Skocz do zawartości

Merkava MK.IV 1:35 Academy (by stroju :D)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

 

Merkava_inbox035.jpg

 

Może za wcześnie zakładam ten warsztat i może będzie iść z dużymi oporami (sesja nadchodzi ) ale już mam większość komponentów potrzebnych do budowy tego modelu, więc na co czekać...

Moją "innowacją" którą zastosuję podczas budowy mojego modelu to farba antypoślizgowa do odwzorowania takowej powierzchni którą posiada pierwowzór, mam nadzieję że coś ciekawego z tego wyjdzie, patent podejrzałem na Armoramie, kupiłem nawet podobną farbę, tej samej firmy:

 

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=133971&page=1

 

jutro może poeksperymentuje zobaczę co z tego wyjdzie...

 

Obraz101.jpg

 

pierwsza fotka (dżołk)

 

Merkava_inbox036.jpg

 

 

PS inbox tu:

viewtopic.php?t=14615

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o spoko temacik,lubie ten czolg,bede zagladal

a widziales ten temacik,moim zdanem lepszy efekt tej powierzchni:

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=130125&page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widziales ten temacik,moim zdanem lepszy efekt tej powierzchni:

Nie, zdecydowanie za duże ziarna, farba znacznie lepsza, (Brathass tak powiedział to pewnie tak jest ), niedługo wyniki eksperymentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperyment zakończony powodzeniem!

do testu wykorzystałem płytkę polistyrenową, po pomalowaniu sprejem jeszcze pomalowałem pędzlem surfacerem aby było widać fakturę powierzchni, zdjęcia czarno białe z podkręconym kontrastem aby było widać szczegóły, jakoś to widać choć mój aparat ma słabe makro... :

 

MerkavaMkIV001.jpg

MerkavaMkIV002.jpg

img0399sc4.jpg

dla porównania dałem suwmiarkę, niestety ta lepsza próbka uległa uszkodzeniu jak farba jeszcze nie wyschła, ale wiem że optymalna ilść farby to 2 warstwy pryśnięte z daleka, trzeba uważać bo łatwo przesadzić z grubością.

farba też nie uszkadza polistyrenu...

więc same plusy (dodatnie) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...więc same plusy...

 

To dobra wiadomość.Czeka mnie niedługo powierzchnia antypoślizgowa na Challangerze (tam też jest raczej delikatna jej faktura) i spróbuję skorzystać z Twojego patentu.

Wątek oczywiście będę odwiedzał...ciekaw jestem efektu już na modelu.

Więc maskuj i działaj a ja oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będę przeprowadzał eksperyment "na żywym organizmie", do maskowania użyłem: taśmy Tamyia, Maskolu i masy mocującej tam gdzie nie trzeba było ostrych krawędzi:

 

MerkavaMkIV.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale zasuwasz Wyprzedzisz mnie na pewno, i to pewnie w niezłym jak zawsze stylu, ja sie dopiero w lipcu na poważnie za nią wezme jak sie sesja skończy i zawitam do domu na dłużej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No farba nałożona, zdemaskowany, dokleiłem jeszcze kilka drobiazgów:

 

MerkavaMkIV004.jpg

MerkavaMkIV005.jpg

 

a teraz oryginał:

 

img_6_20416_6.jpg

 

na razie słabo widać jak nałożę surfacer to będzie dobrze widać

 

jak myślicie jest sens dodawania płytek z polistyrenowych aby zakryć te pustki między krawędziami bocznymi kadłuba a ściankami wanny?, i tak nie będzie tego widać ale dla spokoju ducha... :

 

MerkavaMkIV008.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam wrażenie ,że na oryginale ta faktura jest bardziej wyrazista...

Ale poczekam aż pojedziesz surfacerem.

no fakt, na moich fotkach nie widać jak to jest na żywo... ale mam nadzieję że po surfacerze będzie się dało sfotografować...

 

Długo schnie ten specyfik?

10 minut i można macać, ale z malowaniem jeszcze się wstrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie jest sens dodawania płytek z polistyrenowych aby zakryć te pustki między krawędziami bocznymi kadłuba a ściankami wanny?,

Ja nie zaklejam, przyjdą jeszcze ekrany i nie będzie tego widać.

