Skocz do zawartości

Berlinare 45`(PzIV Ausf J)


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh, dzięki piękne.

W wolnym "nocu"..wolnym...odeśpi sie (kiedyś) ;) - usmyrałem podwozie by móc zabrać się za toma a następnie wieżę.

Po wklejeniu drzwiczek i ...to później.

Moja wizja pojazdu z finiszu III Rzeszy:

ResizeofDSCF3550.jpg

ResizeofDSCF3549.jpg

ResizeofDSCF3548.jpg

ResizeofDSCF3547.jpg

 

Dla czego się zdecydowałem na tak mocno ubabranego?

Już sie tłumaczę...zważywszy na kompletny brak zaplecza warsztatowego, braku większości mostów( a przynajmniej te co się ostały były w rękach aliantów), niedoświadczenia załóg i na końcu zmęczenia wywołanego nieustannymi potyczkami, nalotami...i ucieczką.

Zdołali podjechać do "palisady" - i tam zakończyło sie paliwo - czołg zdechł.Kopii kruszył o ten wywód nie będę, bo to MOJA wizja tych dni - oczywiście każdy może miec WŁASNE ZDANIE - nic mnie do tego

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta inna beczka: czyli metodą kupna ich pozyskać nie można od Ciebie? :(

 

Modelik miodzio. Mnie to brudzenie kojarzy się z czymś innym. Wygląda jakby obok czołgu jakiś budynek oberwał z solidnego kalibru i czołg dostał "szrapnelem" tynkowych odłamków. Baaaardzo na tak. Naprawdę brudzenie jest bardzo "miejskie". Szczególnie kolor tego syfu: taki szaro-buro-siwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki ładny był hihi . Nie wiem czemu ale mam wrażenie ,że zatrzymał się pod jakimś gniazdem z gołębiami ;P .

Generalnie Twoje modele to S klasa , patrze i staram się uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli metodą kupna ich pozyskać nie można od Ciebie?

nidyrydy

 

 

A taki ładny był hihi

dopiero będzie :p

Generalnie Twoje modele to S klasa , patrze i staram się uczyć.

miło sie to czyta, a że dalekie od prawdy...ale i tak fajnie

 

Wczoraj, czekając na kura pienie pierwsze dorzuciłem umazane toma s., wkleiłem drzwiczki, troche zwetheringowałem wieżę akrylami i dziś, jak czas pozwoli, chciałbym usiąść z proszkiem na wieży i osłonach...które pierwszy raz zrobiłem ..i zakochałem się od pierwszego draśnięcia.

Chyba się skuszę na taką full wersje, ale w 35(bo wersja H w 72 już niebawem )

Czołg p.t.: "Biegać, skakać, latać pływać, w beztańcu, bezruchu rdzewieć i odpoczywać"

Masietak:

ResizeofDSCF3564.jpg

ResizeofDSCF3563.jpg

ResizeofDSCF3561.jpg

ResizeofDSCF3559.jpg

ResizeofDSCF3557.jpg

ResizeofDSCF3556.jpg

ResizeofDSCF3555.jpg

ResizeofDSCF3553.jpg

 

Dziś dodatkowo zrobię..a zresztą, będzie na fotkach.

 

p.

 

p.s.

nie moge nigdzie dojrzeć, ma ktos wiedzę odnośnie zasobnika na taśmy MG ?

Ja stawiam na standard - dkgb(pewnie się nie mylę, ale lepiej sie upewnić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem troszeczkę za mocne kolory, mogłeś go trochę wypłowić filtrem żeby kamo nie było takie mocne.

 

Apropo dobra robota.

 

 

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge nigdzie dojrzeć, ma ktos wiedzę odnośnie zasobnika na taśmy MG ?

Ja stawiam na standard - dkgb(pewnie się nie mylę, ale lepiej sie upewnić)

 

Ja bym taki pewny nie był. On był demontowalny i w zasadzie to w sumie magazynek. Zasobniki do działek 20mm i 30mm nie były w dunkelgelb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mg nie było żadnych konkretnych zasobników. Albo waliłeś z taśmy, umieszczonej w różnych różnistych skrzynkach, albo całą taśmę wkładałeś do Trommela. Trommel pełnił rolę magazynka. Otwierałeś tylną klapkę i wkładałeś tam całą taśmę z 50 nabojami. Potem zakładałeś go normalnie jako magazynek, z tym że najpierw musiałeś przeciągnąć taśmę przez okno karabinu, na drugą stronę i dopiero potem włożyć Trommel w swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W następnym odcinku....maskowanie i próba...czy będzie się chciało...czy nie będzie.

