Skocz do zawartości

[projekt grupowy] Airbus


Gość KonDi

Rekomendowane odpowiedzi

Falcon, kadłub metalizer czy folia alumuniowa?

 

smialus - ja kiedyś próbowałem tego manewru i nie byłem z niego zadowolony, może przez małe umiejętności malarskie, ale bardziej naturalny efekt dale wash. Postaram się wrzucić jakąś fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 682
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No ładnie się zapowiada. A wiecie tak się zastanawiałem czy nie zapuszczać linii przed malowaniem kolorem bazowym. Ciekawe jaki byłby efekt.

Zapuszczanie linii w takich modelach i w tej skali jest raczej niezbyt dobrym pomysłem, ale jest to moja prywatna opinia i kto co lubi. Wręcz ja bym nawet zaszpachlował wszelkie linie podziału na kadłubie

 

Falcon, kadłub metalizer czy folia alumuniowa?

Ja zostanę przy tradycyjnych metodach i postaram się pomalować zwykłą srebrną farbką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Odpowiedź dostałem z innego forum. Pudełkowy schemat dobrze podpowiada aby mieszać 371 + amelinium Dzisiaj przetestowałem jako podkład czarną, moje oczekiwania nawet były o wyraz lepsze jak oczekiwałem. Nawet jedna sesja malowania białym jest w stanie pokryć model. Także zachęcam stosowania czarnej jako podkład pod białą. Woit dzięki za ciekawe zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Pudełkowy schemat dobrze podpowiada aby mieszać 371 + amelinium (...)

Pudełkowy? W instrukcji proponują pomalować to srebrnym - http://www.findmodelkit.com/content/airbus-a321-100-lufthansa-retro-design. Chyba, że Ty masz jakąś inną instrukcję albo ja coś źle rozumiem.

Dzisiaj przetestowałem jako podkład czarną, moje oczekiwania nawet były o wyraz lepsze jak oczekiwałem. Nawet jedna sesja malowania białym jest w stanie pokryć model. Także zachęcam stosowania czarnej jako podkład pod białą.

No to czekamy na zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że amelinium. Ale zauważ, że skrzydła właśnie takim jak w/w kolorem sugerują malować. A skrzydła jak i część kadłuba jest jednego koloru i właśnie takim z mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że amelinium. Ale zauważ, że skrzydła właśnie takim jak w/w kolorem sugerują malować. A skrzydła jak i część kadłuba jest jednego koloru i właśnie takim z mieszanki.

Jasne, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do speców od ''Arbuzów"...

 

Mianowicie chodzi mi o plany (przebieg linii podziału blach) A320 w 1/144. Zamierzam dokończyć już dawno rozgrzebany model i jestem na etapie skrobania kadłuba. Skąd/czy można takie plany zdobyć? Pobrać i wydrukować? Będę wdzięczny za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję fotek tylnej ściany przedziału transportowego Airbusa Belugi, może ktoś mi jest w stanie pomóc

 

Irku nie mów, że się bierzesz za Beluge??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Miguś to wiem, że się tam działa. Ale Belugi się po Tobie nie spodziewałem. Jestem ciekawy ba nawet bardzo ciekawy jak to wyjdzie w Twoim wykonaniu. Poszperam w swoich zasobach czy czasami nie mam gdzieś fotki wnętrza. A jak tam Mig??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
Ale ładny, taki czysty! Czy skrzydła nie powinny przypadkiem mieć corroguard'ów?

 

Hmmm... Początkowo ich brak był zamierzony po przejrzeniu zdjęć z Germanwingsami na Airliners.net. Gdy kadłub obkleiłem kalkomanią i miałem mu nadać rejestrację to obejrzałem jeszcze raz zdjęcia i rzeczywiście dla tych możliwych z instrukcji powinny być "corroguardy" Malowanie ich oddaliłoby mi skończenie modelu więc posiadając drugi taki sam arkusz kalkomanii nadałem mu rejestrację egzemplarza obecnie latającego z jednolitym malowaniem skrzydła A zwie się on: D-AKNN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.