Skocz do zawartości

Merkava MK.IV 1:35 Academy (by stroju :D)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałeś coś że zastępujesz blaszkowe, normalnym. Ja robie tak samo, jak byś nie miał pomysłu na te kulki, to ja je będe robił (jak będą pasować) z łańcuszka od nieśmiertelnika, albo dorwe jakieś mamine korale

Po co popadać w skrajności... Legend Production robi zestaw zestaw kulek i łańcuszka, konkretnie LF 1053. Mirek używał ich w swoim Rydwanie i wyszło świetnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to dziś pomalowałem gąsienice na bazowy, i parę drobiazgów.

Fotki robione przy wieczornym świetle, więc kolory trochę przekłamane:

 

MerkavaMkIV084.jpg

MerkavaMkIV085.jpg

MerkavaMkIV086.jpg

 

no, to teraz czas na drobiazgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj intensywnie myślałem nad podstawką pod Merkavę, od początku miał to być kawałek drogi asfaltowej, (gdyż gąsienice z pasków plastikowych na terenie wyglądały by nienaturalnie płasko), jednak sam droga byłaby monotonna, wczoraj wymyśliłem żeby jezdnie umieścić na kawałku wiaduktu, a dokładniej część z przyczółkiem, pomysł ciekawy i nietypowy, dziś rano wziąłem ołówek i po 15 minutach powstał pierwszy szkic koncepcyjny:

 

skanuj0001.gif

 

inspiracją było zdjęcie węzła drogowego na na izraelskiej autostradzie nr6:

 

Nesciarim111.jpg

źródło: Wikipedia

 

zobaczymy co z tego będzie się dało zrealizować w praktyce... pewnie będzie trzeba to trochę okroić, ale pomysł ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod wiaduktem szuszfol z RPG

 

albo kilku hamasowców kończących podkłądac bombę

 

Pomysł z wiaduktem rewelacja. Znacznie ciekawszy niż kawałek pustyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że pomysł wam się podoba

Jako że jam człowiek czynu od razu wziąłem się za podstawkę, znalazłem odpowiednią deskę na bazę, pociąłem i przykleiłem styropian jako wypełnienie, okleiłem go srajtaśmą nasączoną wikolem żeby się trzymało kupy z gipsem, wyznaczyłem miejsca na filary i je przykleiłem:

 

MerkavaMkIV090-1.jpg

 

do fotki zrobiłem bardzo prowizoryczną konstrukcję aby pokazać rozkład przestrzenny.

Boki okleję cienką sklejką (z której powstanie też konstrukcja wiaduktu) i z gipsu wymodeluję powierzchnię terenu. Zapowiada się nieźle.

Teraz idę czytać dalej o konstrukcjach mostów ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu twój rydwan na każdym zdjęciu ma inny kolor

Specjalnie go przemalowuję przed każdym zdjęciem abyś się pytał

 

Dziś wyprawiłem się po balsę i sklejkę.

Zrobiłem już brzegi z balsy, przyczółek mostu i wyszlifowałem i skleiłem filar:

 

MerkavaMkIV093.jpg

MerkavaMkIV095.jpg

 

ufff....... c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroju, powinieneś budowac autostrady w Polsce . Piękna robota. Jako asfalt użyj papieru ścienrego, ziarnistośc dowiesz się od ludków co robią cywile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się uporałem z elementami (belkami) nośnymi, wykonałem je ze sklejki i balsy, wszystko klejone na CA w żelu, wyszło prawie idealnie, jedna tylko belka się skrzywiła...:

 

MerkavaMkIV099.jpg

MerkavaMkIV100.jpg

 

A tu jak pomost wygląda od spodu:

 

MerkavaMkIV101.jpg

 

jeszcze drobiazgi i szlifowanie...

Swoją drogoą to ładna podstawka nawet pod cywilne pojazdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem w takich konstrukcjach to tam gdzie są filary jest łącznik, na którym opierają się odcinki jezdni.

Mniej więcej tak:

Schowek01.jpg

Nie jestem po politechnice więc okiem laika sporządziłem rysuneczek

U Ciebie nie ma takiego łącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie nie ma takiego łącznika.

Chodzi o dylatacje, wiem ale nie zawsze je widać, na tym zdjęciu widać wyraźnie tylko jedną, pozostałe są zabetonowane:

 

Highway_6_Narbeta_bridge_and_Meiser_b1.jpg

Źródło Wikipedia

 

Poza tym na krótszych odcinkach nie widziałem dylatacji nad podporą (tylko przy przyczółkach), było tylko przesuwne ułorzyskownie na podporze...

Dziś jadąc do Warszawy obejrzałem kilka estakad pod tym kątem tak więc to nie błąd, dylatacje będzie pomiędzy przyczółkiem a pomostem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem inżynierem ale ma większości lubelskich mostów czy wiaduktów zaobserwowałem, że przęsła nie są oparte bezpośrednio na filarach ale na takich stalowych "wałkach"

100_3802.jpg

Podobno mają na celu swobodne "pracowanie" całej konstrukcji ale głowy za to nie dam- niech mądrzejsi ode mnie się wypowiedzą na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.