Skocz do zawartości

T-34 SPG-100 "Zemsta Faraona" 1/72 'składak'


TankRed1070

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak wynika z tego co piszesz, będzie to model z kompletnym wnętrzem - przedział kierowcy, bojowy i silnikowy - no, no, nieźle. Ciekawy jestem jakby wyglądał Twój model w 1/35 - pewnie wnętrze samego silnika byś zrobił, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie macie czasem wrażenia, że części żywiczne wyglądają jakby były zrobione z mydła i nie posiadały żadnych ostrych krawędzi?

Dobrze, że po malowaniu to wrażenie znika i ukazuje się fantastyczne zdetalowany model.

Ile ja bym dał, żeby mieć w święta czas wolny na modele, zazdroszczę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skali 0.1 mm to BARDZO DUŻO

 

Jednym słowem - masakra. Zestaw żywiczny jest bardzo dobry ale musiałem dziesiątki razy spasowywać wszystko.

 

co tu pisać - patrzeć ,podziwiać, zazdrościć

 

No bez przesadyzmu! na razie to tylko montaż gotowych elementów i żadnych tam doróbek.

 

Czerwony Tanku - jesteś wariat.

świetny projekt fantastycznie zdetalowany temat, obserwuje i się uczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony Tanku - jesteś wariat.

świetny projekt fantastycznie zdetalowany temat, obserwuje i się uczę

Jestem!

 

Co do wnętrza - nie będzie pełnego a tyle i ile widać przez pootwierane włazy. Silnik będzie bardziej zdetalowany bo będzie wyeksponowany. Reszta będzie bardziej w zarysach...

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej.

Wnętrze posklejane, spasowane i pomalowane. Brak chłodnic i paru pierdółek:

101_3258.jpg

101_3255.jpg

 

 

Dorobiłem też ten rant z otworami na śruby, coby tylną płytę było do czego przykręcić.

 

Oczywiście flaki jak po wyjściu z fabryki. Jasne, że wszystko będzie zabrudzone, zachlapane olejem, pordzewiałe, obite i okurzone (fuj, co za chlew!).

 

A tak z pokrywą choć nad nią jeszcze się popastwię (chyba jeden bok będzie zdemontowany):

 

101_3259.jpg

 

 

Rozpocząłem pracę nad mega-wieżą. Wstępnie sklejona na plastelinę żeby zobaczyć jak całość będzie wyglądać:

 

101_3261.jpg

101_3263.jpg

 

Ale potwór....

 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Bardzo ciekawy i unikatowy projekcik.

Świetnie się prezentuje przedział silnika jak i on sam Mam nadzieję że wszytskie klapy&włazy w tym modelu będziesz robić otwarte aby jak najwięcej wyeksponować modelu. Planujesz do niego jakąs podstawke ?

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Bardzo ciekawy i unikatowy projekcik.

Świetnie się prezentuje przedział silnika jak i on sam Mam nadzieję że wszytskie klapy&włazy w tym modelu będziesz robić otwarte aby jak najwięcej wyeksponować modelu. Planujesz do niego jakąs podstawke ?

 

Pzd|2

No przecież na wstępie wątku jest odpowiedź na wszystkie Twoje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ale cudacznie z tą wieża wygląda

Jakoś mi się z artylerią okrętową skojarzyła, prawie jak z jakiegoś pancernika

Silniczek też fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam artyleria okrętowa! KING TIGER!!!!

 

oż kurde

no właśnie, wiedziałem, że coś mi toto przypomina ale nie wiedziałem za bardzo co i wymyśliłem pancernika, ale szanowny moderator strzelił prosto w dziesiątke

OK, koniec offtopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie ciekawie tu zrobiło! Nie ma co!

Artez : wóz będzie pootwierany, "rozbebłany". Mahometanie postanowili zobaczyć co jest "pod maską" i zaczeli grzebać, grzebać... A że słonko przygrzewało więc nie bardzo im się chciało go składać spowrotem. A potem dostali "cynk", że nadciąga izraelski blitzkrieg więc rzucili wszystko (bo to dziadostwo i tak nie pojedzie) i tak jak stali wzięli nogi za pas... Ot i cała historia.

 

reggy,R_Mazzi: kopary Wam poopadaja jak zobaczycie tego potwora razem z lufą!

 

Pozdrawiam i idę go dalej męczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artez : wóz będzie pootwierany, "rozbebłany". Mahometanie postanowili zobaczyć co jest "pod maską" i zaczeli grzebać, grzebać... A że słonko przygrzewało więc nie bardzo im się chciało go składać spowrotem. A potem dostali "cynk", że nadciąga izraelski blitzkrieg więc rzucili wszystko (bo to dziadostwo i tak nie pojedzie) i tak jak stali wzięli nogi za pas... Ot i cała historia.