Jeszcze nie wiem, ale gałęzie na tanka się szykują:

ResizeofDSCF3605.jpg

Pokazane na stugu :

a. dla pokazania iż są accurate skalowo

b. bo nie będę kładł niedokończonych gałązek na modelu

c. stug(syna do gry) stał pod ręką - czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal( czyt. śpi )

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część drzewniana - z krzaków, co je pod blokiem mam.

część zielona - z metalu, co je w szuflandii mam

 

A tak to się dzieje dla niewtajemniczonych:

ResizeofDSCF3606.jpg

1. Aber, co małe liście zrobił...dla skali 35, ale....ja je do siedem dwa zaadaptowałem.

2. te krzaki, co z uschłych gałązek oskubałem - tnę,pasuję, kombinuję

3.metalowe wycinam, podginam,pasuje,kombinuję

4.wklejam,dalej pasuję,kombinuję

5.maluję,pasuję,kombinuję

 

dalej nie ma,bo nie zrobione...ale już teraz wiem co będzie..a będzie.

6.malowanie gałązek, co je aber oprócz metalowych liści dał

7.układanie na tanku i sadzenie w ziemi krzaków, co je z drzewometalu mam, połamanie /wystrzępienie krzakostanu...co je tankiści poniszczyli by swój skarb schować przed lotnictwem.

8. po wszystkim, pewnie gdzieniegdzie znów domalowanie...może wash.

 

na razie jest tak:

ResizeofDSCF3611.jpg

ResizeofDSCF3609.jpg

 

i znów dla skali:

ResizeofDSCF3612.jpg

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, to jak na razie najlepsze gałęzie jakie w tej skali widziałem. Rozwiązałeś tym samym problem, który gryzł mnie od wielu misięcy: jak zrobić dobrze wyglądające gałęzie na modelu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek zawsze to jest jakaś alternatywa by zróżnicować roślinność;)

Zobaczymy,jak mocno będę się musiał zmusić..by wykonać krzakodrzewo - coś w stylu bzu.A i jak ktoś uparty, to z takich gałązek można fajne, spore drzewko wykonać(tanie na pewno nie będzie... to co na tanku jest= 1 zestaw abera.

Apropos zestawu przymiarki już są, listki dopracuję malarsko....pędzel w łapę,kilkanaście kolorków i tu, i tam..się pomazia.

 

ResizeofDSCF3626.jpg

ResizeofDSCF3624.jpg

ResizeofDSCF3621.jpg

ResizeofDSCF3617.jpg

ResizeofDSCF3625.jpg

 

Na razie nie wypłaszczam ułożenia, z uwagi na dalsze prace malarskie.

Choć i tak mocno "siadał" nimi nie będę, bo układnie będzie "w trakcie"

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem zieleń na pojazdach to jest to - dobra zieleń oczywiście - o ile w 35 fototrawine liście wyglądają jak dla mnie dosć komicznie to na tym maleństwie sprawdziły się znakomicie. Model teraz jest całkowicie w moim guście. A propo czy zdjęcie w twoim podpisie to zniszczone Panzer IV z walk w Normandii - tak mi się wydaje że to IV zniszczona 12 lipca z 21 dywizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zdjęcie w twoim podpisie to zniszczone Panzer IV z walk w Normandii

nie mam pewności, szukać już nie będę...oglądałem sporo fot 4 i ta "poza" mnie sie spodobała najbardziej.

 

 

W modelu doszedłbył MG, ale to jak zacznę miarkować na stałe w scence pstryknę fotkę, w każdym bądż razie jest super(Aber)

 

Zastanawiałem się jakby tu sobie umilić życie i wziąłem się za kombinowanie ze scenką.

Prostej(równoległej) nie chciałem, czołg zamiast stać dla stania ma coś wnieść...no i wniósł.

Ślady po wjechaniu i zawracaniu.

Jak wiemy - jedna strona gąsek stoi, 2 natomiast pracuje...na trawiastym podłożu oznacza JEDNO

ResizeofDSCF3629.jpg

sieczkę w trawostanie

Tu ładnie gąski zwinęły tą że:

ResizeofDSCF3630.jpg

ResizeofDSCF3633.jpg

ResizeofDSCF3635.jpg

Na dioramce wbiłem drzewko - poodcinane gałęzie(tłumaczyć chyba nie muszę kiedy, i jak i czym to robili)

Więc jak czołg zawrócił w miejscu?( bo pewnie takie też padnie)

Podniósł lufę

 

Użyłem w końcu tego bruku, co go sobie z Łolecho SW odlałem.

 

Jak widać ludzik pokazuję iż mniej więcej wysokość "parteru" jest oki.

Biore się za piętro i ...a to później

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ustaliłem kolorystykę dioramki, zmieniłem nieco grunt.

Od razu na foci widać wpasowany MG:

ResizeofDSCF3638.jpg

ResizeofDSCF3640.jpg

ResizeofDSCF3636.jpg

 

Teraz...sporo przede mną, pół strony A4 to byłoby mało, opiszę sukcesywnie.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może to wina zdjeć - pewnie tak ale jak wszystko wtapiasz pojawia sięw moim odczuciu taka sprzczność -osobna wszystko ok a razem jednak nie. Pewnie to tylko moje odczucie ale jest i dla dobra twojego warsztatu nie będę zciemniał. Moze to wina zdjęć?......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.