Skocz do zawartości

Merkava MK.IV 1:35 Academy (by stroju :D)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

To są łożyska. Tak między nami to je sobie darowałem aby uprościć sobie pracę ;p te wszystkie braki i uproszczenia nadrobię kompozycją i malowaniem ;p ze wszystkich uproszczeń zdaję sobie sprawę.... to przecież pierwsza ćwiczebna podstawka do pokazania... ważne żeby ją dobrze pomalować co mi do tej pory nie wychodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to kalki położone. To co zaprezentowało tym razem Academy do jest poezja, w porównaniu do ich wcześniejszych grubaśnych kalek to wielki skok na przód. Na bardzo cienkim filmie idealnie siadły na model, po zastosowaniu Mr. Mark Softera nawet świetnie współpracowały z fototrawioną tabliczką z numerem. Wielkie brawa dla Academy, oby tak dalej.

Zrobiłem fotki na dwóch tłach, żeby sprawdzić na jakim tle lepiej wychodzi kolor czołgu... i odpowiedź brzmi na żadnym... ale te na czarnym wyszedł najbliższy... choć ja sam już nie wiem jaki to ma kolor... w każdym świetle inny... , ale do rzeczy:

 

MerkavaMkIV105.jpg

MerkavaMkIV106.jpg

MerkavaMkIV107.jpg

MerkavaMkIV108.jpg

MerkavaMkIV109.jpg

 

i jeszcze fotka eksponująca powierzchnię antypoślizgową:

MerkavaMkIV111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dorobiłem anteny, wykonałem je z rozciągniętej nad płomieniem ramki, konfiguracje i rodzaje anten dobierałem na podstawie fotografii konkretnego egzemplarza, (na każdej fotce było inne ustawienie):

 

MerkavaMkIV112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna Merkava !!! W tle widać ile masz roboty, szyłka, Mi-2 ... Aha, no i gratuluję, że na łamach Super Modelu ukazał się Twój model !!! Bardzo fajny artykuł o tym PT-76.

 

P.S. To trzecie zdjęcie jest według mnie najlepsze.

 

Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa

 

"No To Sru"

Właśnie, do rzeczy :

ostatnio mnie leń złapał jeśli chodzi o informowanie publiczności o moich postępach prac...

Tak więc:

Po kalkach pomalowałem jeszcze raz Pronto, następnie zająłem się układem jezdnym, który zawashowałem, zakurzyłem itp... aby przykleić boczne fartuchy i zając się resztą modelu. Dziś nałożyłem na całość washa olejnego (vandycke brown), po wyschnięciu nałożyłem swoją unowocześnioną odmianę suchego pędzla, właściwie to raczej "suchy paluch" : użyłem do tego olejnej bieli tytanowej Van Gogh-a, którą nałożyłem suchym pędzlem na wystających krawędziach/elementach, następnie tą farbę która została na modelu roztarłem palcem, co dało takie fajne efekty wypłowienia, rozjaśnienia na krawędziach.

A teraz fotki, wreszcie złożyłem swoje studio fotograficzne, (wybaczcie braki tła na dwóch fotkach ):

 

MerkavaMkIV113.jpg

MerkavaMkIV114.jpg

MerkavaMkIV115.jpg

MerkavaMkIV116.jpg

MerkavaMkIV117.jpg

MerkavaMkIV119.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję twoją pracę cichutko siedząc w dalszych rzędach i przykro mi i wstydno mi, że ja tak nie zrobię. Pokazałem na dużym TV wszystkim zebranym na spotkaniu modelarzy w Inowrocławiu i zapadła cisza i słychać było tylko cmokania i ochy i achy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś dużo żółci dać

nie to sama biel tytanowa na kolor bazowy po washu...

jeśli o to chodzi?

dzięki za dobre słowa, bo wychodzi całkiem nieźle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o te na środkach większych powierzchni...

To chyba efekt preshadingu, bo żadnej żółci tam nie użyłem, tylko: na szarą bazę (surfacer) nałożyłem preshading czarnym, następnie prysnąłem cienką warstwę kolory podstawowego, potem zrobiłem washa i przetarłem wszystko bielą tytanową, więc ilość użytych kolorów jest minimalna...

Taaak jednak współczesne czołgi to jest to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś zająłem się kurzeniem z użyciem pigmentów, były drobne problemy ale efekt jest zadowalający.

No ciąg dalszy spamowania forum fotkami :P :

 

MerkavaMkIV130.jpg

MerkavaMkIV124.jpg

MerkavaMkIV123.jpg

MerkavaMkIV121.jpg

MerkavaMkIV132.jpg

MerkavaMkIV133.jpg

MerkavaMkIV122.jpg

 

I jeszcze zagipsowałem moją podstawkę, jak wszystko porządnie to będę to dalej rzeźbił:

 

MerkavaMkIV129.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to, dziś zrobiłem próbną serie kulek na łańcuchu, same kulki pochodzą z zestawu (sklejone połówki, jakoś nie mogłem nić znaleźć w odpowiednim rozmiarze), łańcuch - produkcja RBmodelu, listwa z zestawu... :

 

MerkavaMkIV136.jpg

 

Na razie nie wygląda to szczególnie ale z każdą następną wychodzą lepiej...

 

Dziś w Martoli jeszcze zakupiłem łańcucha, aby zawiesić go jakoś na przednich hakach (na wzór fotek oryginału... )

 

MerkavaMkIV134.jpg

 

No i na koniec fotka ze zbliżeniem faktury powierzchni:

 

MerkavaMkIV135.jpg

 

Do następnego.... ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na koniec fotka ze zbliżeniem faktury powierzchni:

 

Czy Wy też zauważyliście że stroju strasznie się tym lansuje? XD

Żart.

Świetna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy też zauważyliście że stroju strasznie się tym lansuje?

Bo to jak podwójna rura wydechowa o średnicy 0.5m w aucie ;p

 

No to dziś zająłem dalszą produkcją "kulkowych firanek", opracowałem już technologie produkcji masowej dzięki czemu już mi wychodzi lepiej i trochę szybciej:

 

to co udało mi się już zrobić:

MerkavaMkIV137.jpg

 

a tu kolejka kulek do podczepienia:

MerkavaMkIV138.jpg

 

masakryczna robota ale chyba warto, przynajmniej lepiej od tych zestawowych...

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie apdejty z budowy wstrzymane z powodu wyjazdu w miejsce gdzie nie dochodzi zasięg telefonów, neta, nie ma kompa, telewizji i radia... wrócę za jakieś 10 dni... A żeby już było pełne umartwianie się nad sobą to zabieram tam ze sobą te kulki i jeszcze jakieś ogniwka gąsienic do piłowania, więc jak wrócę to już "kulkowa kurtynka" będzie gotowa...

Do zobaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to wszystkie kulki już gotowe:

100E4043.jpg

I już jutro wracam do domu i zasiadam do dalszych prac nad modelem

PS pozdrowienia z Gliwic... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.