Skocz do zawartości

Klej (Kleje,klejenie, pytania i odpowiedzi...)


dmuchol

Rekomendowane odpowiedzi

Blaszka jest od ramy wiatrochronu F-15E w 1/72 czyli maleństwo. Zgodnie z Waszymi radami spróbuję w takiej kolejności: lakier bezbarwny, jak się nie będzie trzymać to spróbuję na clearfix a jak i to nie poskutkuję to na koniec zastosuję Bondini Plus ale śladowe ilości byle przyłapało blaszke. Cjanoakryl zostawiłem na koniec bo już raz zniszczyłem owiewkę za pomocą super glu.

Dzięki wszystkim za szybkie info.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja w temacie, tylko że o Humbrolowym Liquid Poly 28ml z pędzelkiem. Otóż posiadam ten klej i odradzam go serdecznie wszystkim. Skleiłem nim dziś rano płaty skrzydeł w Seiranie i chciałem dokonać waśnie małej poprawki, ponieważ w jednym miejscu klej nie chwycił. Jakież było moje zdziwienie kiedy płaty zwyczajnie zaczęły od siebie odchodzić, zupełnie jakby się trzymały na ślinę. Dodam tylko że nie jest to pierwsza wtopa z tym specyfikiem, poprzedni zdarzyło mi się coś podobnego w Jaku, tam płaty rozeszły się na około 4 cm. odcinku już po pomalowaniu, więc wyobraźcie sobie jakie niecenzuralne słowa padały z moich ust .

Dodam tylko iż powierzchnia klejona była odtłuszczona i przeszlifowana alby klej lepiej chwytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klejów to nie polecam revellowskiego - przynajmniej niedoświadczonym modelarzom. Często jestem zmuszony go używać bo nie ma innych w sklepie. Kleić klei dobrze na powierzchniach plastik-plastik. Jednak ma jedną beznadziejną wadę: przy nakładaniu ma obrzydliwą tendencję do ciągnięcia się i robienia wkurzających ciągnących się niteczek z kleju, które są obrzydliwe. Da się tego uniknąć jeśli odpowiednio szybko się "nawinie" tą wyciągniętą niteczkę na dozownik w tubce :P

 

Kleju z pędzelkiem Humbrola też nie polecam. Jest bardzo słaby.

Co innego klej Humbrola w tubce. Nigdy z nim nie miałem problemów i nie robi kijowych niteczek.

 

A w ogóle to najlepiej kupić super glue albo inną kropelkę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam klej humbrol 28ml z igiełką i cóż... gryzie się z farbami. Nie da się praktycznie pomalowanych części skleić, farba zaczyna schodzić i robi się paćka i oczywiście się nic nie trzyma.

 

Postanowiłem już sobie kupić wreszcie płyn do kalek no i jakiś lepszy, mocniejszy klej. Co radzicie?

 

Czy ten:

http://www.allegro.pl/item439020283_klej_modelarski_z_dozownikiem_revell_25g.html

 

Będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepszy klej to Tamiya Extra Thin...

I będzie tyle wersji tego zdania, ile jest dobrych klejów na rynku

Może wystrzegajmy się takich kategorycznych stwierdzeń.

Michał, zajrzyj do wątku o chemii... na pewno coś dla siebie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie tyle wersji tego zdania, ile jest dobrych klejów na rynku Very Happy

Może wystrzegajmy się takich kategorycznych stwierdzeń.

 

W sumie masz rację.. każdy klej ma swoje zastosowania, dlatego jest tyle różnych klejów a i ja używam nie tylko jednego, a wielu różnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie tyle wersji tego zdania, ile jest dobrych klejów na rynku Very Happy

Może wystrzegajmy się takich kategorycznych stwierdzeń.

 

W sumie masz rację.. każdy klej ma swoje zastosowania, dlatego jest tyle różnych klejów a i ja używam nie tylko jednego, a wielu różnych

 

A myślałem ze kleisz swoje samoloty na wikol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden klej nie sklei dwóch powierzchni pomalowanych , chyba ze jest jakiś o którym nie wiem , może i sklei ale bedzie to tragicznie wyglądało .

 

Co do klei ja używam kontakty revella i MR.cement

Czy aby na pewno? Ja używam do pomalowanych powierzchni (czasem nie da rady inaczej) kleju TENAX 7R. Klei wszystko (plastik oczywiście) - bez względu czy jest pomalowane czy nie. Jest jeszcze rzadszy niż Tamiya Extra Thin. No i skleja tak szybko jak cyjanoakryl. Ma tylko jedną wadę - ciężko go u nas kupić (ja sprowadzam z US). Ale naprawdę polecam ten klej. Oczywiście ciężko używać tylko tego kleju, bo błyskawicznie paruje, ale do niektórych rzeczy jest niezastąpiony.

O, tutaj możecie o tym kleju poczytać:

http://www.nscalesupply.com/TEN/TEN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden klej nie sklei dwóch powierzchni pomalowanych , chyba ze jest jakiś o którym nie wiem , może i sklei ale bedzie to tragicznie wyglądało .

 

Co do klei ja używam kontakty revella i MR.cement

Czy aby na pewno? Ja używam do pomalowanych powierzchni (czasem nie da rady inaczej) kleju TENAX 7R. Klei wszystko (plastik oczywiście) - bez względu czy jest pomalowane czy nie. Jest jeszcze rzadszy niż Tamiya Extra Thin. No i skleja tak szybko jak cyjanoakryl. Ma tylko jedną wadę - ciężko go u nas kupić (ja sprowadzam z US). Ale naprawdę polecam ten klej. Oczywiście ciężko używać tylko tego kleju, bo błyskawicznie paruje, ale do niektórych rzeczy jest niezastąpiony.

O, tutaj możecie o tym kleju poczytać:

http://www.nscalesupply.com/TEN/TEN.html

 

No napisałem ze nie wszystkie znam używam tych tylko powrzechnie dostepnych , także dobrze wiedzieć ze cos takiego istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witaj.

 

Klej contacta to nie jest cyjanoakryl lecz klej który delikatnie rozpuszcza plastik i po jakimś czasie wiąże ( zależy ile go Nalałeś ).

 

Nie dawaj kleju ani za dużo ani za mało . jak będzie za dużo to popierdzieli model jak wycieknie a jak za mało to może nie skleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to klej Contacta to produkt Revella? Tak?

Kiedyś nim kleiłem - to jeden z lepszych klejów. Zresztą ostatnio znowu przekonałem się do kleju Humbrola!!! Jak skończyła mi się 'zielona' Tamiya, kupiłem tego Humbrola (największy słoik) i po prostu przelałem do słoiczka po Tamce (która ma cieniutki pędzelek). Ten Humbrol ma taką samą konsystencję - czyli jest jak woda!!! Klei podobnie jak Tamiya (może minimalnie wolniej, ale tylko minimalnie). W przeciwieństwie do 'pachnącego' Gunze, który nie klei w zasadzie wcale . Jego jedyną zaletą jest to, że... pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.