Skocz do zawartości

Klej (Kleje,klejenie, pytania i odpowiedzi...)


dmuchol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wamodowskim klejem da się kleić, ale jest chwilami niewygodny bo igła łatwo się zapycha, a po przedkaniu dosaje często ostrego klejotoku, którego nie idzie przerwać...

Najlepiej kup cienki pędzelek i butelkę nitro bardzo przyjemnie się nim klei(oczywiście nie wszystko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po przedkaniu dosaje często ostrego klejotoku, którego nie idzie przerwać...

Igłę można łatwo odetkać, wyjmując ją z pojemniczka na klej i podstawiając pod nią zapalniczkę, zaschnięty klej się wypali i igła będzie jak nowa A klejotok jest spowodowany przez bąbelki powietrza w pojemniczku - wyjmij igłę i ściśnij pojemnik, trochę kleju wypłynie ale zaraz za nim pójdzie bąbelek ;) I sprawa załatwiona.

 

pzdr.

 

P.S.: Aha, polecam klej Revella bo sam go uzywam i jak na razie 0 problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam mam pytanie jakim klejem najlepiej kleic bo ten ktory mam aktualnie jest taki mocny ze topi mi czesci z modelu:( i jak najlepiej malowac model? jestem nowy takze zadnego aerografu ani nic nie posiadam jak narazie z gory wielkie dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zacznij od tego jaki masz klej, wtedy będzie już więcej wiadomo. Ale zasada jest taska że klej modelarski nadtapia plastik aby po odparowaniu go trwale połączyć, coś jak spawanie. A aczkolwiek mogą się zdarzyć różne nieprzewidziane sytuacje, kiedyś Contacta z igłą rozmiękczyła mi plastik tak że można się nim było bawić prawie jak plasteliną. Dodam tylko że był to model Revella coby było śmieszniej.

A jeśli chodzi o malowanie to najlepiej robić to farbami a tak na poważnie to polecam:

viewforum.php?f=104

viewtopic.php?t=9427

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marwac jeśli chodzi Ci głownie o jasność instrukcji, najlepiej wejdź w któryś z działów "Nowości i in-boxy". Użytkownicy zamieszczają w nich fotki zarówno wyprasek jak i instrukcji do poszczególnych modeli.

Wg. mnie "jasność" instrukcji jest pojęciem względnym, ponieważ każdemu modelarzowi dobrze współpracuje się z instrukcją innego producenta

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasność instrukcji już nie tylko jest względna pod kontem modelarza co zależy od stopnia skomplikowania modelu. Do tego raczej nie można wskazać konkretnego producenta bo firmy lubią dać ciała. Jak napisał bartass. najpierw wybierz sobie model który Ci się podoba i chciał byś go skleić, a potem poszukaj in-boxa. Sam oceń jakość instrukcji. Generalnie większość nowych modeli ma dosyć klarowne instrukcje więc nie będziesz miał większego problemu. Mankamentem czasami jest filozofia kolejności klejenia. To już musisz wyczuć i brać na logikę. Spotkałem się już z instrukcjami w których najpierw należało np. dokleić gąski, a potem malować bandaże. Jedna dobra rada - Kieruj się rozumem . Ja teraz sobie dłubie powolutku z jakimś ruskim przepakiem hellera w postaci Pourque Pas? (dosyć wiekowy) i gdyby nie moja mama która zna cyrylicę niewiele bym zdielal .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Czy ten przyspieszacz zostawia jakiś ślad na pomalowanej, zabezpieczonej matowym lakierem powierzchni?

Nie zostawia żadnych śladów. Jego super działanie już wielokrotnie prezentowałem na tym forum. Aż dziwię się ludziom, że wolą np. kupić szpachlę Tamki za 20 zł i czekać na wyschnęcie dobę, gdy kupując przyspieszacz za 10 zł, mogę szpachlować i malować po 3 minutach.

Ale jak to mówią: Kto bogatemu zabroni.

UWAGA! Jest agresywny do przeźroczystego plastiku. Nie wolno więc go stosować do kabin.

PS. Zwykła Kropelka to właśnie jeden z klejów CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.