Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio malowałem podobnym aerografem co kolega wyżej i zaczął mi "pluć", chociaż dodałem wodę i retardera, próbowałem rozmieszać jeszcze raz farbkę z większą ilością wody i retardera ale nie było różnicy. Wie ktoś może czym jest to spowodowane ? (I przedmuchiwałem tą głowicę z przodu bo też się tam farbka zbierała ale nic nie dało)

 

 

Ps. używałem farbki akrylowej pacta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie do was doświadczeni koledzy.

Czy sklejanie osobówek jest trudniejsze od lotnictwa ?

Wiem że głupie pytanie ale sklejanie samolotów miało być takim wstępem dla mnie do Osobówek.

I jaką polecacie "na pierwszy raz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sklejanie osobówek jest trudniejsze od lotnictwa ?

Doświadczony co prawda nie jestem, ale odpowiedzieć spróbuję - czy trudniejsze, to zależy - od modelu i od modelarza. Większej różnicy nie ma: kleimy, szpachlujemy i malujemy, jednak zdaję mi się, że "osobówki" wymagają idealnego położenia farby (jeśli już jestem przy farbach, też wyróżnia się te przeznaczone specjalnie do autek) bo o ile na np. Messerschmitta prócz farby można dać mocny wash, preshading, filtry, pigmenty itd. ,to jeśli chcemy efektownie wyglądający samochód, trzeba umieć malować precyzyjnie jak lakiernik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na początek stanowczo nie.

Po pierwsze, ma dużo części i jest skomplikowany, a po drugie nie jest tani więc jeśli coś by nie wyszło to szkoda takiej kasy. To jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że LFA jest trochę na wyrost. Moim zdaniem powinieneś najpierw spróbować położyć bezbarwny, zobaczyć co dopracować w technice, poznać farby, ich rozcieńczanie, itp. Lepiej zrobić to na czymś skromniejszym. Z resztą, jak podejdziesz poważnie do tematu, to i ze skromnego modelu zrobisz cudo godne pozazdroszczenia.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.

Zastanawiałem się też nad tymi modelami:

http://www.mojehobby.pl/products/Shelby-Mustang-GT-350-H.html

http://www.mojehobby.pl/products/Murcielago-40th-Anniversary-Deluxe.html

http://www.mojehobby.pl/products/Nissan-Skyline-GT-R-R34-V.spec-II.html

 

Najbardziej skłaniałbym się do Murciello, bo mi się podoba i chyba jest dość proste, ale Nissan Też ładny i lepszy detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej na początek jeśli to miałby być model po ,,tuningu" to polecam kupić metalowego (welly albo bb) ale jeśli chcesz wszystko od początku składać to zainwestuj w coś tańszego i może nawet fajniejszego np do 80 - 100 zł ale to już jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie, model ma wyglądać jak oryginał, czyli bez tuningu własnego jak i z zestawów. Na kupno mam jeszcze czas, bo model zamówię w przyszłym miesiącu.

P.S. Jaki jest dobry sklep z autami w Polsce, który ma duży wybór modeli ? ? ? Bo jak przeglądam MojeHobby to nie ma tam interesujących mnie samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modelcentrum to zanim zamówisz, a co gorsza zapłacisz za model, spróbuj dowiedzieć się mailowo lub telefonicznie czy model jest dostępny i w jakim stanie jest ten sklep. Osobiście nie mam z nimi dobrego doświadczenia, to raz, a dwa, w necie było kilka informacji, że mają drobne kłopoty. Być może to już przeszłość, ale lepiej to sprawdź zanim zrobisz u nich zakupy. Albo kupuj tylko z płatnością przy odbiorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kilka pytań.

Czy warto kupować metalizery Alclad, czy są dobre i czy da się nimi malować z aerografu ? ? ?

Rury ma się rozumieć malujecie Titanium Gold Tamiya, a później przebarwienia robicie Clear Blue ? ? ?

Czy dwuskładnikowy, hemoutwardzalny lakier Novol jest dobry do nakładania jako końcowa warstwa ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alclady są bardzo fajne - cienka warstw, ładna faktura metalu/aluminium/chromu, itp. - i w zasadzie stworzone do aero. Lakiery samochodowe spokojnie można wykorzystać w modelarstwie, choć podejrzewam, że będziesz musiał poznać humory Novola, tzn. jak rozcieńczać itp. Ja używam APP.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za odpowiedź. A czym się najlepiej rozcieńcza Alclady ? ? ?

A jeśli chodzi o powierzchnię to samochodowe dają lepszy połysk i gładkość czy akrylowe ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alcladów się nie rozcieńcza (przynajmniej, ja o takich nie wiem). Lejesz bezp. do aero i psikasz. Najmniej problematyczne farby ever. Nigdy mi się po nich nic nie zapchało, gluciło, itd. Trochę kosztują. Chrom jest kontrowersyjny bo ma opinię łatwo-ścieralnego. Najlepiej ładnie wszystko spasować, psiknąć i nie dotykać.

 

Samochodówki dają bardzo dobry połysk.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.