Skocz do zawartości

Berlinare 45`(PzIV Ausf J)


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatni8mi czasy złapał mnie letki zwis myślowy nad inną dioramką...postanowiłem zabrać się za coś, co spory czas temu mnie zaintrygowało.

Bardzo nietypowa osłona p.panc - którą to wybudowano w Brlinie roku 45`(jak wskazuje fotka oryginału)

Więcej jak mniej wygląda to tak:

ResizeofDSCF3501.jpg

Budowa będzie o tyle przyjemna...że znów będę mógł użyć coś naturalnego.

Strażnik...to za mało, ja dowymyśliłem sobie historyjkę.

Dość typowa i standardowa.....tank KO(bardziej brak paliwa, jak postrzelin) i uchodźcy.

Dla ludzi długo siedzących w modelarstwie jest nim na pewno...dla mnie nie:p z uwagi iż lat mojego modelarstwa można zliczyć na palcach ręki jednej...i jeszcze reszty zostanie

 

Tych zestawów zamierzam użyć(na dzień dzisiejszy):

ResizeofDSCF3499.jpg

Malowanie...hm... chyba zbyt wielkiego wyboru nie ma...i prawdopodobnie postawię na:

baza zielona plus wieża wymieniona(minia)

składak(każda część z innej bajki - kolorystycznie)

minia z zielonymi esamifloresami.....teraz nie wiem..w każdym bądź razie malowanie sielankowe nie będzie.

Apropos malowania, chciałbym jakoś poradzić sobie z malowaniem tego :

ResizeofDSCF3498.jpg

ResizeofDSCF3497.jpg

ResizeofDSCF3493.jpg

ResizeofDSCF3492.jpg

ResizeofDSCF3491.jpg

ResizeofDSCF3490.jpg

 

i to tyle tym razem...

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zgubiłem szczenę i to dwa razy

Pierwszy raz widząc desperacką pomysłowość Niemców

 

Drugi raz na widok panzer czwórki. Tu opad kopary był zupełny i dalej jej szukam po podłodze

Bardzo ładnie te siatki wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny fajny projekt się szykuje będzie co oglądać. A panzer to on jest bardziej z blachy czy bardziej z plastiku? Ale tak na poważnie to wygląda super i jeszcze te siatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o te konstrukcje z drewna która przypomina "skrzynie" wypełnione kamieniami. Mam nadzieje że się nie pomyliłem

 

Pomysłowośc pomysłowością, ale jakoś to takie niebezpieczne. Nie chcę nawet pomyślec ile odłamków tych kaminie by fruwało po okolicy gdyby taka "palisada" otrzymała bezpośrednie trafienie np z takiego ISU 152 pociskiem burzącym

 

Ale wygląda to na akt prawdziwej desperacji i sięgnięcie do korzeni. Szkoda, że nie walnęli fosy z palisadą

 

A sam projekcik - modelarskie palce lizac. Będzie na co popatrzec i znów coś podpatrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, nieco rozjaśniełem fotkę:

ResizeofDSCF3501-1.jpg

 

Dechy i kamienie

 

 

W modelu wprowadziłem kilka modyfikacji w wieży by bardziej jotkę przypominała.

Dokleję haki i odboje włazów, zastanawiam sie także...i to poważnie czy nie wymienić "wejscia głównego" na to od stuga....bo i taka Jotka była podobno w tamtym okresie.

 

W kadłubie...z przodu wkleję wieszaki i dłubnę w tylnym zaczepie holowniczym.

 

Jesli jest jeszcze cosik pisać śmiało...dopóki dłubię można wszystko.

 

ResizeofDSCF3506.jpg

ResizeofDSCF3510.jpg

ResizeofDSCF3502.jpg

DSCF3507.jpg

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, to po prostu początki gromadzenia na parkingu posegregowanych materiałów do odbudowy stolicy Germanii - ktoś w Volkssturmie się wykazał przemyślnością i przezornością najwyraźniej

Proponuję wykorzystać te figurki tnące w brydżyka - niemal anglosaska flegma i hart ducha, a zarazem zasłużony odpoczynek i relaksik w obliczu nadciągającej i nieuchronnej ciężkiej pracy w budowie kolejnej odmiany Niemiec Powodzonka - nie omieszkam śledzić od czasu do czasu postępów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i to poważnie czy nie wymienić "wejscia głównego" na to od stuga....bo i taka Jotka była podobno w tamtym okresie.

 

Ale to były chyba czołgi obserwacyjne artylerii, a nie regularna produkcja. Nigdy swoją drogą nie widziałem IV z włazem ze StuG w wersji "zwykłej". Nawet nie wiedziałem, że były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie pomyślę, że miałbym składać te gąsienice, to robi mi się słabo. Z drugiej strony efekt jest powalający (realistyczny wygląd, zwisy i te puste wewnątrz kły - czad!). Chyba trzeba będzie spróbować starcia z tą materią.

Siadam cicho w kącie i trzymam kciuki za powodzenie projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może miast psuć czołąg zrobisz Gołdap 44.

Mam to nawet na kronice. Pod koniec najazd kamery na wojaków, pomapatyczna muza i lektor: "Goldap ist frei!"

