Skocz do zawartości

Zapowiedz i nowości - Dragon


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej niech się wezmą za polskie sprzęty niż za francuskie, które nic nie osiągnęły chyba że pod niemiecką banderą!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie to już DML zaczyna być śmieszny. Niedługo zaserwują nam Pzkpfw IX i Xczy jak tam nazywano te propagandowe czołgi przypominające ufo.

 

Tamiya, hmm... Ostatnio zaczęła u mnie mocno iść w górę za między innymi za Cromwella którego dopiero co dorwałem (i nad którym nadal się ślinię jak zboczeniec nad młódką ) i jeszcze za francuzy i za kilka innych rzeczy.

 

Dumo jak już napisałem wcześniej - prędzej polaka w żywicy dojrzysz (co coraz bardziej się ziszcza) niż pod banderą DML-a. A jak DML wyda jakiś polski wrześniowy pojazd to w ramach pokuty zacznę jeździć przepisowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest tak, że ludzie z DML wierzą, że II wojna zaczęła się w 1940 roku atakiem Hitlera na Francję lub dopiero w 22 czerwca 41 ?! Dla nich pewnie kampanie 39-40 to marginalna sprawa. Jeśli nie ma gdzieś mowy o Panterach, Tygrysach, Elefantach lub jakiś dziwacznych prototypach to taki teatr działań po prostu się nie liczy.

Czy DML opłaca się stukać na całą Europę TKS lub chociażby 7TP? Nie wiem ilu modelarzy kupiłoby go poza krajem, może trochę Niemcy ?! Kto z Was sklejał japońskie czołgi Tamki ? to dla nas taka sama egzotyka jak dla nich.

DML robi to co chłonie rynek i dopóki podjarani blitzkriegiem nabywcy są większością tak zostanie.

Fajnie, że Tamka puściła teraz ciągnik Renaulta, zawiało czymś świeżym ale to przecież kropla w morzu potrzeb. Niemcy i Ruscy mieli setki typów wozów, Francuzi dziesiątki, a my rapem kilka może kilkanaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą rzecz Dragon puści w Smart Kit. Lecz prawdopodobnie będzie to przepak Cyber-Hobby ale bez dodatków (np. Metalowa Lufa) więc może będzie tańszy ! Tylko ciekawe kiedy wejdzie na rynek bo formy to już mają (czekam niecierpliwie hehe) Więcej (ale nie za dużo) informacji: http://armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=4077&mode=&order=0

 

pantherfdmlrw2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DD jest, zdaje się, tylko w żywicy. Nie pamiętam, czyj (ale chyba jakiś hamerykański i pewnie dużo zielonych zań chcą). Tylko czy to jest cały model, czy jedynie konwersja... Kiedyś była reklama w Fine Scale'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie amerykańska a brytyjska, niestety w 1/76 i faktycznie troszkę się cenią:

http://www.milicast.com/british/UK103.shtml

http://www.milicast.com/british/UK105.shtml

http://www.milicast.com/british/UK106.shtml

 

Jak znajdę jakiś zestaw do konwersji to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety O ile modele są ładnie zdetalowane to troszkę razi ich podział na części i ilość. Dlatego niestety ja się nie zdecydowałem i czekam. Może kiedyś Armo, MarS albo jakaś inna firma. A może DML, w końcu oni już kilka Shermanów wydali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwy Ty to ale jesteś marzyciel ... masz na półce przynajmniej 3 przedwojenne polskie wozy do sklejenia, a już u ciekasz do następnych modeli. hehehe

Za to przy przetrząsaniu nowości zauważyłem to:

http://www.mbltd.info/3530.htm i już wiem jaka sztabówka będzie na mojej dio, no chyba że przegra z tamikowym horchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1 Dzięki za linka Widzę , że MB oprócz tej sztabówki wypuścilo jeszcze mase nowych , ciekawych figurek . Wiadomo może kiedy bedą dostępne w Poslce?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część z tych zestawów (np angielskich paratroopsów) widziałem już w sklepach, reszta pewnie w najbliższym czasie. Idą z bratniej Ukrainy więc to nie DML, zajrzę dziś do modelarskiego zobaczę co tam mają i zapytam "Szefa". Master Box rośnie w moich oczach coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master Box rośnie w moich oczach coraz bardziej.

 

Nie tylko w Twoich Bardzo polubiłem tą firme za to , że robią figurki w ciekawych i niecodziennych pozach A jakość też jest w miare dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwy Ty to ale jesteś marzyciel ... masz na półce przynajmniej 3 przedwojenne polskie wozy do sklejenia, a już u ciekasz do następnych modeli. hehehe

 

Bo widzisz Przyszła-niedoszła miała dość oglądania moich pleców więc zaczęła "dłubać" razem ze mną (nawet czasami coś Jej podrzucę do pomalowania bo jak widzę Natasza lepiej sobie radzi z doborem kolorów niż ja). A za jakiś rok może półtora zacznę uczyć jeszcze chrześniaka

 

A na Shermana DD już od dawien dawna choruję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No To możemy założyć partię. Moja Luba maluje mi figurki i idzie jej znacznie lepiej niż mi ! hehehe O doborze kolorów też już się sporo nasłuchałem "no, kotek ale to nie może taki kolor być... " zdrowie Pięknych Pań Pozdrawiam Twą wybrankę życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na torsje mnie wzięło jak zobaczyłem w zapowiedziach kolejną Panterę z Dragona Zresztą już tą wersję kiedyś wypuścili, jakieś 10-12 lat temu. Ale ta pewnie będzie miała o 350 części więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tamiya i dragon już powoli odpadają.... trzeba zacząć kupować w pełni żywiczne modele z zagranicy... Ooo...

 

Bo to jest naprawde śmieszne co oni odwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobert - ta Panterka bedzie oczywiscie reedycja starszego modelu ;) Jak to mialo miejsce z ich King Tigerem + Spadochroniarze.

 

Poza tym, ja cierpie na brak dobrych modeli w 1/72 niemieckich - np gdzie jest Panzer II, Panzer IA, Wespe, Panzerjager I, Sdkfz 265?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.