 

Dzięki za wyjaśnienie TankRed1070 . Kocepcja całkiem sympatyczna , możesz obok pojazdu zostawić porzucone w chaose jakieś narzędzia bądź broń Mahometów o ile takie coś można dostać do 1/72. Kibicuje i powodzenia przy dalszej pracy nad projektem .

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarki z wieżą ujawniły, że przez ten gigantyczny właz (a będzie jeszcze większy bo jeszcze 2 płyty otworzę) będzie widać całe wnętrze. Czyli trzeba je porządnie "umeblować".

Dzisiejsze dzierganie dotyczyło właśnie meblowania przedziału załogi. Wykonane boki i krzesła załogantów:

101_3265.jpg

101_3264.jpg

101_3267.jpg

 

Widzicie ten pytajnik? Obok położyłem pocisk do działa BS-3. Jest znacznie większy aniżeli amunicja kal. 85 mm. Normalnie w teciakach na podłodze stały skrzynki z amunicją. Te pociski oczywiście nie wejdą do skrzynek po amunicji 85 mm więc domyślam się, że trzeba postawić w tym miejscu skrzynki amunicyjne do działa BS-3.

 

Czy ktoś ma może zdjęcia skrzynek amunicyjnych do BS-3?

 

No i drugie pytanie: grzebię w poszukiwaniu fotek "z epoki". Cały czas byłem przekonany, że pojazdy te były w użyciu już w czasie wojny 6-cio dniowej ale to co znalazłem wskazuje, że Izraelczycy przejęli te parę sztuk w czasie wojny Yom Kipur. Informacji na ich temat jest mało. Czy ktoś może wie jak to w końcu z nimi jest?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. To jest monstrum skonstruowane w 1972 roku i użyte w wojnie Yom Kippur. Natmiast ten drugi egipski wynalazek, z haubicą D-30 122 mm, to już produkt z roku 1980 Zresztą w latach 90tych kilka sztuk sprzedano armii Kubańskiej. Na wzór owych kilku egzemplarzy Kubańczycy skonstruowali swojego 'potworka', o zbliżonej urodzie, może nawet jeszcze brzydszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się wyjaśniło. Dzięki Avi. Czyli koncepcla wspólnej podstawki z IS-3 odpada. Trudno. Dam jakieś inne dziwadło w takim razie albo zostanie sam (może i tak lepiej?).

Idę szukać materiałów źródłowych.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się wyjaśniło. Dzięki Avi. Czyli koncepcla wspólnej podstawki z IS-3 odpada. Trudno. Dam jakieś inne dziwadło w takim razie albo zostanie sam (może i tak lepiej?).

Idę szukać materiałów źródłowych.

 

Pozdrawiam!

A czemu odpada - wejdź na mój wątek warsztatowy - tam wrzuciłem dzisiaj fotkę egipskiego ISa-3 z wojny Yom Kippur.

Z ciekawości zacząłem szukać w sieci na znanych (i nieznanych) mi forach jakichkolwiek zdjęć tego czegoś. Nic! Zalogowałem się nawet na arabskim forum miłośników militariów i historii (anglojęzycznym), ale tam doswiedziałem się tylko, że tą wojnę (Yom Kippur) bezdyskusyjnie wygrały Egipt i Syria, a Izrael poniósł druzgocącą klęskę i musiał błagać ONZ o interwencję (sic!). Jak się wypowiedziałem, że wg. wersji obowiązującej w 'reszcie świata' to chyba nie do końca tak było to zostałem zbanowany i zwyzywany od żydowsko-amerykańskich rewizjonistów (szybko się na mnie poznali - hehehehehe). Zastanawiam się, jak w dobie internetu można mieć tak zryty berecik (sorry za kolokwializm). No ale cóż - dowiedziałem się też, że w Egipcie książeczka "Protokoły Mędrców Syjonu" uchodzi za oficjalne źródło historyczne i jest traktowane na równi z innymi opracowaniami stricte już naukowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojnę (Yom Kippur) bezdyskusyjnie wygrały Egipt i Syria,

Cóż wiara czyni cuda, albo piramidy nie pamiętam ....

 

dowiedziałem się też, że w Egipcie książeczka "Protokoły Mędrców Syjonu" uchodzi za oficjalne źródło historyczne

 

U pewnego dyrektora również. A on nie z Egiptu ...chyba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w dobie internetu można mieć tak zryty berecik

Pewien wieszcz kiedyś powiedział:

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu nie wiedziałem ze na świecie jest tylu idiotów"

Co to za forum było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.