to chyba raczej na poligonie.

A nie na terenie cywilnym (kapliczka)

No ale zaden problem zmienic nazwe projektu.

Też się właśnie dzisiaj nad tym zastanawiałem.

 

Sama dioramka - bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczy mnie ten grunt. Zbyt ciemny jak dla mnie. Taki torfowy. A droga jakby zaorana. Chyba, że to po deszczu. No, ale wtedy to jakieś kałuże by się przydały. Co do kwestii kapliczki, to nie widzę przeciwwskazań, by na wojskowym poligonie była tego typu budowla, mogła na tym terenie stać choćby od powstania styczniowego. Nie wiem tylko czy w zestawie jest jakaś figura świętego, bo na razie kapliczka chyba jest tylko ustawiona poglądowo. Bez figurki świątka kapliczka wygląda pusto. Inna kwestia to że kapliczki były często obsadzane drzewkami, lub krzakami (brzozy, bez). A tu jakoś łysawo się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tytul nie pasuje mi tez do tego co widze.

A minowicie jak manewry to chyba raczej na poligonie.

A nie na terenie cywilnym (kapliczka)

No ale zaden problem zmienic nazwe projektu.

Też się właśnie dzisiaj nad tym zastanawiałem.

 

Sama dioramka - bez zarzutu.

Panowie, przed wojną nie było w Polsce poligonów w takim znaczeniu jak dzisiaj. Poligony słuzyły do testowania sprzętu, prób fabrycznych itd. Manewry przeprowadzało się raczej w terenie normalnym - zresztą zaludnienie było wtedy mniejsze zdecydowanie niż dzisiaj i prawdopodobieństwo rozjechania tankiem jakiegos przechodnia znacznie mniejsze. Zresztą dla gawiedzi była to nie lada atrakcja - na wsiach i przysiółkach wschodnich rubieży Rzeczypospolitej rozrywek było raczej mało - procesja, święta no i czasem kino objazdowe, a raz na dwa lata manewry. Kapliczka jak najbardziej na miejscu.

Męczy mnie ten grunt. Zbyt ciemny jak dla mnie. Taki torfowy. A droga jakby zaorana. Chyba, że to po deszczu. No, ale wtedy to jakieś kałuże by się przydały.

Ludzie, ogarnijcie się - toż to jeszcze nawet półmetek prac nie jest - wszystko się jeszcze pozmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przed wojną nie było w Polsce poligonów w takim znaczeniu jak dzisiaj. Poligony słuzyły do testowania sprzętu, prób fabrycznych itd. Manewry przeprowadzało się raczej w terenie normalnym - zresztą zaludnienie było wtedy mniejsze zdecydowanie niż dzisiaj i prawdopodobieństwo rozjechania tankiem jakiegos przechodnia znacznie mniejsze. Zresztą dla gawiedzi była to nie lada atrakcja - na wsiach i przysiółkach wschodnich rubieży Rzeczypospolitej rozrywek było raczej mało - procesja, święta no i czasem kino objazdowe, a raz na dwa lata manewry. Kapliczka jak najbardziej na miejscu.

"4 sierpnia 1938 r. bry­gada wyjechała „na kołach" na poligon w Baryczy koło Końskich." Manewry na poligonie, przynajmniej te, ale to pewnie nie reguła, nie wiem dokładnie. Za to jakieś przegrupowani, koncentracje itp np przy koncentracji do operacji zaolziańskiej to już "w terenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ogarnijcie się - toż to jeszcze nawet półmetek prac nie jest - wszystko się jeszcze pozmienia.

 

Wiem że to półmetek, ale czasami łatwiej jest wychwycić jakiś błąd wcześniej , niż potem mozolnie go poprawiać.

 

W okolicy Lublina przed wojną istniał poligon na górkach Czechowskich (stąd nawet nazwa ulicy - Poligonowa). Był to teren ćwiczeń piechoty stacjonującej przy ul.Hempla (o ile dobrze pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie w łapie przedwojenną rogatywkę, co prawda ułańską (nie wiem czy coś się różniły) kolor jest bardziej w zieleń idący, ale wszystko to kicha, bo na drugim kompie, kolor "leżaka" jest całkiem inny a na laptopie to w ogóle co innego. Chyba pozostaje Ci wizyta w muzeum wojska + poprawka na płowienie tkaniny. W rogatywce różnica między zewnętrzną powłoką a środkiem jest znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie idealny kolor munduru mógłby być troszeczkę szarawy niż ten z ostatniego zdjęcia, a nieco bardziej zielony niż ten ze zdjęcia przedostatniego. Taki pomiędzy tymi, bo jak wiadomo przy brudzeniu kolor się zaciemni, a w szczególności u tego żołnierza co się czołga po ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem czy nie za późno, ale dopiero teraz jestem w tym topicu. O ile będziesz chciał, to proponują to poprawić, myślę, że są to dośc ważne detale przy modelu tej skali. Jeszcze ważnym elementem, sa uchwyty, wszystkie zaginane są do wewnątrz i nitowane.

 

72549373963763a8.jpg

 

3-4.jpg

 

PIC_2-156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zawieszniu nie widzę problemu(oczywiście merytoryczny jest, ale jak sam zauważyłeś, wszystkie te miejsca na dostępnych mi fotkach są CZARNĄ DZIURĄ), a dla czego to się przekonasz z czasem ;)

 

Hmm, nie wiem czy nie za późno

Za późno, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się przekonałem

Nie, próbujesz mnie o czymś przekonać - o czym zdaje sobie sprawę i już to określiłem, pisząc czarna dziura.

 

Pisałem, poczekaj,a się przekonasz.

Co do mundurów, wypośrodkuje to, co jest w sieci.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wypowiem się na temat koloru munduru (bo się nie znam) lecz na temat sposobu malowania ... ja dałbym odrobinę większy kontrast miedzy cieniami a rozjaśnieniami. Czyli dodaj jeszcze jedna delikatna warstwę rozjaśnień na wypukłych miejscach munduru .

to tylko propozycja i jak zawsze ostateczna decyzja co wyglądu należny tylko do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mundurów, to w tym przypadku wzorowałbym się na grupach rekonstruujących walki z '39 i na zbiorach muzeów:

 

2_copy21.jpg

 

d.jpg

 

2_156.jpg

Z lekka można zgłupieć, ale dwa rodzaje mundurów.

 

Mundury-Wojska-Polskiego-z-.jpg

 

sochaczew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko propozycja i jak zawsze ostateczna decyzja co wyglądu należny tylko do Ciebie

Decyzja jest prosta i szybka, w tym przypadku mogę wierzyc na slepo - tak tez uczynię.

 

skala 72, to właśnie jest to, o czym wspominałem:

Jasna sprawa, wiadomo że mundur mundurowi nierówny - jeden był nowy, 2 sprany, jeszcze trzeci z innego sortu, gdzie kolor "bazowy" mógł być nieco inny.

 

Niemniej dzieki za zdjęcia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.