Skocz do zawartości

Polska Broń Pancerna 1918-1939


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 656
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Polecam najnowszy numer czasopisma Poligon. Ciekawe artykuły o udziale 1 pułku czołgów w wojnie Polsko-Bolszewickiej, walkach 2 brygady pancernej nad Adriatykiem. I uwaga 1 część artykułu o Oznakowaniu i kamuflażu pojazdów pancernych Wojska Polskiego 1918-1939 cz.1 kamuflaż. Jest nawet wzornik barw dołączony do oryginału instrukcji z 18 marca 1936r.

89b1dc7d47215b08med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda wzornik barw dołączony do instrukcji. Niestety przy sztucznym świetle fotka wyszła jak wyszła. W czasopiśmie brąz jest trochę ciemniejszy. Z tego co widzę to jest przedrukowana całość Warunków technicznych nr 4055 na malowanie wozów pancernych wraz z trzema załącznikami czyli wzorniki barw i dwa rzuty malowania boczny i z przodu TK-S i 7TP dwuwieżowego.

be97ca293d8263b5med.jpg

 

Żródło Czasopismo Poligon nr 2/2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że zostałem BARDZO MILE zaskoczony 2 nr. Poligonu, dwa artykółu są nabliższe mi. Tobie widd, artykuł poświęcony malowaniu i początkach polskiej pancerki powinny spodobać się, robisz przecież FT-17 (ja również będę go trzaskał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie muszę odpocząć od pojazdów i wrócić do figurek

Mówisz o swojej dioramce "popijawa" ?? Ja ogólnie muszę sam wypocząć bo robota na zmiany po 10h, daje równo w gnaty

Ale Poligon i te dwa artykuły, to obowiązek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kolorami to różnie jest, przyglądałem się oryginalnym kolorom na Sokole 1000, i muszę wam powiedzieć co część to inny odcień.

Przeważnie były to wewnętrzne strony bębnów hamulcowych.

Co do kolorów kamuflażu, to też jestem ciekaw tego numeru poligonu, czy można go jeszce dostać ?.

A teraz pytanie zasadnicze jak wygląda tak zwany polski khaki? , wydawało mi się, że wiem a teraz mam pewne wątpliwości, może ktoś to w końcu ustali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecany artykuł jest bardzo fajny, jednak nie wnosi on nic nowego do tematu (w zakresie kolorów). Pan Kiński podaje FS-y które znalazły się w starej monografii 7TP (zamieściłem je gdzieś na początku tego wątku).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojekolorykamuflazu2-2.jpg

Ostateczna wizja moich kolorów - wariant dolny będący hybrydą poprzednich. Wzorowałem się na innych modelach, TBiU, monografii 7TP i TKS, wizytach w B-B i wielu innych źródłach. To efekt swoistego kompromisu. Takiej palety barw będę się trzymał, tak przemieszam farby, docelowo tak przemaluję wszystkie polskie modele ... czyli ponad 20 sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację skala ale jakaś baza, możliwie dopasowana, musi być. Może ktoś będzie chciał zrobić kiedyś model prosto po malowaniu w jednostce ? ;)

Same kolory Ci odpowiadają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację skala ale jakaś baza, możliwie dopasowana, musi być. Może ktoś będzie chciał zrobić kiedyś model prosto po malowaniu w jednostce ? ;)

Same kolory Ci odpowiadają ?

Kolorki są ok, zresztą jak to już wielokrotnie było pisane, mówione itd... warunki atmosferyczne, mocne eksploatowanie robiły cuda, brąz w 10BK był innym brązem niż w WBPM, zresztą ci drudzy mieli "nówki" sztuki 7TP, a nie "stare" Vickersy.

 

ps. pod washa trzeba robić o ton, albo i dwa jaśniejszy i tyle.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim Poligonie jest artykuł o pierwszych polskich jednostkach pancernych i tak się zastanawiam, po kiego grzyba zmienialiśmy kamo z francuskiego na japoński typ, aby późnij wrócić do poprzedniego. Lekka paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie a ja mam problem z dobraniem szarego koloru do japonskiego kamuflazu, jesli ktos by mi podal nr w humbrolach to byl bym wdzieczny bo w kolejce czeka nastepny wz.34 i TK-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie a ja mam problem z dobraniem szarego koloru do japonskiego kamuflazu, jesli ktos by mi podal nr w humbrolach to byl bym wdzieczny bo w kolejce czeka nastepny wz.34 i TK-3.

Zobacz sobie francuski szary jaśniejszy, a reszta to na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.