Skocz do zawartości

Scania 142H PWTthermo


piotrekpbfish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To teraz już wiem, ze zrobię jednakowej wielkości te halogeny.

 

No ! Tak jak Ci mówiłem, daj same małe nie mieszane, wydaje mi się, że będą bardziej odp. orginałowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Model jest już prawie na ukończeniu - jakieś 95 %. Pozostały jeszcze do zrobienia: napisy, logo; wycieraczki; dolne schodki; klamki; uchwyty pod szybę, szyby itp.

Wszystko będzie zrobione po tym jak zrobię porządne kalkomanie.

Dobra koniec gadania. Oto fotki:

 

- dół z lewej i prawej:

Obraz016.jpg

Obraz020-1.jpg

 

- wnętrze:

Obraz034.jpg

 

- kominy (jeszcze drobne poprawki je czkają):

Obraz045.jpg

 

- widok ogólny:

 

przód:

Obraz039.jpg

 

prawy bok:

Obraz033.jpg

 

lewy bok:

Obraz036.jpg

 

 

Zapraszam do komentowania.

Od razu mówię, że boczne owiewki na atrapie pod spodem będą podmalowane oraz że zajmę się dołem kominów.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Witam.

Ostatnie fotki były dość dawno (jakoś się tak zeszło). Od ostatniego czasu zmieniło się:

- koń na 98% już skończony,

- powstała naczepa:

- ostatnia oś jest skrętna,

- buda pomalowana szpachlą motipa i wyszlifowana,

- pozostaje skończyć zderzak i budę na biało pomalować,

 

Koniec gadania. Oto fotki:

 

100_3795.jpg

100_3797.jpg

100_3798.jpg

100_3810.jpg

100_3801.jpg

100_3799.jpg

100_3800.jpg

100_3808.jpg

100_3809.jpg

100_3801.jpg

 

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w jaki spsób zrobiłeś skrędną ośkę w naczepie {że skręce się odwrotnie to kierunku jazdy} pozdrawiam fajny model i czysto wykonany!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oś jest skrętna, na zasadzie palców . Żadnego połączenia z siodłem nie ma bo nie wiedziałem (brak umiejętności) jak to zrobić. Po prostu jak ją ustawie tak stoi.

A co do tego, że wygląda jak z kartonu to może jest to wina fotek - słabe oświetlenie.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers Działa to na zasadzie wymuszenia skrętu. Osie takie produkuje chociaż by BPW. Do tego są naczepy które maja dwie lub trzy osie skrętne. Ale są też takie które mają i z 5 osi np Nooteboom Mega Windmill tylko tam chyba osiami kieruje człowiek z "pilotem". Co do modelu to wygląda bardzo fajnie i właśnie jak zrobiłeś oś skrętną przerabiałeś zawieszenie naczepy czy belka z ciągnika??

 

P.S chyba się pomyliłem z zasadą działania. Nie wiem gdzieś czytałem ze takie coś istnieje tylko czy ma to zastosowanie w naczepach?

 

P.S w takich osiach nie ma połączenia z siodłem, takie coś raczej nie istnieje. osskretna.jpg

Wygląda to mniej więcej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz zamieszałeś.

 

Gdy skrętna jest oś pojedyncza odbywa się on samoczynnie. System ten wygląda tak jak na przedstawionym wyżej zdjęciu i tak też powinien być zrobiony w modelu. Ze względu na to, że model przecież sam nie jeździ wystarczy atrapa skręcana za pomocą palców.

 

Osie skręcane hydraulicznie poprzez nakładkę na siodło stosuje się w naczepach do ponadgabarytów. Mogą być też one sterowane manualnie za pomocą pilota.

 

Rodzaje systemów można zobaczyć na stronce Goldhofera tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można takową zastosować. Osie skrętne w normalnych naczepach (nie mówię tutaj to tiefbetach, nooteboomach itd itp) są identyczne jak na rysunku 2-3 posty powyżej. Przy cofaniu można ją unieruchomić przełączając zawór pneumatyczny z reguły umiejscowiony na ramie pojazdu. Bardzo wygodne rozwiązanie do jazdy w przód, gdyż naczepa tak nie zachodzi przy skrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Zdanie zaczyna się z wielkiej litery, zwróć uwagę na pisownię

 

ALE NIE MUSIAŁEŚ USUWAĆ CAŁEGO POSTU!!!!! ZAL MI CIE

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.