Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanko. Wiecie może gdzie w Polsce mogę kupić model jakiegoś pick up'a w 1:24 lub 1:25. Najlepiej gdyby był to Dodge RAM Szukałem po różnych sklepach internetowych i nigdzie nic nie ma, a nie mam PayPala żeby kupić model z zagranicy. Poratujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Czy ktoś składał model

07127 Mercedes C-Klasse DTM 2009 "Gary Paffett" ,albo

07128 Mercedes C-Klasse DTM 2009 "Ralf Schumacher"

od REVELL

A pytanie jest następujące:

Czy one są łatwedo sklejenia?

Czy one są drogie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jark jak byś był zainteresowany to mam na sprzedaż Mercedes C-Klasse DTM 2009 "Ralf Schumacher".

 

Panowie mam kilka pytań:

1) Zastanawiam się w zainwestowanie w folie BMF, i do końca nie wiem jak się z nią obchodzić. Nakłada się ją na model przed lakierowaniem czy już po ? Oraz czy po nałożeniu lakieruje się?

2) Używam kleju revell z igłą, jednak zdarzyło mi się czasem, że za dużo kleju się nałożyło. Może polecicie jakiś lepszy specyfik do klejenia.

3) Odnośnie kleju jeszcze, jest jakiś uniwersalny do chromowanych części oraz przezroczystych?

4) Przy polerce, lakier na początku przejechać papierem ściernym czy od razu zacząć polerować pastami? (posiadam pasty tamiya)

 

Na razie to chyba wszystkie pytania.

Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adn.1

A nie lepiej zrobić to farbą (np. z puszki)?

 

Adn.2

Klej z pędzelkiem A jak się pewnie czujesz to CA.

 

Adn. 3

Do przezroczystych koledzy polecają głównie Clear-fix. Tani i dobry.

 

Adn. 4

Papier 2000, 2500, potem pasty.

 

Wszystko jest w działe "Jak to zrobić i wykonać"...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam bardzo gorącą prośbę mam zamiar zbudować model ciężarówki man 26 w układzie 8x4 .Problem mam z ramą ponieważ nie wiem dokładnie jak wygląda ona w miejscu 2 osi skrętnej .Szukałem w internecie i mam kilka zdjęć jednak dalej nie znalazłem rysunków które bardzo by mi się przydały bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, bardzo prosze o namiary na sklepy internetowe w ktorych mozna by bylo zakupic wszelkiego rodzaju maszyny budowlane/ rolnicze w skali 1:24/1:25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy po długiej przerwie! Mam do was prośbę ,a dotyczy ona rysunku technicznego ramy volva FH w wersji 6x4 ,pod zabudowę do przewozu drzewa.

 

Jakby ktoś miał dojście ,albo miał na swoim komputerze takie rysunki to prosiłbym o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.