Skocz do zawartości

Panzerkampfwagen IV Ausf.H, Tamiya, skala 1:35


Cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zaprezentować model czwórki w malowaniu 12 Dywizji Pancernej SS Hitlerjugend z Normandii z czerwca 1944 r. Pojazd wykonany prosto z pudełka, dodałem tylko żywiczny zimmerit firmy Atak. Napiszcie co o nim sądzicie i co można by było poprawić

Pozdrawiam

 

dsc00076b.jpg

 

dsc00081k.jpg

 

dsc00084c.jpg

 

Cesarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Niemiec to chyba 15-20 minut w solarce siedział

 

Generalnie co do modelu, zakończyłeś malowanie na etapie kiedy dopiero, właściwie zaczynają się możliwości. Wygląda przez to jak chińska zabawka. Brakło washa, który podkreśliłby bryłę, trójwymiarowość pojazdu. Szkoda, że założyłeś "gumniaczki" Tamki - są strasznie naciągnięte. Wiadomo kwestia ubłocenia to już indywidualna kwestia, w Normandii za dużo błota nie było, ale pył z pod normandzkich dróg osiadał wszędzie na pojazdach, co można było i tu odtworzyć. Te krzaczki troszkę nieskalowo wyglądają...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba. Rzeczywiście bardzo równo bandaże, jak to zrobiłeś , może się pochwalisz??? Koledzy bardziej zaawansowani wszystkich chcą równać swoją miarą dajcie trochę czasu , nie każdy od razu wszystkie modelarskie techniki musi na maxa opanować

 

W normandii było ładne słonko wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kuba wspomniał, model wygląda trochę zabawkowo i zainwestuj we Friule, bo szkoda modelu na te gumiaki.

Pamiętaj, jeżeli będziesz chciał zrobić teraz washa, pokryj cały model satynowym lakierem, najlepiej Sidolux inaczej wyjdzie kicha.

Hamulec wylotowy pomaluj tak jak reszta, zakopcenia były niemożliwe.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec wylotowy pomaluj tak jak reszta, zakopcenia były niemożliwe.

Dlaczego?

Bo tak był skonstruowany hamulec wylotowy, że gazy prochowe wyrzucane były na boki.

Na archiwalnych zdjęciach to co czasami wydaje się być okopceniem to inny odcień farby, hamulce były wymieniane, ale takich zdjęć jest niewiele.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Niemiec to chyba 15-20 minut w solarce siedział Smile

bo to turecki Niemiec z piękną farbowaną blond grzywą

Podobnie jak wyżej uważam, że "trochę" za czysto. Ale na szczęście można to poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo dziękuję wszystkim za opinie i porady, postaram się w miarę możliwości (umiejętności) poprawić ten model. Zgadzam się z wami, że wygląda zabawkowo, o hamulcu wylotowym nie miałem pojęcia, że nie mógł być okopcony ale to będzie akurat łatwe do poprawienia Jeśli chodzi o bandaże na kołach to malowałem je ręcznie czarną farbką firmy Humbroll Mam jeszcze pytanie co do filtrów - czy pokrywać nimi cały pojazd i czy "filtrować" na matową czy błyszczącą powierzchnię?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do filtrów - czy pokrywać nimi cały pojazd i czy "filtrować" na matową czy błyszczącą powierzchnię?

Osobiscie to pokrywam caly pojazd na błyszczaca powierzchnie.

Ale co jest filtrem co washem i z czego sa robione to juz dłuższy temat.

Radze potrenowac na starych modelach, bo tego to troszke szkoda tak ladnie i czysto sklejony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Lufy nie były okopcone. Lufy były zaoksydowane, a to różnica. Najpierw spalała się kiepska farba, potem metal pokrywał się oksydą pod wpływem wysokiej temperatury i dlatego na fotografiach hamulce mają inny odcień.Sam hamulec wymieniany był rzadko. Wymieniało go się zazwyczaj razem z całą lufą. Stopień oksydacji zależał od ilości i częstotliwości wystrzałów. Takiego prawdziwego kopcia z sadzy było stosunkowo mało i był łatwy do usunięcia. Dodaję link rozbitej Jagdpanthery. Pooglądajcie sobie końcówkę lufy (hamulec) jest wyrażnie pokryty świeżą rdzą powstałą na skutek przegrzania metalu.

http://www.lg-c.dk/uploads/panzer23-9.jpg

 

 

poza tym model jest OK. Zdemoluj go trochę i będzie jeszcze fajniejszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.