Jump to content

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli

Recommended Posts

• Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skoro piszesz że Proxxon raczej odpadnie, to kupuj Dremela, jak masz jeszcze dostęp do dodatków. Nie miałem styczności z Dremelem ale z Proxxonem. Miałem szlifierkę noname bardziej działała jak w

Chyba masz rację. Użyję w takim razie X-1 od Tamki, bo taki akurat mam.

To generalnie to samo tylko w okrojonej formie (bez żywicy, śrub i przewodów). Przewoźnik obojętny, paczka przychodzi do 10 dni, choć rekord w moim przypadku wynosił 3. 

Posted Images

• 4 weeks later...

To tylko przykład był dla zobrazowania A tak w zasadzie to muszę dach przedłużyć bo z modelu Italeri Bugatti Royal Napoleon Coupe chcę zrobić Coupe de Ville Binder i ma parę szczegółów innych, szczególnie błotniki.

Witam ,sorki jeśli nieodpowiedni temat. Poszukuję kogoś kto zajmuje się robieniem kalek i elementów z blaszek ,konkretnie potrzebuje blaszkę tablicy rejestracyjnej do motocykla w 1:12 . Jeżeli ktoś wykonuje ,albo kalki ,albo blaszko bardzo proszę o wiadomość

Edit : Panowie potrzebuje odpowiednika tamyiowskiej Pure White ,na Model Mastera , w jednej książce MM nie ma tego odpowiednika,ale jaka Farbka MM będzie najlepsza zamiast Pure white ?.

Tak ,ale widziałem kiedyś zrobione tablicę z blaszki ,więc najpierw wole poszukać kogoś ,kto ewentualnie byłby mi to wstanie zrobić(odpłatnie rzecz jasna )

http://allegro.pl/show_item.php?item=1968372290

http://allegro.pl/fototrawienie-rysunki-i1968372352.html

Czy jest ktoś kto budował samochód: Lancia Delta Hf Integrale z Hasegawa?

10000346.jpg

Bardzo ciężko mi założyć nadwozie na podwozie. Boję się, żeby nie połamać czegoś. Jak włożę z przodu bolce, to tyłu nie mogę wcisnąć. Raz na sucho na samym początku włożyłem jakimś cudem,ale jak mam już wszystko posklejane, to teraz się boję. Poradźcie coś, może coś trzeba usnąć, odciąć, czy coś?

Witam mam kabine która cala oklejona jest kalką, niestety kalki z 95' i za dobre nie są, popękały itd. Zrobiłem tak jak jest zalecane psikłem kabine kolorem podobnych do kalek nakleiłem lecz zostały przerwy. Teraz chce zaciągnąć całą bezbarwnym i potem podomalowywać braki pędzlm i jeszcze warstwa bezbarwnego. I mam pytanie jaki bezbarwny polecacie na kalki, żeby potem mi sie z jakimiś farbami nie ściął. I jakie farby były by najlepsze pod pędzelek do tego celu ? Z góry dzięki za pomoc.