Skocz do zawartości

Merkava MK.IV 1:35 Academy (by stroju :D)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ostro przysiadłem do modelu

Wykonałem powierzchnię antypoślizgową na wieży i brakujących elementach (5 godzin roboty z maskowaniem po kilku dniach studiowania fotek...), narazie przed malowaniem na zdjęciach niewiele widać więc dam fotkę z maskowania aby było wiadomo gdzie jest chropowato:

 

MerkavaMkIV043.jpg

 

podczas prac robiłem fotki z myślą o napisaniu tutoriala, którego wkrótce zamieszczę...

 

Na razie rydwanik prezentuje się tak:

 

MerkavaMkIV051.jpg

MerkavaMkIV052.jpg

 

c.d.n...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziś już poprzyklejałem pozostałe szmelce i dynksy do wieży, a następnie całość pomalowałem surfacerem:

 

(fotki celowo tak wyglądają, przy takim oświetleniu najlepiej widać fakturę antypoślizgową, niestety mój aparat ma słabe makro...)

 

MerkavaMkIV053.jpg

MerkavaMkIV056.jpg

MerkavaMkIV057.jpg

 

wygląda nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś jeszcze uzupełniłem braki i pomalowałem całość surfacerem, teraz czeka mnie nawiercanie otworów w kołach napinających i szlifowanie gąsienic...

(na jednym zdjęciu próbka koloru podstawowego z palety lifecolora):

 

MerkavaMkIV066.jpg

MerkavaMkIV065.jpg

MerkavaMkIV064.jpg

MerkavaMkIV062.jpg

MerkavaMkIV061.jpg

MerkavaMkIV059.jpg

 

c.d.n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Lifecolor ?? :(

hmmm faktycznie dziwnie wygląda, ale to lifecolor UA 035 "Israeli Sandgrey 1982"... na zdjęciach jakoś nie chce wychodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lifecolor UA 035 "Israeli Sandgrey 1982

Tak wiem - nazwa się zgadza. Ale Barthass już nieraz podkreślał, że Lifecolor się nie popisał odcieniem i nie jest do końca odpowiedni, sam też nie byłem do końca zadowolony po jego nałożeniu. Najlepszym wyjściem jest Humbrol 84 "Matt mid stone" - ale oczywiście zależy tylko od Ciebie, czy pokusisz się o malowanie bardziej wierne oryginałowi (emalia humbrola), czy szybsze w położeniu (akryl lifecolora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie już nigdy więcej humbroli czy innych olejów do aero... zrobię tym lifecolorem + jakieś różne domieszki, już się z Brathassem konsultowałem...

zobaczymy co wyjdzie...

a teraz dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale patrząc na te foty zauważam, że źle przykleiłeś blaszke w koszu...

O rzesz jasna cholera... powinna być od góry przyklejona..., zaraz coś może z tym zrobię...

a specjalnie kilka razy studiowałem ten moment w instrukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiałem już siatkę w koszu...,

dziś sobie na próbę pomalowałem wieżę i jedną stronę kółek, najpierw preshading, a potem lifecolor,

pierwszy raz malowałem farbą tej firmy i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony, rozcieńczone wódką z dodatkiem retendera Agamy ładnie współpracują z aerografem, bardzo wydajne (gęste w buteleczce), ogólnie świetnie

 

(kolor niestety trudny do uchwycenia na fotkach, coś pomiędzy szarym a piaskowym...)

 

MerkavaMkIV068.jpg

MerkavaMkIV069.jpg

MerkavaMkIV072.jpg

MerkavaMkIV074.jpg

MerkavaMkIV075.jpg

MerkavaMkIV076.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni niebytu na forum, a karoca już prawie gotowa. Tylko zaprzęgać koniki. Jak tak dalej będziesz się posuwał z pracą i jej efektami jak na foto - to rewelajka. Naprawdę duży podziw. Pozdrawiam.

P.S. Zrobiłem próby ze specyfikiem na złomie i jeszcze raz mówię - chyba najlepszy i najprostszy sposób na płaszczyzny a.p. Poprzednie próby z różnego rodzaju "posypkami" są jak pięść do oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie ogłaszam przerwę w pracach do 30 czerwca (końca sesji), bo na pewno nic ciekawego przez ten czas nie zrobię... może poszpachluję ogniwka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wznawiamy prace, sesja już za mną.... :

 

dziś zrobiłem preshading na kadłubie i fartuchach:

 

MerkavaMkIV080.jpg

 

w międzyczasie nawierciłem otwory na bieżniach kół napinających:

 

MerkavaMkIV081.jpg

 

posiłkując się zdjęciem które podesłał mi Brathass:

 

Mk3D.jpg

 

(zdjęcie przedstawia Merkavę Mk.3 ale kół napinających nie zmieniano chyba od wczesnych wersji.

 

teraz czeka mnie malowanie i piłowanie zaszpachlowanych ogniwek (machnę razem z tymi do Szyłki), jednak ten widok trochę mnie osłabia:

 

MerkavaMkIV082.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sru:

pomalowałem kadłub i zająłem się gąsienicami, już opiłowałem wszystkie i nałożyłem na razie z jednej strony, gąsienica na razie składa się z górnej i dolnej części, aby można było zdjąć do malowania:

 

MerkavaMkIV083.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy na warsztat wskakują łańcuchy przeciwkumulacyjne?? Pisałeś coś że zastępujesz blaszkowe, normalnym. Ja robie tak samo, jak byś nie miał pomysłu na te kulki, to ja je będe robił (jak będą pasować) z łańcuszka od nieśmiertelnika, albo dorwe jakieś mamine korale

Pozdrawiam i kibicuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.