Skocz do zawartości

Merkava MK.IV 1:35 Academy (by stroju :D)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Twój patent z powierzchnią antypoślizgową zasługuje na Nobla modelarskiego (szkoda że fundacja noblowska nie przyznaje tej nagrody w kategorii modelarstwo redukcyjne,kilka osób z tego forum mogło by się załapać) Z ciekawością bede śledził Twój warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dotychczasowe pomysły umywają się.

Bzdury, "Coast and Coat" stosowany przez wielu fanów pancerki IDF wygląda dużo bardziej realistycznie zarówno na Merkavach Siman IV, jak i na Siman III Dor Dalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Coast and Coat"

a co to za produkt?

ech Kuba, Kuba... ale jakoś w Polsce to słabo z tymi powierzchniami na modelach, więc może ten jakoś się przyjmie bo jest bardzo prosty i łatwo dostępny... ;D

 

dziś jednak dorobiłem brakujące powierzchnie nad gąsienicami, bo jednak tył fartuchów jest ażurowy i mogła ta pustka być widoczna, albo jakoś zboczuch by mu zajrzał pod fartuch (fuj) i by się wydało :

 

MerkavaMkIV023.jpg

MerkavaMkIV024.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zła nie jest tego nie powiedziałem, ale trochę jej brakuje do poniższej.

a co to za produkt?

Zdjęcie zostało zapożyczone z forum fanów IDF, pochodzi z relacji Kolegi Guido Adorno (Gusd) dotyczącej Merkavy IV firmy Legend Productions.

5lny87.jpg

 

Gradacja tej substancji wynosi 110 mikronów, natomiast modelarze często stosują gradację piasku (za dużą) wynoszącą 180 mikronów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Kuba ale zwróć uwagę na jedno - tu masz duży kontrast w malowaniu bazy - Stroju zapsikał tylko surfacerem któy jest jaśniutki- tu faktura jest dodatkowo uwypuklona. Choć bez wątpienia jak by zrobić tam jeszcze z jedną warstwę to było by jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Kuba ale zwróć uwagę na jedno - tu masz duży kontrast w malowaniu bazy

Ok, niemniej pokazałem tu tylko jedno zdjęcie, a po przeglądnięciu całej relacji Merkavy należącej do Guido (bardzo bogatej w fotki z poszczególnych prac), można zauważyć spore różnice w powierzchni antypoślizgowej - jej ogólnym wyglądzie... Niemniej lepiej żeby powierzchnia na Merkavie Wojtka była delikatniejsza niż powinna, aniżeli sporo za gruba.

 

Ok, ale mniejsza o to - przytoczyłem to tak na marginesie, coby pokazać sposób na fakturkę "antislipped" stosowany przez najlepszych modelarzy pancerki IDF - a nie żebyśmy nadmiernie strofowali Wojtka. Bardziej interesuje Stroja malowanie i wykańczanie, aniżeli merytoryczna strona i bardzo dobrze, nie każdy model musi być w pełni poprawny. Grunt żeby Kolega, był zadowolony ze swojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej lepiej żeby powierzchnia na Merkavie Wojtka była delikatniejsza niż powinna, aniżeli sporo za gruba.

dokładnie , myślę że ten ten sposób nadaję się też do wszystkich innych pojazdów współczesnych z powierzchnią antypoślizgową (która zazwyczaj jest drobniejsza od tej stosowanej przez IDF), będę go rozpowszechniał, szczególnie że jest bardzo łatwo dostępny i prosty...

 

wracając do modelu:

ostatnio z powodu braku czasu zrobiłem tylko zawieszenie z jednej strony kadłuba... :

 

MerkavaMkIV025.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jakoś zboczuch by mu zajrzał pod fartuch (fuj) i by się wydało :

 

Nie Mu tylko Jej, bo Merkava to Ona. A zaglądanie dziewczynkom pod fartuszki jest całkiem ciekawe i czasem zaskakujące

 

A tak serio to Twoje podejście do wykonania tej powierzchni jest bardzo ciekawe, szkoda że wcześniej zacząłem swoją Merkavę. A tym wszystkim maruderom i kwękaczom co krytykują Twoją pracę, to może zaproponujemy wykonanie tej powierzchni w modelu w 1\72 co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka farba z akryli ?

Musi być akryl? Najlepszym odpowiednikiem jest Humbrol 84 (Matt mid stone). Jak już musi być akryl to Lifecolora dobierz. Która wersja Merkavy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu na schnięcie emalii

A teraz dopiero widzę, że model idzie pod młotek, w takim razie zawsze mówię "czas to pieniądz i nie ma co się przejmować". Robiąc kiedyś Merkavę Mk.II na sprzedaż kupiłem Lifecolora, bo ładnie się nim kładzie i jest to w miarę odpowiedni odcień, zatem klient był zadowolony. Niemniej jeśli model byłby dla mnie to skłaniam się do Humbrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zakupiłem w Martoli lufę RB Modelu do półcalówki Browninga, zestawik pozwala na znaczne ulepszenie plastikowych tworów producentów:

 

jak widać nasz browning składa się z wielu części, jego montaż zajął mi jakąś godzinę (większość czasu spędziłem na ściganiu elementów po biurku)

 

MerkavaMkIV028.jpg

MerkavaMkIV030.jpg

MerkavaMkIV032.jpg

 

wygląda teraz świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, lufka do teta to hardkor. Wykorzystałem przy niej tygodniowy limit przekleństw Ale blaszki o których napisał szwabu87 przebijają wszystko Nie chciałbym mieć z nimi do czynienia

PS. Przepraszam i kończę OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś podgoniłem budowę, wykańczałem kadłub i zawieszenie

 

MerkavaMkIV033.jpg

 

bardzo fajnie wyszły kosze z blaszkami:

 

MerkavaMkIV034.jpg

 

MerkavaMkIV035.jpg

MerkavaMkIV036.jpg

 

Nabiera bardzo rasowego wyglądu, piękny, jak z filmu SF ... hmm już jestem ciekawy jak będzie wyglądać Mk.V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.