Skocz do zawartości

Klej (Kleje,klejenie, pytania i odpowiedzi...)


dmuchol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Wczoraj gdy szlifowałem cały model. To ułamałem niechcaco klape od podwozia, i koło. Cos z tym klejem jest nie tak. Inne czesci dobrze trzyma a niektóre nie!!?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie tak lekko chyba???? No troche musiałem lekko użyć siły. (chyba), może macie nazwy jakiegoś mocniejszego kleju tylko nie CA.

A czy możliwe to jest, że nie chce łapać poniewarz.Skleiłem czesci za pare min nakładałem szpachlówke i szlifowałem 1dnia? I potem jak wszytko wyschło to szybko sie odrywa i lekko trzyma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sklejeniu odczekaj trochę więcej do szpachlowania. Niech się tam wszystko dobrze połączy/powstania mocna spoina. Potem szpachluj, tak żeby nie odrywać sklejonych części. Kleje do plastiku, nadające się do całkiem przyjemnego klejenia to klej Wamodu z pędzelkiem, klej Revella z igiełką Contacta, Tamiya Extra Thin i jakiś CA.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko :

Jaka jest data przydatności do użycia klejów modelarskich np. Gunze czy Tamiya? Pytam bo zastanawiam się nad zrobieniem malego zapasiku klejów, które ciężko jest kupić (np. zielona Tamiya).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ja z klejów lubie najbardziej Tamiyowskie, mam oba zielony i pomarańczowy do większych elementów. Mam tez contacte w igle, czasem ja używam. Jako kleje CA moge polecic Loctite w żelu oraz rzadki, oba są super jedynie cena odstrasza. Butelka rzadkiego to wydatej 50 zeta a żelowy w tubce 9zł. Loctite bije na glowe zwykłe kleje CA, trwalszy i lepiej sie go używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam,

mam pytanie: jakie są techniki wykonywania tzw. "biedronki" i rdzawych zacieków - chodzi oczywiście o pancerkę.

Farby, specyfiki itp. Im więcej metod tym lepiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marti_nez dzięki

Tylko tutaj jest bardziej obrazkowo co prawda dużo to daje jednak mam jeszcze wątpliwości.

Takie pare punktów/pytań:

jeśli robię zacieki/biedronkę farbą olejną to czym zmywać, a jeśli akrylami to też czym?

 

kolory biedronki, zauważyłem w relacjach że modelarze używają najczęściej białego, odcieni szarego, niebieskiego, żółtego, czasem czarnego, ale czy to jakaś zasada, jakimi kolorami najlepiej?

 

czy przed oboma czynnościami należy na model nałożyć sido bądź lakier?

 

gdy już się nałoży kropki na model (biedronka) to trzeba to rozcierać odrazu?

 

i czym te kropki ścierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedzlem nawet nie tyle namoczonym co lekko wilgotnym - chodzi o to, żeby farbę rozetrzeć i "wklepać" w powierzchnię, a nie zmyć nadmiarem WS. Poza tym pędzle warto zmieniać dość często, bo gdy zabrudzi się za mocno farbą, to nie uzyskamy tego efektu "wklepywania" i lekkiego ścierania olei z powierzchni modelu. Wszystko nam się będzie mieszać/ścierać - niefajnie wyglądać po prostu. Drugi lub trzeci pędzel z kolei może już być suchy lub prawie suchy - to co zostanie na modelu powinno być wystarczająco mokre od WS.

Pędzlem ścieramy leciutko, nie dociskamy, zmieniamy je często - lepiej przetrzeć to samo miejsce czystym pędzlem niż dwa razy juz zabrudzonym.

 

To takie moje własne obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedronkę nakładam po washu, stosuję olejne dla artystów, ścieram pędzlem zwilżonym benzyną Ronsonol.

Biedronka ma zróżnicować powierzchnię, biały/szary/niebieski to raczej do panzergrau, biały/żółty do dunkelgelb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam!

 

Planowałem zakup nowego kleju tylko nie wiem który nzich wybrać:

Wamod:

117_rn.jpg

 

productToCategory.jpg

 

klej-tuba.jpg.thumb_200x160.jpg

Revell:

5516564.jpg

rev_39604.jpg(Czy taki sam tylko mniejszy)

 

http://images.sklepy24.pl/407310572_?width_max=310&height_max=310

http://hobby-model.pl/product_thumb.php?img=images/39601.JPG&w=120&h=246

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.