Skocz do zawartości

GERMAN KRIEGSLOKOMOTIVE BR-53 + DZIAŁO KOLEJOWE LEOPOLD.


Wojtek Tul

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, przedstawiam wam moją Lokomotywę + Wagon Leopold jaki skleiłem w skali 1:72, trzy tygodnie temu. Powiem tak, nie zakładałem relacji z budowy, ponieważ nie miałem zbytnio czasu, żeby się bawić. Powiem wam tylko tyle, że podobny parowóz kleił na forum Tornado, tylko on był w skali 1:35, a mój parowóz jest zaledwie w skali 1:72. Koniec ględzenia jedziemy z fotkami, proszę o wszelkie opinie dotyczące modelu i w razie pytania do modelu fotki:

3052709dab3b8651med.jpg

75459f5ceb6bc6a1med.jpg

a43cec0d60f3b9a5med.jpg

6145b3b38697fae9med.jpg

074dfe5ea6d6138bmed.jpg

6f6129a9bd391608med.jpg

8295059e9acf7f15med.jpg

091ec6f2ba24087bmed.jpg

7719786a3e213071med.jpg

cec4135645b892f9med.jpg

ba036c12ac4e2afemed.jpg

35e3d99c8cdd2b3emed.jpg

f5200c83c39609dbmed.jpg

P.s Proszę Moderatorów, aby nie przynosili tego tematu do innego działu modelarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jasny dymek, troche mi nie pasuje malowanie kół pierwszej osi, nieco inaczej to wygląda w oryginale, zresztą masz tam przecież jak widać dokumentacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jasny dymek, troche mi nie pasuje malowanie kół pierwszej osi, nieco inaczej to wygląda w oryginale, zresztą masz tam przecież jak widać dokumentacje ;)

 

Widzisz Witku, koła były pomalowane na czerwono, a obrysówki, na kole na biało tak, jak w tych dużych kołach, jednak farba się zlała biała na czerwone koło i postanowiłem, że nie będę już wrzucał kółeczek do DOT, tylko pomaluję całe kółka na biało, a środki zrobię czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lokomotywach to ja się nie znam, na pancerce też zresztą nie za bardzo, ale to działo mi się nie podoba, chyba, że model reprezentuje egzemplarz muzealny, a po "dymku" z waty sądzę, że raczej takowym nie jest. Czysty, plastikowy pozbawiony życia modelik, tak bym to określił. Natomiast taki masz sposób 'produkowania' modeli, dobrze się przy tym bawisz jak mniemam, i za to chwała Tobie. Natomiast ja odbieram to jako plastikową zabawkę, nie mającą nic wspólnego z modelem redukcyjnym.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że się przyłożyłeś. Model wygląda fajnie, choć jak już pisano, lekko zabawkowo. Brakuje brudzenia, to po pierwsze, a po drugie to co imituje ta wata z lufy Dym po wystrzale? Ogólnie ładny model, aczkolwiek niedociągnięcia sprawiają, ze wygląda zabawkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za podpowiedzi, ale doszedłem do wniosku, że parowóz oraz wagon, będą czyste pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że parowóz oraz wagon, będą czyste pozdrawiam.

 

Wash to niekoniecznie brud.

To w większej mierze ma wydobyć światłocień na modelu i dodać mu realistyczności.

 

No ale jak chcesz, poza tym mi się podoba.

 

PS. Dioramka niestety ale dość...no, mi to w ogóle ona nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Model ogólnie mi się podoba, ale te czerwone krzaczki mi nie pasują, no i nasyp jest zarosnięty trawą, w prawdziwym życiu to chyba nasypy nie są porosnięte trawą, no chyba, że te nie uczęszczane.

 

No i jeszcze jedno, działo jest po wystrzale, a szyba nad nim nie stłuczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Model ogólnie mi się podoba, ale te czerwone krzaczki mi nie pasują, no i nasyp jest zarosnięty trawą, w prawdziwym życiu to chyba nasypy nie są porosnięte trawą, no chyba, że te nie uczęszczane.

 

No i jeszcze jedno, działo jest po wystrzale, a szyba nad nim nie stłuczona?

 

Gablotka jest po to, aby kusz nie czepiał się modelu pozdrowionka dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie pasują wiatrownice, reflektory na inżektorze skończywszy. Oznaczenia niepełne, wózek toczny parowozu w istocie winien być czerwony

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś problemy

 

Zacny Andrzeju, będę się streszczał aby nie zaśmiecać wątku.

