Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

JarekS Lepiej zrobić szablon wydrukować wyciąć najlepiej ploterem i pomalować .

To nie takie proste. Liter jest dużo, są "gęsto" rozmieszczone, mocne zaklejenie może spowodować zrywanie lakieru przy odklejaniu szablonu, uzyskanie czystego białego na kolorowym podłożu to kolejna komplikacja. Podłoże też nie jest płaskie, tylko "faliste" - chodzi o kontener.

Jeśli nie kalka, to będę musiał zastosować folię samoprzylepną białą (zlecić wycięcie liter), ale to już nie będzie ten efekt, o jaki mi chodzi.

Najśmieszniejsze jest to, że kilkakrotnie w necie napotkałem na stwierdzenie "można zlecić firmie wykonanie kalkomanii" (w różnych poradach), tylko nikt nie potrafi wskazać konkretnej firmy, która by to zrobiła. Oczywiście są firmy, robiące kalkomanie na kubki, długopisy i inne gadżety, ale są to kalkomanie na porcelanę, metal i inne materiały (nigdzie nie wspominają o plastiku) i zapewne zamówienie dotyczy hurtowych ilości.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w jakim programie najlepiej robić tablice rejestracyjne oraz inne oznaczenia do trucków. drukarke mam dobrej jakości chodzi mi przede wszystkim o program z góry dzięki

Dowolny program graficzny, który "ogarniasz".

Ja np. robię sobie tablice rejestracyjne w Paint, bo najłatwiej mi "wyczyścić" piksle do koloru białego (ze zdjęcia oryginalnych tablic), potem importuję do Corela i "trasuje mapę bitową", za każdym razem z inną ilością wygładzeń i szczegółów, żeby nie zniekształcić, ale wygładzić.

Pzodrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje samochodowy podkład w spreju Motip. Tak samo z lakierami Dostępne w każdym sklepie z artykułami chemicznymi, i w sklepach motoryzacyjnych.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DupliColor to dokładnie ten sam podkład, tylko tańszy

 

Dzięki za info Będę szukał

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko...moze i glupie ale o co chodzi z "Washem"???

Niemam zielonego pojęcia co to oznacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie akcesorii Italeri 720 są różnej wielkości klosze, można je pomalować, a chromowane obwódki wykonać np. z kawałków drutu. Ewentualnie można kupić gotowe: klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w zestawie, o którym mówi tornado są zarówno klosze, jak i zderzak, który można przerobić na taki, jak na zdjęciu. Gotowe mają tą wadę, że są jednolitego koloru. Przezroczyste, z zestawu akcesoriów, można pomalować dowolnie.

Ja bym zrobił błyszczącą obwódkę poprzez wycięcie okrągłych kawałków folii samoprzylepnej błyszczącej (kupionej, lub pozostałości po folii w Scanii Atelier czy Mercedes Actros Black Edition). Można też spróbować dopasować podkładki pod śruby (nakrętki) - są również takie błyszczące.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irizar dobre są do tego światła z zabudowy wrecker

 

Dokładnie

 

Ja się podłącze do ostatnio poruszonego tematu,a więc :

 

0,5 mm polistyren powinien pasować do zrobienia takiego zderzaka ? Czy może lepiej 0,25 ?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5 mm polistyren powinien pasować do zrobienia takiego zderzaka ? Czy może lepiej 0,25 ?

Oba są bardzo cienkie, ale jak już masz robić z któregoś, to 0,5mm. Ja osobiście zrobiłbym z 1mm - polistyren to nie plastik, jest o wiele bardziej miękki i giętki. Element z polistyrenu 0,25mm jest tak cienki, że jak nałożysz grubszą warstwę kleju do plastiku, to się pomarszczy "na wylot".

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.