Skocz do zawartości

Hetzer (Mid.) 1:35 Eduard+Eduard+cośtam jeszcze... :)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 223
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziś w wolniej chwili pomalowałem fartuchy boczne i osłonę jarzma, z jednego fartucha zrezygnowałem aby Hetzer wyglądał na bardziej zużytego (a poza tym farba odeszła z taśmą.... ):

 

hetzer111.jpg

hetzer112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w chwili wolnej pomalowałem i przykleiłem drobiazgi takie jak narzędzia, gąsienice, itp...:

 

hetzer113.jpg

hetzer114.jpg

 

 

Oczywiście gąsienice jeszcze zmienią kolor, to tylko baza do dalszego brudzenia....

 

I jeszcze pytanie:

W jakich wersjach i po co występowała ta siatka na tłumik, i mogę ją zastosować w mojej?:

 

hetzer115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich wersjach i po co występowała ta siatka na tłumik, i mogę ją zastosować w mojej?

 

1. Czy możesz ją zastosować to nie wiem, w temacie Hetzerów nie siedziałem.

2. Czemu ona służyła? Naprawdopodobniej tak samo jak blachy perforowane na tłumikach jedynek, dwójek, "wczesnych" pojazdów na bazie 38 (t) Ausf. M etc. - była to osłona termiczna...

3. Czy możesz jej użyć? Patrz pkt 1 . Nie masz jakichś kwitów z BMM ukazujących płytę nadsilnikową tej wersji Hetzera?

 

Tak a propos niczego - fajny Hetzerek, choć na tym etapie wygląda dość pstrokato (pewnie go jeszcze przygasisz w dalszym etapie prac...). Dobrze, że zdecydowałeś się na "miniowy akcent" (zapasowe ogniwa) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich wersjach i po co występowała ta siatka na tłumik, i mogę ją zastosować w mojej

W wersji Mittel jej nie spotkałem, ale w wersji Frühe była na pewno. W sumie, jeśli i tak od początku nie przykładasz się do kwestii merytorycznej, to zrób jak chcesz...

 

Nie wiem czy ktoś zwrócił Ci uwagę, bo nie chce mi się czytać poprzednich postów, ale wkleiłeś błędnie osłonkę tylnego wizjera. Zrobiłeś ją prostopadle do powierzchni płyty, a w rzeczywistości była prostopadła do powierzchni ziemi, że się tak wyrażę.

 

Może fotka z mojej relacji Ci pomoże:

 

16da5ce850283d57.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji Mittel jej nie spotkałem, ale w wersji Frühe była na pewno. W sumie, jeśli i tak od początku nie przykładasz się do kwestii merytorycznej, to zrób jak chcesz...

 

Trochę się przykładam więc jej nie dam, jeśli w wersji Mittel jej nie widziałeś.

 

 

Nie wiem czy ktoś zwrócił Ci uwagę, bo nie chce mi się czytać poprzednich postów, ale wkleiłeś błędnie osłonkę tylnego wizjera.

 

Jak widać nie,cholera..., może się to da jakoś wygiąć....

 

Dobra, dziś nałożyłem washa, i teraz jest mniej jaskrawy:

 

hetzer116.jpg

hetzer117.jpg

hetzer119.jpg

 

 

 

Co do tej sprawy z różnicą grubości farby to pomalowałem jeszcze grubo sidoluksem i trochę przejechałem papierem ściernym i znowu dałem sidoluks. Dzięki tem już jest to mniej widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO poprawiłem jeszcze washa i pomalowałem wszystko bezbarwną, matową Pactrą, teraz już nie widać tych różnic grubości warstw farby:

 

hetzer121.jpg

hetzer122.jpg

hetzer123.jpg

 

cionk dalszy nastompi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło, jaki lans, tą dychą wycierasz nadmiar CA? To się nazywa dziany modelarz:)

 

Świetnie wygląda, piękne, żywe kolory, szalenie uplastyczniony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło, jaki lans, tą dychą wycierasz nadmiar CA? Very Happy To się nazywa dziany modelarz:)

 

raczej straszny niechluj....

 

 

Świetnie wygląda, piękne, żywe kolory, szalenie uplastyczniony!

 

Nawet ja jestem zaskoczony tymi efektami! Coraz lepiej mi to wychodzi (ostatnio nawet dostałem propozycję współpracy z pewną gazetą modelarską )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ostatnio nawet dostałem propozycję współpracy z pewną gazetą modelarską Cool)

Bierz tą fuchę, od razu zacznę Super Model/ModelFan/cośtamcośtam kupować

Tylko nie zapomnij o promowaniu swojego starego Modelwork.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, teraz sobie przypomniałem, że kiedyś pytałeś na priv o gąski gumowe albo plastikowe z mojego Tamiyowskiego Hetzera, niestety nie znalazłem ich chociaż przegrzebałem około 50 pudeł z modelami robiąc ostatnie porządki, widocznie wyrzuciłem oba komplety zaraz po tym jak kupiłem swojemu Friule...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, teraz sobie przypomniałem, że kiedyś pytałeś na priv o gąski gumowe albo plastikowe z mojego Tamiyowskiego Hetzera, niestety nie znalazłem ich

 

już sobie poradziłem z plastikami z tego zestawy, wyszło ładnie mimo moich wcześniejszych obaw....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dziś wróciłem wcześniej z wydziału, to jeszcze popracowałem nad Hetzerkiem:

 

Zrobiłem delikatny suchy pędzel na całości, za pomocą farby Van Gogh Biel tytanowa,no i w rezultacie efekt przerósł moje oczekiwania :

 

hetzer124.jpg

hetzer125.jpg

hetzer126.jpg

hetzer127.jpg

 

I jeszcze skleiłem i pomalowałem dalmierz artyleryjski:

 

hetzer128.jpg

 

Poza tym pomalowałem jeszcze podkładem gąsienice i wewnętrzne powierzchnie płyty górnej i włazów.

 

cionk dalszy nastompi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroju, zalecam usunięcie numeru GG z profilu - o ile nie masz zapędów masochistycznych lub anielskiej duszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udzielasz jakichś modelarskich korepetycji?

 

Mówiłem już że kiedyś napiszę poradnik i go wrzucę na forum....

 

jeszcze fotka pokazująca kontrast pomiędzy elementem bez brudzenia (górna płyta pancerza) i resztą pojazdu, widać jak się zmienił po moich zabiegach:

 

hetzer130.jpg

 

No to niedługo będzie czas na odpryski....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.