Otóż parowozy to nie moja działka ale akurat ten model mi się spodobał. Klikam sobie na fotkę z modelem w nadziei, że otworzy mi się okienko z większym obrazkiem. A tu co ? Kilogram fleszy, reklam itp a zdjątka jak nie ma tak nie ma.

Zdecydowanie doradzam kolegom Photobucketa.

 

A wracając do tematu - model bardzo ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś problemy

 

Zacny Andrzeju, będę się streszczał aby nie zaśmiecać wątku.

Otóż parowozy to nie moja działka ale akurat ten model mi się spodobał. Klikam sobie na fotkę z modelem w nadziei, że otworzy mi się okienko z większym obrazkiem. A tu co ? Kilogram fleszy, reklam itp a zdjątka jak nie ma tak nie ma.

... i nie będzie ! a to dlatego, że aautor tematu zamieścił zdjęcia w rozdzielczości 500 X 375 a nie miniaturki.

 

Do Wojtka Tul.

Mogłeś zamieścić większe zdjęcia, te są zbyt małe i zbyt ogólnikowe aby poważnie można było komentować model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień staram sie nie wybrzydzać, nie komentować, nie udzielać się. Ale obok tego nie mogłem przejść obojętnie. Nie wiem co tam się może podobać. Mi nie podoba się nic. Począwszy od podstawki na wacianym dymku skończywszy. Wygląda jakby to robiły od początku do końca małe chińskie rączki w stodole gdzieś na przedmieściach Pekinu. Brak realizmu, brak jakiejś koncepcji, brak wyobraźni.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

BR 53 to na pewno nie jest. Parowóz to BR 52 tylko szkoda, że nie można go nijak nazwać parowozem bo coś takiego w ogóle nie istniało.

 

Wiatrownice - nigdy czegoś takiego na polskich Ty2 nie było. W Niemczech z tymi wiatrownicami mogło jeździć raptem kilka sztuk. Malowanie - porażka.

 

Jeśli ma to być BR 52 to malowanie z tego okresu było jednolicie szare, w barwach cywilnych parowóz był malowany według schematu niemieckiego czyli dół (koła, ostoja, blachy podtrzymujące ramę stawidła i pomost) na czerwono, góra (kocioł, budka i cylindry) na czarno.

 

Natomiast jeśli ma to być polski Ty2 to w parowozach serii Ty2 podwozie malowane było na czarno, jedynie koła oraz wyżłobienia wiązarów, boki pomostów i czołownice w niektórych maszynach były czerwone. W większości maszyn tej serii czołownice były pomarańczowe. Koła miały białe obwódki, niekiedy też brzegi wiązarów i korbowodu oraz wodzika kulisy były białe. Tender jednolicie czarny.

 

Powierzchnie toczne kół powinny być stalowe, tak samo wewnętrzne powierzchnie klocków hamulcowych.

 

Zdejmij kolego te wiatrownice, pomaluj prawidłowo koła, doklej tabliczki z serią Ty2 i nr egzemplarza, np 50 i będziesz miał mniej więcej polską dwóję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Decha mi się podoba na podstawie i gablota ładna. Reszta nie. Zniosłem lokomotywę ( w 1:35 nie lepiej mi wyszła, ale), zniosłem podstawkę ( brak doświadczenia w tego typu pracach). ALE CZERWONO-BIAŁYCH KÓŁ Leopolda NIE ZNIOSĘ To powinno być karalne. Poza tym jak reszta regimentu wspomniała - czysto trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod tym co koledzy wcześniej powiedzieli. Jeśli się coś robi to niech się to robi tak żeby miało to ręce i nogi. O malowaniu lokomotywy powiedzieli już koledzy wcześniej chyba wszystko. Ja się tylko zapytam autora tego modelu skąd wymyślił sobie takie zestawienie lokomotywa w polskich barwach która ciągnie Leopolda tego nie mogę zrozumieć. Czyżby nasze PKP miało jakieś tajne siły zbrojne zaraz po wojnie. Moja propozycja jest taka kolego Wojtku o ile wiem kleisz ciężarówki które jak mniemam wychodzą ci o niebo lepiej niż ten model, także trzymaj się tego. Mam nadzieję że się nie obrazisz i weźmiesz to sobie do serca. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.