Skocz do zawartości

Polska Broń Pancerna 1918-1939


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

W Placy Zabaw nie założę, wystarczająco długo jesteś na forum żeby zorientować się że Administracja zamyka wszystko ze względu na własne widzi mi się.

 

;)

Hmm mimo wszystko poszperaj na odkrywcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 656
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Peter, rodzina mojej dziewczyny miała się ewakuować takim pociągiem z Wielkopolski, ale w wyniku zagubienia członka rodziny, nie wsiadła do niego. Potem ten pociąg został doszczętnie zniszczony przez Luftwaffe. Poza tym jak szukasz takiego pociągu, to proponuję raczej w miejscowości, w której został zniszczony poszukać w archiwum miejskim lub w lokalnych książkach historycznych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a teraz zgadywanka, powiedzcie mi, jaki rodzaj wojska reprezentuje ten żołnierz ?? Foto wykonano w atelier w Grodnie.

 

fa8ba3b639f92431.jpg

Dowiedziałem się więcej, chodzi o 29 Dywizja Piechoty, patrz "herb" nad zdjęciem, poniżej oznaczenie 29 Pułku Artylerii Lekkiej, czyli nic z pancerką.

 

566px-29pal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze w miejscu gdzie jest postać z mieczem i tarczą na ramce jest anioł

To przecież teraz malowane jest, a ramka jest z połowy lat 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem mała niezgodność więc powiedziałem. A anioł i rycerz/św. Jerzy to dwie różne postaci więc głowy bym nei dał że to ten sam herb

 

ehh Peter, a poszukał byś czasem ...? EDIT: nawet na wikipedii jest wzmianka.

 

Orzeł - Korona

Pogoń - Litwa

Archanioł Michał - Ukraina

http://www.zespolkoryta.osw.pl/2/Patronszko%C5%82y/HistoriaOr%C5%82aBia%C5%82ego/tabid/81/Default.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orzeł - Korona

Pogoń - Litwa

Archanioł - Ukraina

wow skończyłem podstawówkę

To drugie zdjęcie od skali, albo raczej ten rycerz na drugiej planszy mnie zbiły z tropu bo jakoś z aniołem nie skojarzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No młody, masz szczęście ;) ale wiesz, używaj googla tak na przyszłość. A to piwo z poprzedniego posta cofa boś niepełnoletni jegomość jeszcze.

Masz 17lat i skończyłeś podstawówkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to coś dziwnego bo nie wiedziałem skończyłem jak miałem 13 lat Potem gimnazjum a teraz ogólniak Jakie piwo poza tym, to cola tylko się spieniła :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wiadomość powinna ucieszyć fanów polskiej pancerki, nie wiem za bardzo, co można jeszcze powiedzieć i napisać w tem 7 TP, ale widać, że jeszcze można.

 

317.jpg

 

Janusz Magnuski, Rajmund Szubañski, Janusz Ledwoch,

118 stron,

15 stron kolorowych,

157 fotografii,

15 map, 2 tabele, 1 schemat, 8 str. planów

 

Produkcja i zastosowanie bojowe

ISBN 9788372193179

Cena 45 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam, bo i kiedy miałem kupić, dopiero wczoraj na stronie Wyd. Militaria wychaczyłem.

Ciekawe, kiedy wydadzą coś o polskich Vickersach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja che do PL już ! że też wszystkie fajne gazety wychodzą ja nie ma mnie w kraju ! wszystko mi wykupią !

Przecież możesz zamówić przez Net i ci wyślą. Do Brukseli również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.