Jump to content

Merkava MK.IV 1:35 Academy (by stroju :D)

Recommended Posts

• Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wiesz moze ktora?, mam mk.III na stanie i moze bym sobie taka zrobil.

Ta z fotki to chyba Mk.I albo Mk.II, tak z wieży mi się wydaje, bo nie Mk.III... ale niech ktoś potwierdzi...

wiesz moze ktora?, mam mk.III na stanie i moze bym sobie taka zrobil.

To wczesna wersja Mk.2 ( taką robi Academy w 1/35 )

Czyli nie da rady, obiecalem zonie ze nie kupie nowego modelu dopoki nie skoncze tego co mam.

Ok koniec off-topa z mojej strony.

Coś długo nic nie pisałem, bo prace posuwają się wolno, do rzeczy:

Pomalowałem betonowe elementy podstawki (oleje, pigmenty i piaskowa pactra), po tych zabiegach elementy wiaduktu bardziej "wtopiły" się w otoczenie, dokleiłem także autko i kilka gratów (drzwi i kanister tylko położone). Dokleiłem także eksperymentalną trawkę (jak wyschnie klej to ją trochę przytnę, aby nie była tak równa...)

MerkavaMkIV197.jpg

MerkavaMkIV198.jpg

MerkavaMkIV199.jpg

MerkavaMkIV200.jpg

MerkavaMkIV201.jpg

MerkavaMkIV202.jpg

MerkavaMkIV203.jpg

MerkavaMkIV205.jpg

c.d.n.

Trawa jest zupelnie zbedna.

Za późno już "wysiałem" więcej , ale spoko dużo roślinności nie będzie, jeszcze może jakiś krzak...

No to jeszcze wykiełkowało kilka sadzeniaków... Uznałem że ta moja "roślinność" nie szpeci za bardzo dioramy to trochę dodałem, doszedł jeszcze jakiś skarłowaciały krzak (drzewko). Cała diorama jak widać jest utrzymana w klimacie suchym pustynnym, całkiem nieźle co to wygląda, mi się podoba (a to najważniejsze )

ogólna koncepcja:

MerkavaMkIV206.jpg

i w szczegółach:

MerkavaMkIV211.jpg

MerkavaMkIV214.jpg

na tej fotce nawet przyjemnie wygląda:

MerkavaMkIV212.jpg

Do sfotografowania całości jednak muszę zrobić większe studio fotograficzne, w tym się nie chce zmieścić, za niskie oświetlenie...

No to pomalowałem asfalt i pasy na drodze:

(kolory trach za niebieskie na zdjęciu, bo to od lampy):

MerkavaMkIV215.jpg

I zrobiłem próbny odcinek barierki, jej konstrukcja to mocno uproszczona ta ze zdjęcia (wiem że jest nie zgodna z normami... ;p)

MerkavaMkIV216.jpg

c.d.n.

To "coś" to są dylatacje aby most mógł się spokojnie rozszerzać/kurczyć pod wpływem temperatury bez groźby popękania, na krawędzi jeszcze powinna być listwa metalowa, ale ją odpuściłem, zasłoni wszystko czołg...

Świetna robota, naprawdę jest co podziwiać.

Drobna sugestia. Ten Land Rover po takim strzale w kolumnę na pewno puścił by płyny. Dodaj plamy płynu chłodniczego i oleju. (ale to już naprawdę kosmetyka).

Kartony sam drukowałeś?

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany kartonami to takowe to drukowanie mam jak ktoś chce to proszę napisać na PW albo jeszcze lepiej na gg( bo na PW zapomne )

A model jest giciorrrr