Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak przerobić kaste Volva Fh na FM(niską)?????

 

-może jakiś temat w którym bym FM

-plany jakieś!!!(rysunki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przymierzam się do sklejenia pierwszej ciężarówki i mam pytanie Czy pod spray tamiyi trzeba kłaść jakiś podkład.Ogólnie mam zamiar pomalować kabinę właśnie tym sprayem a resztę pędzlem...i tu rodzi się następne pytanie czy takie elementy jak np. rama może być pomalowana pędzlem czy całkowicie mija się to z celem pod względem estetycznym?

ps. czy te spraye nadają się dla początkujących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod każda farbę trzeba kłaść podkład. Co do malowania ramy lepiej malować sprejami, bo efekt jest lepszy. Pędzlem najlepiej malować małe elementy a większe aerografem lub sprajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dot 4 żre plastik. Dot 3, cleanlux, kret, zmywacz wamodu. Wszystko jest na forum, użyj szukajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś środek ma zmywanie farby?

 

A jakiego rodzaju?

Są farby akrylowe, celulozowe, olejne...

Każdą zmywa się inną substancją

 

Do akryli - np. Cleanlux, do celulozowych - DOT, do olejnych - benzyna lub pochodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tym razem ja zapytam.

Jaką zaginarkę do blach fototrawionych moglibyście polecić? Chodzi głównie o blachy z KFSu do ciężarówek - od małych detali, po nieco większe (np. zestawy blach do Show-Trucków). Nie musi być najtańsza, ale powinna być uniwersalna. No i chciałbym się dowiedzieć, jak to działa...

Ja widzę w Mojehobby następujące:

KLIK 1

KLIK 2

KLIK 2

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jeżeli kupujesz za granicą rzuć okiem do luckymodel:

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?search=Y&q_brand=SS&q_category=&q_scale=&q_word=

Przedmioty tej firmy są wysyłane za DARMO, a od tych najdroższych za 45 i więcej dolców możesz odjąć jeszcze 10% bo mają urodziny w sklepie szóste ;) Wystarczy przy zakupie podać kod 6LUCKYA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy, dzięki za namiar. Sęk w tym, że ja kompletnie nie jestem obeznany w temacie i po prostu nie wiem, jaki model będzie dla mnie najbardziej odpowiedni. Narzędzia te nie należą do najtańszych, nie chciałbym kupić czegoś, co nie będzie spełniało wszystkich moich oczekiwań (nie będzie się nadawało do niektórych zastosowań).

Przykładowe blachy, jakie zamierzam giąć, to:

KLIK 1

KLIK 2

KLIK 3

KLIK 4

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy potrzebuję zdjęć naczepy niskopodłogowej typu [nooteboom] 2-wu balkonowej. Najwięcej szczegółowych zdjęc potrzebuję z budowy łabędziej szyi.

 

Przykład naczepy.

 

0d543de5bf29fb91med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat ale pisze w nim. Czy jest jakaś strona najlepiej polska na której są dostępne części tuningowe i samochody typu muscle car najbardziej jestem zainteresowany Dodge Charger w skali 1/24 lub 1/25 nigdzie nie moge go znaleźć z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.