Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Voseba ładnie zrobił swoją ramę z jednego kawałka polistyrenu. Problemem na pewno jest temperatura, tak aby płytka była plastyczna/giętka, a nie lała się. No i ten długi kształt, jakieś kopyto może. Moje próby skończyły się na tym, że kleję i szpachluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałem zapytać z czego zrobić imitację tapicerki w kabinie ciężarówki? Na fotele znalazłem gdzieś, że można z torebek po herbacie. A co z dywanikami czy wykładziną podłogi, leżanek? No i czym to przykleić? Vicol? Będzie trzymało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postaram się pomóc. Flock jako wykładzina plus do klejenia wikol. Będzie trzymało, ale warto gdzieś znaleźć jakiś poradnik dokładniejszy w necie. A na dywaniki możesz użyć odpowiednio wyciętych kawałków czarnego papieru ściernego o odpowiedniej gradacji

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że zawracam głowę, ale może pokierujecie mnie do jakichś fotek jak to wygląda już położone? Szukałem, ale chyba niezbyt umiejętnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.moto-portal.pl/index.php?/topic/4565-Flock/?s=d1a5a40feeac6a6e965709c80acf80bc

 

Teraz odwieczny dylemat, czy to że dałem na to forum link jest zgodne z regulaminem, czy się po mnie teraz mocno przejadą

 

A tutaj link, jak wyglądają dywaniki z papieru ściernego:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=10997&postdays=0&postorder=asc&highlight=fiat&start=15

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, przykleiłem szybe boczną do modelu i zapomnialem ze klej jest świeży i chciałem ją wyczyścic co doprowadziło ze klej roztarłem po szybie. Czym mogę go zmyć?

Zależy na bazie czego był ten klej. Jeśli akrylowy możesz próbować wacikiem do uszu nasączonym denaturatem, jeśli to klej na bazie nitro to masz problem, chyba trzeba będzie szybę wyjąć , lekko przeszlifować i użyć Tamiyowskiego Compound-a do polerowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam parę pytań dotyczących super singli.

1) Czy w petku mogę dać super single na przednią oś?

2) O ile muszę je poszerzyć?

3) Jaka musi być ich szerokość.

 

Wiem że było sporo na ten temat tu i w innych miejscach, ale znalazłem tyle sprzecznych informacji że zgupiałem, co strona to podana jest inna szerokość (znalazłem nawet niemiecką stronę gdzie pisali ze szerokość w skali 1:25 to 32mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Oczywiście że możesz w amerykańcu zrobić SS

2) Dokładnie o szerokość tego pierścienia przyklejanego do tylnej części felgi. Ja go przykleiłem z przodu zamiast z tyłu (po oszlifowaniu) i nałożyłem zwykłą oponę i jest git

3) 32mm? Nie możliwe, szerokośc powinna być chyba taka sama jak w oponie od naczepy czyli 11mm, opona od ciągnika ma ok 8 - 9mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam problem ostatnio pomalowałem kabinę od scanii spreyami tak jak zawsze i takimi jak zawsze ,ale nigdy nie miałem takiego problemu 2 dni po malowaniu wrzuciłem kabinkę do dota i cała farba prawie zeszłą tylko wszędzie w zakamarkach na zaokrągleniach została i nie chce zejść leży w docie już 5 dni co mi radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam problem ostatnio pomalowałem kabinę od scanii spreyami tak jak zawsze i takimi jak zawsze ,ale nigdy nie miałem takiego problemu 2 dni po malowaniu wrzuciłem kabinkę do dota i cała farba prawie zeszłą tylko wszędzie w zakamarkach na zaokrągleniach została i nie chce zejść leży w docie już 5 dni co mi radzicie ? Evil or Very Mad Evil or Very Mad

 

Kercher i jedziesz franek z koksem(farbą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanie, czy jest jakaś możliwość zakupienia samych kalkomanii do modelu Tamyi? Dokładnie chodzi mi o ten bolid:

http://www.1999.co.jp/eng/10012846

Te które są w modelu maja ze 20 lat i rozlatują się przy próbie poruszenia.

Czy jest jakaś szansa na zdobycie ich, a może znacie jakiś sposób na takie prehistoryczne kalki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a może znacie jakiś sposób na takie prehistoryczne kalki?

Firma Microscale robi płyn Micro Liquid Decal Film do starych kalek. Ja nie używałem ale koledzy tak i bardzo sobie chwalą.

 

http://www.microscale.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=MI-12&Category_Code=FINPROD&Product_Count=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.