Skocz do zawartości

Merkava MK.IV 1:35 Academy (by stroju :D)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz moze ktora?, mam mk.III na stanie i moze bym sobie taka zrobil.

 

To wczesna wersja Mk.2 ( taką robi Academy w 1/35 )

 

Czyli nie da rady, obiecalem zonie ze nie kupie nowego modelu dopoki nie skoncze tego co mam.

Ok koniec off-topa z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś długo nic nie pisałem, bo prace posuwają się wolno, do rzeczy:

Pomalowałem betonowe elementy podstawki (oleje, pigmenty i piaskowa pactra), po tych zabiegach elementy wiaduktu bardziej "wtopiły" się w otoczenie, dokleiłem także autko i kilka gratów (drzwi i kanister tylko położone). Dokleiłem także eksperymentalną trawkę (jak wyschnie klej to ją trochę przytnę, aby nie była tak równa...)

 

MerkavaMkIV197.jpg

MerkavaMkIV198.jpg

MerkavaMkIV199.jpg

MerkavaMkIV200.jpg

MerkavaMkIV201.jpg

MerkavaMkIV202.jpg

MerkavaMkIV203.jpg

MerkavaMkIV205.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze wykiełkowało kilka sadzeniaków... Uznałem że ta moja "roślinność" nie szpeci za bardzo dioramy to trochę dodałem, doszedł jeszcze jakiś skarłowaciały krzak (drzewko). Cała diorama jak widać jest utrzymana w klimacie suchym pustynnym, całkiem nieźle co to wygląda, mi się podoba (a to najważniejsze )

 

ogólna koncepcja:

 

MerkavaMkIV206.jpg

 

i w szczegółach:

 

MerkavaMkIV211.jpg

MerkavaMkIV214.jpg

 

na tej fotce nawet przyjemnie wygląda:

 

MerkavaMkIV212.jpg

 

Do sfotografowania całości jednak muszę zrobić większe studio fotograficzne, w tym się nie chce zmieścić, za niskie oświetlenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pomalowałem asfalt i pasy na drodze:

(kolory trach za niebieskie na zdjęciu, bo to od lampy):

 

MerkavaMkIV215.jpg

 

I zrobiłem próbny odcinek barierki, jej konstrukcja to mocno uproszczona ta ze zdjęcia (wiem że jest nie zgodna z normami... ;p)

 

MerkavaMkIV216.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "coś" to są dylatacje aby most mógł się spokojnie rozszerzać/kurczyć pod wpływem temperatury bez groźby popękania, na krawędzi jeszcze powinna być listwa metalowa, ale ją odpuściłem, zasłoni wszystko czołg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartony sam drukowałeś?

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany kartonami to takowe to drukowanie mam jak ktoś chce to proszę napisać na PW albo jeszcze lepiej na gg( bo na PW zapomne )

A model jest giciorrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś ważny dzień, dokładnie rok temu 11 sierpnia 2008 roku zarejestrowałem się na tym forum

To był bardzo dobry rok od strony modelarskiej, rok niesamowitego rozwoju moich umiejętności, pierwszych konkursów, nagród i nawet publikacji... a wszystko to dzięki forum

najserdeczniejsze życzenia i podziękowania dla administracji i userów

 

dosyć tego kadzenia, czas na model:

 

Prace nad modelem posuwają się bardzo wolno z powodu łażenia do pracy...

Dokończyłem betonowy wiadukt, próbowałem pigmentów na jezdni, pomalowałem także barierki ocynkiem w spreju (w oryginale są zrobione z blachy ocynkowanej, więc ten preparat nadał się idealnie), następnie oczywiście zrobię washa i zapigmentuje. Zacząłem też malować figurkę, na razie nałożyłem kolory bazowe:

 

MerkavaMkIV219.jpg

MerkavaMkIV220.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.