Skocz do zawartości

Hetzer (Mid.) 1:35 Eduard+Eduard+cośtam jeszcze... :)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 223
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za dobre słowa ;)

 

Dziś spróbowałem robić odpryski. Najpierw Vallejo ale nie udało mi się domieszać właściwych kolorów, więc wziąłem oleje VanGogha i to nimi zrobiłem odpryski dla eksperymentu, najpierw rozjaśniałem trochę białym a potem malowałem trochę ciemną rdzą... Wyszło nawet przyzwoicie, nie przesadzałem z ilością odprysków:

 

hetzer132.jpg

hetzer133.jpg

 

.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroju wszystko pięknie i ładnie, ale może dałbyś jakieś zbliżenia np na odpryski itp. Ze zdjęć wygląda dla mnie jedynie że zmieniła mu się tonacja barw na zdecydowanie lepszą. Ogólnie model prezentuje się dość ciekawie więc czekam na dalszy postęp prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala72 znów nie czytałeś dokładnie. Pisał, że to dopiero baza

Szykuje sie Twój najlepszy model stroju.

Aaa, to jak tak, to i tak model jest rewelacyjny. Widzę, że gąsienicom wyszedł charakter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko: czym myjesz aerograf po malowaniu farbami Gunze serii C i czy używasz do malowania Retardera?

 

Aero myję po malowaniu zmywaczem do farb akrylowych Wamodu-nic się temu nie oprze.

A do rozcieńczania Gunze z serii C używam ich "Mr Color Leveling Thinner" to już ma w sobie retender.

 

Dobra, złożyłem dziś wszystko do przysłowiowej "kupy", brakuje tylko lin holowniczych peryskopów i jakiś drobiazgów.

Do zdjęć nabyłem dziś nowe "tło", jasno niebieskie:

 

hetzer134.jpg

hetzer135.jpg

hetzer136.jpg

hetzer137.jpg

hetzer138.jpg

hetzer139.jpg

hetzer140.jpg

 

Następnie będę robił trochę rdzy i pigmentów na górze...

I jak?

 

PS skala72 tłumik jest pomalowany na razie tylko bazą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, iż pomalowałeś go pędzlami zamyka usta gorącym przeciwnikom pędzla

 

????

Przecież malowałem go aerografem....

 

Chyba wypróbuję farby Gunze, skoro wszyscy tak je chwalą.

 

Ale pamiętaj Gunze nadają raczej tylko do aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroju napisał

Ale pamiętaj Gunze nadają raczej tylko do aero

 

Wiem. Malowałem tymi z serii H. Bardzo dobre farby, lepsze od farb Tamki i całej reszty. Malowałem aero, do rozcieńczania użyłem spirytusu ale ostatnio zrobiłem nimi próbę pędzlem( bandaże gumowe i opony) i całkiem nieźle wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. świetne fotki jakiś lepszy aparacik czy ogólno dostępny cyfrzak?

 

( sorry Łukaszu że nie zauważyłem tego pytania wcześniej, więc żeby być solidnym odpowiem jeszcze )

 

Zdjęcia te robiłem kompaktem (wprawdzie dość dużym) Kodaka Z812 IS:

 

1.jpg

 

Dostałem go na urodziny w przeddzień rozpoczęcia konkursu. Jestem bardzo zadowolony z niego szczególnie ze stabilizacji obrazu dzięki czemu nie muszę używać statywu do szybkich zdjęć z warsztatu, drobną wadą jest słabe makro dopiero od ok 20cm ale rekompensuje to wysoka rozdzielczość (później na kompie kadruje odpowiednio zdjęcia). Bardzo dobra jest matryca która ładnie oddaje rzeczywiste kolory.

 

dobra, dosyć przechwałek i pierdół, czas na model:

 

poprawiłem jeszcze gąsienice i przetarłem je metalizerem, zamontowałem MG34 z toczoną lufą , jeszcze wygrzebałem narzędzia do skrzynki narzędziowej i uformowłem metalowe liny holownicze:

 

hetzer141.jpg

hetzer142.jpg

hetzer143.jpg

hetzer144.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górna płyta pancerza jest przylejona na stałe? Bo wygląda na idealnie spasowaną i doklejoną.

 

Oczywiście że jest nie przyklejona , większość elementów w tym modelu jest tak spasowana, ale przy górnej płycie Eduard się popisał.

 

Wczoraj domalowałem rdzę i nałożyłem pigmenty,

i na tym zakończył się etap malowania, brakuje w sumie tylko liny holowniczej i paru drobiazgów, w ciągu najbliższych dni spodziewajcie się galerii

 

hetzer145.jpg

hetzer147.jpg

hetzer148.jpg

hetzer149.jpg

hetzer150.jpg

hetzer151.jpg

hetzer152.jpg

 

I jeszcze zgodnie z trendami zrobiłem zdjęcie czarno-białe, na którym mój pojazd wygląda jeszcze realniej:

 

hetzer146.jpg

 

 

I jak wrażenia?

PS Jakby ktoś zauważył jakiegoś strasznego babola to niech da znać to spróbuje poprawić przed końcową galerią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podciągnij do fotek w galerii trochę balans bieli, bo te są ewidentnie "za ciepłe". Ładniuśny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.