Skocz do zawartości

Latham 43 HB 3, Choroszy Modelbud - 1/72


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Model co prawda skończony, ale to nie wszystko co zaplanowałem. Zabieram się za figurki. Oto regulaminowy in box:

pict9311.jpg

Trochę staroci z Airfixa i pamiętające jeszcze czasy mego dzieciństwa figurki żołnierzyków - polskie kopie figurek Revella, Matchboxa i i innych takich.

pict9312.jpg

Z tego wszystkiego stworzyłem załogę Latchama, widać że nie jest to mistrzostwo świata i wiele rzeczy trzeba będzie poprawić.

pict9313.jpg

Dlatego figurki zostały pokryte warstwą szpachlówki Gunze. Na dzień dzisiejszy są już zagruntowane gęstą beżową emalia Revella. Te dwa zabiegi trochę poprawiły wszystkie nierówności i zadziory. Ciąg dalszy niebawem.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wczoraj miałem wenę twórczą i pomalowałem figsy:

pict9314.jpg

pict9316.jpg

pict9317.jpg

Oczywiście tak ich nie zostawię jaszcze zostaną dopieszczone, ale ogólny zarys już jest, wklejone na amen zostaną na sam koniec, gdy już wszystko będzie gotowe. jeśli ktoś ma jakieś pomysły jak poprawić załogę, będę wdzięczny, mam niewielkie doświadczenie w figurkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten figurant na drugiej fotce cierpiał na chorobę morską? Sorki, tak mi się skojarzyło z tym śladem na burcie koło niego

Troszkę pocieniować figurki i będzie super

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zapisze się na kurs cieniowania, co do drugiego figuranta to masz rację w 100%, dla zabicia czasu mechanicy dobrali się do racji żywnościowych (konserwy i suchary) a efekty widać na zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poprawiłem trochę figurki. Pierwszy raz bawiłem się olejami dla artystów, oto efekty:

pict9319.jpg

pict9320.jpg

pict9322.jpg

Nie jest to jakieś mistrzostwo świata, ale jak na pierwszy raz, skale i mierną jakość figurek uważam, że całkiem nieźle.

 

Chciałem jeszcze pokazać wstępną koncepcję dioramy. Zaznaczam, że zdjęcia te mają charakter wyłącznie poglądowy i pokazuję je poza konkursem:

pict9324.jpg

pict9325.jpg

pict9327.jpg

Za morze robi na razie prześcieradło. Na tym na razie kończę swą relację bo obecnie siedzę nad załogą Podhalanina. Zainteresowanych zapraszam na Forum KPM.

Pozdrawiam,[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Latham wyszedł Ci bardzo ładnie i fajnie prezentuje się wraz z Podhalaninem. Czekam na morskie fale Te szachownice w "każdym" miejscu rządzą!

 

A chorowity załogant niech uważa na "nawietrzną"

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zacząłem pracę nad podstawką - 150x90 cm

kopia%20pict9363.jpg

Zrobiłem ją z płyty pilśniowej, która okleiłem kasetonami ze styropianu. Wyciąłem odpowiednie otwory i osadziłem modele.

kopia%20pict9364.jpg

kopia%20pict9366.jpg

kopia%20pict9369.jpg

Na razie wszystko wygląda tak jakby się działo w okolicach bieguna w paku lodowym, brakuje tylko ruskiej atomowej łodzi podwodnej, jakiejś sympatycznej Delty Fale początkowo miałem zamiar robić z plasteliny, ale że słabo trzyma się styropianu dziś zakupię jakiś gips i podziałam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu, żona by mnie z tym z domu pogoniła Początkowo pisałem, że montaż miał nastąpić latem na miejscu, ale robienie imitacji wody wśród sporej ilości turystów nie miałoby najmniejszego sensu. Mam natomiast inny problem, jak ja to przewiozę, bo nie wejdzie mi do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam natomiast inny problem, jak ja to przewiozę, bo nie wejdzie mi do auta
Jakby to było gdzieś bliżej Śląska, to bym Ci mógł pomóc...

A muzeum nie może Ci pomóc w transporcie, skoro dla nich to robisz?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model super, a i diorama niczego sobie, lubie takie.

Ciekaw jestem tego morza jak go wykonasz.

A tak się jeszcze zapytam z czystej ciekawości, to dość duża diorama jak na te dwa modele, czy jeszcze coś tam się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W realu było tylko pełne morze samolot i okręt i tak będzie u mnie. Lucas, masz rację mała diorama byłaby przeładowana, co prawda znacznie prostsza do wykonania. Całe popołudnie walczyłem z falami, modelowałem je z różnego rodzaju gipsów i mas szpachlowych. Na razie wszystko schnie w garażu a na dniach dogrywka. Trzeba uważać bo gips lubi się kruszyć i odpadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.