 

Choć konstrukcja nieziemska, niczym Biskupin. Do tego te znaki drogowe. Totalny bizzare. Jak wygląda zestaw z uchodźcami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to były chyba czołgi obserwacyjne artylerii

dokładnie

 

a nie regularna produkcja

tego nie stwierdziłem.

 

 

sadze trawę już chyba drugi tydzień...

Zółwik, chyba poletko piłkarskie:)

 

 

Jak sobie pomyślę, że miałbym składać te gąsienice, to robi mi się słabo

nic bardziej mylnego, strasznie tylko wygląda.

2 para jaką składam i najmniejszych problemów nie miałem.

 

A może miast psuć czołąg zrobisz Gołdap 44.

Yyy ?

Że niby nówka ma być?

Jesli tak, to śmiało można zapomnieć ;)

 

 

 

Jak wygląda zestaw z uchodźcami?

ciuszki bardzo fajnie "połamane"...jednak buźki to już letki kosmos...nie wiem jak to z nimi będzie.

 

w modelu znów dorobiłem kilka detali.

Poprawiłem mocowanie holowania na te póżniejsze.

Przerobiłem pokrywe włazu dow. na tą póżniejszą...tylko nie wiem, czy się nie rypnąłem ze stroną mocowania...

wkleiłem odboje drzwiczek,haki, oświetlenie.

ResizeofDSCF3513.jpg

ResizeofDSCF3511.jpg

Próbowałem znów dobrać się do błotników...i cholercia mocne to dziadostwo....szybciej plastik się rozsypie...niż ja to pokrzywie.

Na łoko mocowania(nity/śrubki) zewnętrzne osłon były małe...i chyba trzeba bedzie mniejsze wkleić, bo te sporawe są hm ?

Jeszcze kilka el. do doklejenia...i trzeba będzie pomyśleć o NASTĘPNEJ 4, tym razem H

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem pokrywe włazu dow. na tą póżniejszą...tylko nie wiem, czy się nie rypnąłem ze stroną mocowania...

 

Ekhm... będę chyba dostarczycielem złych wieści. Wcześniejsza wersja miała po lewo, a późne, te na sworzniu, na prawo (patrząc od tyłu).

 

 

Panzer4 napisał:

Ale to były chyba czołgi obserwacyjne artylerii

 

dokładnie

 

Panzer4 napisał:

a nie regularna produkcja

 

tego nie stwierdziłem.

 

No to jakby co to do dorobienia peryskop plus dodatkowe anteny. Mam takiego ale Ausf. H. Konwersja firmy Piko do Revella. Bardzo fajny zestawik. Żywiczny właz do StuGa z fototrawioną klapą i pierścieniem, żywiczny peryskop z podstawą, anteny wraz z podstawami.

 

A poza tym widzę, koronkową robotę. Piękne blachy i czyściutko kładzione. Też spawane wszystko Koki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sam wczoraj wyłączyłem lenia, i grzebnąłem we własnych zasobach....

Zasadniczo, to kilku modyfikacji robić nie musiałem...ale tak to jest,jak się z pamięci robi.

 

Usunąłem wystający kikut imitujący mg w jarzmie działa(rozwierciłem otwór)

Jeśli wszystko "spłynie" mi na czas, wstawię zamiennik, jeśli nie...to i tak nieżle to wygląda.

Z dolnym MG strasznie nie jest, ale też rewelacji nie ma.

Zrobię go wsuwanego, by później wcisnąć już właściwy, metalowy.

 

Dodałem mocowanie MG p.lot wraz z zasobnikiem na taśmy.

Samo MG buchnięte żołdakowi bez głowy, co w pudełku leżałbył stąd ten pasek.

Po kolejnych kilku próbach...odpuszczam dalsze gięcie żelastwa.

Malowaniem też można śmiało uzyskać niezłe efekty "zgięć" dziurek etc.

 

 

Tu lutowania nie było, zdawało się być zbędne...co do koronek - to pewnie po podkładzie wyjdą

 

 

Jak obrzuciłem tanka wszystkimi toma s. to wcale sie nie dziwię, że alianci pryskali przed IV krzycząc TIGER,TIGER !

Model:

ResizeofDSCF3521.jpg

ResizeofDSCF3520.jpg

ResizeofDSCF3519.jpg

ResizeofDSCF3518.jpg

ResizeofDSCF3517.jpg

ResizeofDSCF3516.jpg

ResizeofDSCF3515.jpg

 

Jeśli nie ma dalszych sugestii biorę się za oczyszczanie pojazdu.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugestii właściwie brak. przewidujesz jakąś linę holowniczą? no i ten pasek do MG wygląda trochę egzotycznie. poza tym bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewidujesz jakąś linę holowniczą?

i tak, i nie.Raczej rzucona gdzieś obok...w każdym bądź razie jest.

no i ten pasek do MG wygląda trochę egzotycznie

 

Samo MG buchnięte żołdakowi bez głowy, co w pudełku leżałbył Mr. Green stąd ten pasek.

to tylko statysta.

poza tym bardzo ok.

podobno wiara czyni cuda...oby i mnie się przytrafił ;)

Mierzu, no daj spokój ...

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.