 

A ten specyfik jest przeźroczysty, czy tak cienko go nałożyłeś, że widać plastik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak myślicie jest sens dodawania płytek z polistyrenowych aby zakryć te pustki między krawędziami bocznymi kadłuba a ściankami wanny?, i tak nie będzie tego widać ale dla spokoju ducha... :

 

Dla spokoju ducha daj se spokój z tymi płytkami. Ekrany i tak wszystko zakryją jak pisał już inny kolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten specyfik jest przeźroczysty, czy tak cienko go nałożyłeś, że widać plastik??

Ja kupiłem bezbarwny, ale są też czarne i żółte.

 

Fotki po nałożeniu surfacera:

 

MerkavaMkIV011.jpg

MerkavaMkIV013.jpg

 

też słabo widać, jutro postaram sie złożyć studio fotograficzne z lepszym oświetleniem, to będzie lepiej widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba było jeszcze raz prysnąć tą strukturą ?

nie już i tak dałem 3 warstewki na żywo wygląda lepiej...

 

 

Tak czy inaczej to najlepsze odtworzenie powierzchni antypoślizgowej jakie widziałem na tym forum Smile

ufffffff........

 

 

Tak z ciekawości - na co liczyłeś zakładając też tą relację na innym forum ?

że więcej osób zobaczy tą metodę, poza tym Daniel z Martoli był ciekawy jak się rozprawię z jego towarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że, bo zainteresowanie tam jest marne.

Jakieś straszne tam hermetyczne towarzystwo..., wole nasze forum jakoś jest bardzie żywe..., zdarzają się w prawdzie takie Derpanzersoldaty ale to na szczęście tylko margines...

 

do rzeczy:

Dziś złożyłem lepszą scenę do fotografii, trochę trzeba było się nagimnastykować żeby ta powierzchnia wyszła na zdjęciu, najlepiej było jak oświetlenie ustawiłem na przeciwko aparatu tak aby nierówności rzucały cień i były bardziej widoczne:

 

MerkavaMkIV015.jpg

 

w zbliżeniu:

 

MerkavaMkIV016.jpg

 

oryginał:

 

KopiaKopiaimg0399sc4.jpg

 

z innej strony:

 

MerkavaMkIV019.jpg

img_6_20416_6.jpg

 

jeszcze nie pokryłem całego kadłuba, muszę jeszcze przykleić jeszcze dwa panele z tyłu:

 

MerkavaMkIV017.jpg

 

już zacząłem trochę dłubać przy wieży:

 

MerkavaMkIV021.jpg

 

(na razie wygląda jak jakieś UFO... )

 

ten sposób robienia powierzchni antypoślizgowej zdał egzamin, bardzo dobre efekty przy małym wysiłku, żadnego sypania, łatwo dostępny..., można go z powodzeniem stosować do czołgów innych państw bo jest dość drobno ziarnisty. (wreszcie wymyśliłem coś oryginalnego ;p przynajmniej w Polsce... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej było jak oświetlenie ustawiłem na przeciwko aparatu tak aby nierówności rzucały cień i były bardziej widoczne:

teraz widać zdecydowanie lepiej,

 

ten sposób robienia powierzchni antypoślizgowej zdał egzamin, bardzo dobre efekty przy małym wysiłku, żadnego sypania, łatwo dostępny..., można go z powodzeniem stosować do czołgów innych państw bo jest dość drobno ziarnisty. (wreszcie wymyśliłem coś oryginalnego ;p przynajmniej w Polsce... )

a zatem nie pozostaje nic innego jak wypróbować to na własnej skórze t.j. modelu,

przydatna jest ta Twoja relacja,

 

(na razie wygląda jak jakieś UFO... )

Star Wars z okresu I Republiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj tutka w odpowiednim dziale

łoooo, jak administracja mnie prosi osobiście to jasne że zrobię , wreszcie czymś się zasłużę dla forum ..., w tutorialu wystąpi wieża, tylko nie wiem jeszcze kiedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w wyglądają te zestawowe łańcuchy z kulami podwieszane z tyłu wieżyczki?

płasko... są wytrawiane w blaszce..., ja będę próbował zrobić samemu bo akurat mam 40cm odpowiedniego łańcuszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy wieży się nie spodobały dwie rzeczy:

p5060005f.jpg

Niby taka pierdoła, ale troche to irytujące było...

 

p5070014g.jpg

Oraz ten panel jakoś mi dziwnie pasuje... Jeszcze nie wiem jak to z granatami będzie wyglądać bo nie próbowałem ich przyklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.