Skocz do zawartości

7TP "Na Manewrach"38`/ polowanie na obiad - diora


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po perturbacjach związanych z pierwszym, poważniejszym podejściem do tematu - dioramka, uzyskałem poniższe efekty.

Zdawałoby się, że puste pole to taka prosta sprawa...niestety, dla mnie niąe nie była - jednak koniec końców jakoś udało mi się wybrnąć z opresji.

 

 

Zgodnie z Waszymi podpowiedziami, dodałem nieplanowanych "gości" na dioramce, oraz zmieniłem układ figurek.

Trzeciej już nie użyłem z uwagi na brak miejsca, a postawienie byleby było mija się z celem.

Jacek(nietylko) uświadomił mi, że droga była pusta - i faktycznie, tak było.

Myślę, że teraz ma to wszystko ręce i nogi, że już teraz nie ma się czego wstydzić.

Model czołgu, z kilkoma dodatkami poza zestawowymi,wymienionymi gąsienicami. Merytorycznie ma kilka niedociągnięć, 2 będzie już w miarę nie rażący w oczy znawców tematu.

Jeśli chodzi o mnie, jestem zadowolony, resztę pozostawiam Waszej ocenie, pokazuje oto scenkę sytuacyjną - "Polowanie na rosół" :

DSCF2057.jpg

DSCF2054.jpg

DSCF2053.jpg

DSCF2052.jpg

DSCF2050.jpg

DSCF2049.jpg

DSCF2048.jpg

DSCF2047.jpg

DSCF2046.jpg

DSCF2043.jpg

DSCF2041.jpg

DSCF2035.jpg

DSCF2032.jpg

DSCF2031.jpg

DSCF2028.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo ciekawy temat A wykonanie powala na kolana

Nic innego nie zostało jak tylko pogratulować umiejętnośći

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Super i zapewne nie tylko dla mnie. Cała dioramy dobrze się prezentuje. Często zaglądałem na warsztat i teraz widzę tego wszystkiego efekty. Normalnie aż mnie zapiera gdy na to patrzę i nie mogę oderwać oczy od tego cudeńka. za całokształt pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jest za......ie. Wszystko jest skomponowane genialnie, no i samo wykonanie jest przednie. Cieszę się, że nie zastosowałeś na czołgu nadmiernej młotkologii i rdzawologii. 7TP w Twoim wykonaniu naprawdę powala, a cała scenka jest świetna. Jedno co mi nie pasuje- zacieki na poziomej płycie stropu silnika. Chyba nie powinno ich być ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie pierwsza klasa...jak zwykle zresztą

Co do ustawienia figurek to troszke to dla mnie nie logiczne - nacierający czołg i ten leżący żołnierz nie grają z tym co łapie kury. Chyba że to tak własnie miało wyglądać.

Dobrze by było gdyby np. czołg stał w miejscu (może i teraz stoi bo właściwie to z obrazka nie wynika, że jedzie i na odwrót) i na nim jakiś czołgista przyglądał by się na to wszystko z góry z politowaniem

 

Gratulacje udanej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze do figurek talentu nie masz ale sama diorama nawet bez czołgu rozwala mnie, jakbyś pomniejszył rzeczywistość.

 

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał! Nie poraz pierwszy udowodniłeś stare prawo Murphego :

Nie ma złych modeli, jak się je dobrze pomaluje".

O ile nie uważam modelu Mirage Hobby za jakiegoś gniota, o tyle do czołówki się on nie zalicza,a Ty uczyniłeś go naprawdę modelem na czołówki magazynów modelarskich. GRATULACJE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Nadejszła wiekopomna chwiła... I Rafał pokazał swoje oblicze dioramowe... Co prawda jedna dłoń figuranta (tego od łapania kur) wygląda, jakby ją opiekali nad palnikiem (strasznie brązowa, a ta druga jest jasna, "normalnie" cielista), ale nic to. I tak potrafisz nieźle robić pozorantów . Te zacieki na płycie nadsilnikowej, to pewnie nie rdza, a paliwo... ? Kawał wspaniałej pracy (szczególnie podłoże i roślinność). I masz u mnie wielki plus za to, że nie potraktowałeś 7 TP jako "ruchomej tarczy strzelniczej" (czytaj: Autoblinda) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzu, dziękuję i...nie wiem, co mam więcej napisać..więc dziękuję

 

a kazio po staremu heh, ale i tak dzięki , masz rację.

Niemniej, co jakiś czas możesz spodziewać się u mnie takich ostrzelanych perełek - dopóki się nie wystrzelam, nie ma mowy o zmianie podejścia , a możesz mi wierzyć, że robię to celowo( albo i nie musisz, kiedyś wyjdzie szydło z wora)

 

ZŁY jestem !

Jak mi przejdzie, usiądę do nich jeszcze raz i pomaluje "dłużej" , czego nie nawidzę !:]

Tak, tak, konstruktywna krytyka mi daje kopa - bo leń jestem.

Czekaj, aż Ci oleje wyschną, potem znów maluj i czekaj wrrrrrrrrrrrr !!!!

Mam czas, pod koniec konkursu wrzucę poprawione figurki.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.