Skocz do zawartości

Latham 43 HB 3, Choroszy Modelbud - 1/72


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

O tej co tylny strzelec zrobił Dzieci to będą oglądać

Niech od maleńkości się uczą, że na morzu łatwo nie jest U mnie również gips się kruszy, puc długo schnie ale walczę dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może to już na takie rady za póżno, ale czy nie myślałeś, aby morze zrobić z silikonu.

Widziałem na Yotube jak to robi jakiś japończyk i niepowiem wyszło całkiem nieżle .

Zrobił nawet wybuchy i wyszło całkiem realistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silikonu? To co akurat robię to wypełnienie, potem na to przyjdzie farba akrylowa jako podkład i na koniec żel z Vallejo. To wszystko razem powinno związać jak trzeba, na razie się muszę obchodzić z płytą jak z jajkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się to to Water Effects, ale to może to samo. Sprzedają to w różnych odcieniach, ja wybrałem Atlantic Blue. Poza tym nałożyłem kolejną warstwę gipsu i wygląda to coraz lepiej. Trzeba jednak z tym uważać bo kruszy się jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prace nad akwenem idą w bólach do przodu. Po pierwsze gips okazał się kiepskim materiałem do robienia wody. Po wyschnięciu po prostu odpadł i została reklamówka gruzu (moje wypowiedzi nie nadają się do druku )

pict9372.jpg

Większe fale wymodelowałem z kawałków styropianu i silikonu,

pict9375.jpg

mniejsze to sam silikon, dlatego na zdjęciu prawie ich nie widać, Andrzeju Twoja rada okazał się zbawienna , nie wiem czy Japończyk zrobił to w ten sposób, ale silikon jest dobry do tego typu rzeczy,

pict9376.jpg

pict9377.jpg

Podczas modelowania fal przymierzyłem kilka razy Lathama,

pict9379.jpg

Potem wszystko okleiłem pogniecioną folią aluminiową,

pict9380.jpg

Całość zagruntowałem farbą akrylową z Castoramy. Teraz czeka mnie cieniowanie, zelowanie i temu podobne czynności.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam, w końcu daleko nie masz. Zacząłem cieniowanie. Na razie raport słowny. Grzbiety fal przetarłem jasnoniebieskim z Humbrola, doliny próbowałem potraktować w ten sposób zielonym, ale że wyszło tak sobie, po południu spróbuje z innym mykiem: rozcieńczę mocno zieloną, aż będzie wręcz transparentna i zapuszczę we wszystkie zagłębienia, po wyschnięciu przetrę wszystko jeszcze raz błękitnym, zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obawy, wyrobie się, zresztą czasu mam mniej niż reszta, bo 28-go wieziemy dioramę na Hel, a konkurs trwa do końca marca. Tak więc 27-go dioramka już musi być wypieszczona i zapięta na ostatni guzik. Do tego czasu oczywiście będzie galeria konkursowa. Ostatnio ku rozpaczy małżonki po parę godzin spędzam w garażu i pracuje na d falami. Zrobiłem wczoraj to o czym pisałem parę postów wyżej. Wyszło nieźle, zdjęcia na dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widd, o filmie wiem, o ile dobrze kojarzę to "Rapsodia Bałtyku", z a tym mistrzem to Lucas nie przesadzaj, bo ja siedzę i mlaskam z zachwytu nad Twoim B-2, choć jeszcze tam u Ciebie nic nie pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwilą u Marcina - Panowie czapki z głów - na żywo wygląda to porażająco, a jeszcze nie dokończone.

 

Nic tylko należy się latem na Hel udać i zwiedzić MOW. Polecam Choćby dla dioramy Marcina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Sokol wywołał mnie do tablicy, prezentuje zdjęcia, świerzutkie sprzed kilku godzin:

Najnowsze zdjęcia konkursowego Lathama:

pict9417.jpg

pict9418.jpg

pict9419.jpg

pict9422.jpg

pict9423.jpg

i pozakonkursowa zajawka całości:

pict9414.jpg

pict9415.jpg

pict9416.jpg

Morze wycieniowane Humbrolami:

-najpierw mocno rozcieńczona zieleń, potem gdzie niegadzie szarozielony, błękitny na grzbietach i wypukłościach, jasnobłękitny ma grzbietach, i biały na grzywach fal. Przetestowałem żel Vallejo barwiony (Atlantic blue) średnio się nadaje, jutro idę po przezroczysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i znalazłem zdjęcie tego japońca z morzem.

Niedługo czeka mnie robienie doś dużej tafli jeziora z LeO-H13 , a wiadomo, że to nie morze, ale podpatrzenie jak to robią inni daje dużo do myślenia, i wypracowania swojej koncepcji wykonania wody. Nie jest to wcale łatwe do zrobienia tym większe gratulacje dla Ciebie Marcinie, jak dla mnie to jest super.

19678318.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, woda to podstawowa, ale baaaardzo ciekawa substancja. W naturze wyczynia takie cuda, że trudno to oddać w miniaturze za pomocą silikonu farbek itp. Tym większy szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

Biały zostanie zrobiony ze specyfiku Vallejo do robienia piany i śniegu, tylko w niektórych miejscach. Efekt powinien być podobny jak tego Japońca co pokazał Artur. Myślę, że tę pianę zrobił z czegoś podobnego, bo morze to silikon pięknie podbarwiony i uformowany, fajnie byłoby podpatrzeć jak on to robił, nie trzeba wtedy stosować folii aluminiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.