Skocz do zawartości

Diorama ,,Na Front 1920,, wojna polsko-bolszewicka.


Andrzej Godlewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i chciałem Wam przedstawić dioramę którą wykonałem jakiś czas temu, ale ten temat jest u mnie ciągle aktualny, i obecnie przygotowuję projekt dioramy z samolotem w roli głównej oczywiście w skali 1:35.

Ale co tam najpierw o tej dioramie słów kilka.

Zacznę od figurek, w zasadzie są wszystkie przerobione z różnych firm , verlinden , jakiś polski zestaw plastikowych figurek chyba francuzi.

Sanitarka to ESCI, konie to zestaw od Zwiezdy , oczywiście mocno przerobione.

Wago rosyjski platforma to przeróbka Dragon, no i oczywiście Fiat Iżorski to żywiczny zestaw a właściwie to budowa od podstaw, bo połowa samochodu pancernego łącznie ze środkiem to mój wyrób.

Życzę miłego oglądania i oczywiście chętnie słucham Waszych opini.

img0254g.jpg

img0256s.jpg

img0257r.jpg

img0262v.jpg

img0264z.jpg

img0267b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odzew i zpraszam do dalszego komentowania.

A co do samolotu to chciałbym wykonać ,na przykład Ansaldo A-1 Balilla w ataku na konnicę budionnego, lub Hannovera Rolanda CL2 atakujacego bolszewicki pociąg.

W jednej z książek widziałem świetne zdjęcie lotniczego rzutu kołowego, ciężarówki holujące rozłożone samoloty w otoczeniu wiejskich ciekawskich dzieciaków i dorosłych.

Wszystko wymaga przemyślenia jakiej to może być wielkości i gdzie to póżniej zmagazynować, ot taka proza dnia codziennego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu szczęka mi opadła, naprawdę. I nie dlatego, że wykonanie świetne (bo jest świetne), ale ten klimat! No i jest ambulans czyli to z czym ostatnio czuję silną więź. I te pielęgniarki, cud miód. Techniki też zazdroszczę, wątpię żeby kiedyś dane mi było zbliżyć się do tego poziomu.

 

Gratuluję i może więcej zdjęć?

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zrobić parę zdjęc w terenie na tle lasu zobaczymy jak wyjdzie, takich zdjęc jeszcze nie robiłem.

Widziałem natomiast kilka tak aranżowanych że po prostu przygladać się musialem bo nie wieżyłem, że to modele, i nie było to nic komputerowego.

Robienia zdjęć modelom ciągle się uczę, dobry sprzęt i wiedza o fotografi, to klucz do sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioramkę znalazłem !

 

Powala, czuje się jak modelarski chłop pańszczyźniany. Atmosferka rewelacyjna i ta piguła załamująca ręce...

Ale do du... ale do duuu... ale do duuużej doszedłeś wprawy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass To czujemy się dokładnie tak samo. Ale wiesz co odpowiedział profesor muzyki pewnemu facetowi na ulicy gdy ten spytał go jak dojść do filharmonii? "Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć!". Chyba wydrukuję sobie te trzy proste słowa i powieszę w pokoju na ścianie

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam tyuł, początkowo to był ,,opatrunek,, a na wystawie przekręcili tytuł i napisali ,,odpoczynek,, no to no to pomyślałem że ,,na fron,, nie będzie się nikomu myliło przeczytawszy tytuł

To jedna strona medalu a druga to taka, iż podczas tej wojny zarówno bolszewicy jak i my często atakowaliśmy transporty wojskowe, które były własnie w drodze na front.

Tą dioramą chciałem pokazać epizod z tematyki wojennej, która przez polskich modelarzy jest jakby zapomniana .

Mimo iż wrzesień 1939 był heroiczny to jednak przegrany, a w 1920 wygraliśmy niepodległość i tylko dzięki temu możemy chwalić się osiągnięciami dwudziestolecia międzywojennego.

Nie zapominajmy jednak o tych dzięki którym mieliśmy tą jędyną okazje być suwerennym państwem.

I własnie o tych ludziach opwiada ta diorama, tytuł ,no cóż zawsze można zmienić i wybrać lepiej pasujący, ale czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wczesniej tego nie widziałem, to teraz się wypowiem: świetne! Oczami wyobrazni widziałbym zamiast tego pancernego autka , jakiegoś szmaciaka osobno kadłub osobno płaty. Praca inspirująca, czekam na inne z tego okresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.