Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

/gdynia-babie-doly.mojeosiedle.pl/-lub Forum Babie Doły-setki zdjęć z czasów swietności 34 plm.Powinieneś cos znależć, a na razie znaczek.

34plm.gif

 

Uploaded with ImageShack.us

8861.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us.

Tak z ciekawosci przeleciałem kilkadziesiat stron, znalazłem na razie tylko to cz-b, ale pewnie dalej coś jest, jak widzę Koledzy dali namiary.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babcia131Javorek_7411 - nie mam tego godła w zestawie kalek do bisów z 34plm. A mam dylemat bo chciałem zrobic 0880 ale po zastanowieniu zrezygnoałem. Za bardzo cyrkowo pomalowany - tygrys, oko, szczęka i masę godeł za dużo tego towaru. Ale mam kalki z ne 8861 więc będzie z dwoma godłami ale bez oka.

young- krzysiek70 to jest ''u nas'' na 31blot krzysiu21. Żebym jeszcze wiedział jak zapisać te fotki na dysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest słuszna koncepcja z tym 0880, od początku mówiłem że jest przeładowany tymi ozdóbkami A godło 34 PLM, jest bardzo ładne takie minimalistyczne. Dlatego zawsze wolałem maszyny w malowaniu tego pułku niż późniejsze "dywizjonowe". Z tego co pamiętam takie godło było w zestawie Hi-decal line do Bisów.

Bo tych zdjęć nie można zapisać na dysku, są chronione prawami autorskimi

Ja tam poradziłem sobie zrzutami ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tych zdjęć nie można zapisać na dysku, są chronione prawami autorskimi

Ja tam poradziłem sobie zrzutami ekranu

Szanuje prawa autorskie, ale te zdjęcia ,normalnie zapisuje , -otwieram zdjecie [tylko 1x bez drugiego powiększania ]-pr.przycisk myszy-zapisz obraz jako -zapisuję gdzie chcę

xxxxxxm.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe fotki można zapisać - dobre i to. Zdjęcia gromadzę do zwykłego oglądactwa żadnego użytku materialnego z nich nie robię. Ale wiadomo wola autora. Jakby ktos chciał kalki do dziwacznego ptakorekinotygrysa 0880 to mogę odstapić za free pod warunkiem wykorzystania ich na modelu który zostanie wykonany i pokazany w galerii Modelwork. Jak ktoś potrzebuje do szafy żeby lezały to niech lepiej leżą u mnie. Finalizacja na PW

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest słuszna koncepcja z tym 0880, od początku mówiłem że jest przeładowany tymi ozdóbkami

 

Skandal ! Taki piękny Bisek a Leszek zrezygnował z klejenia jego modelu. :(

Ja dalej będę trzymał się mojej wersji, że 0880 z całym szacunkiem ale to przegięcie malarskie. Jak dla mnie trzeba odróżnić pięknie pomalowany s-t od zbioru godeł i malunków mniej lub bardziej powiązanych tematycznie. Pięknych ołówków nam nie brakowało, ot choćby tygrysie szparki 9351 i 9349 lub MF 6014. I nawet w BD powstał cieszący oko Bisek 8905 z orłem na przodzie. Tendencja do tak powszechnego ozdabiania maszyn to chyba rozpoznawalny znak byłych jednostek OPK, powstała moda na "minimum dwa godła". I chyba na Babich Dołach było najwięcej takich maszyn. Nie tak daleko w tyle były s-ty 11 PLM, z godłem pułku i często dwoma wzorami eskadry (szczególnie te z 2 elm). Można dostać zawrotu głowy...

Nie mówię tu o kamuflażu s-tów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek, nie poddawaj się i zrób tego 0880 we wcześniejszym malowaniu. Z czasów gdy nie miał szczeki , napisu NAVY oraz godła Staffel ale za to z tygryskiem na ogonku. Mozesz mu dać zbiornik srebrny lub szary ze szczekami ;)

Akcenty przeniesione na przód i tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanę juz przy tym z dwoma godłami 8861 ale za to z dwoma PTB-490 na podskrzydłowych, bez uzbrojenia - powiedzmy że dłuższy lot zwiadowczy albo przebazowanie. Wszystkie moje ( trzy) Mig-21 mają zbiornik pod kadłubem, więc ten będzie miał dwa pod skrzydłami. Kalki do ''dziwoląga'' dalej są do wzięcia - kto zrobi 0880?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla PiotraPilota-to są jedyne zdjęcia 9703 jakie posiadam, myslałem że jesteś w ich posiadaniu:

97032.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

9703.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

9703pozegnaniemigow.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

9703pozna.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

1 i 4 pochodzą z Poznania , 3 -pożegnanie 21 w Zegrzu , nie mam pojęcia gdzie było robione 2 zdjęcie.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w zrealizowaniu marzeń :

Zdjęcie wpadło mi w ręce dosłownie przed momentem-też z Poznania

smutekpozna.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego bardzo mało , nawet na zegrzańskiej stronie nic nie ma, niestety chłopakom zwiazanym latami ze 'swoją"jednostką naprawdę nie było do smiechu.To są jedyne fotki jakie udało mi się kiedys wyszperać ,zdjęcia samolotu w powietrzu i pilota schodzacego po drabince były robione kamerą ,są trochę nieostre, ale to naprawdę z przelotu do Poznania.

Kołujące 3 bojowe i szparka uchwycone zostały na kontroli startowej-ostatnie chwile na zegrzańskim lotnisku, nie zaadroszczę chłopakom tych chwil.

Napis na kadłubie samolotu mówi wszystko.

 

9eltostatnilot.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

ostatnie zdjęcie pilotów przed wylotem z Zegrza

9eltostatniezdjcie.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Pożegnalne zdjęcie techników 9elm

9507ostatniwylotzzegrza.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

9524ostatniwylotzzegrza.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

9784ostatniwylotzzegrza.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

ostatniemigipoznan.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

ostatnilot8.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

ostatnilot12.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

9308odlotzzegrza.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego bardzo mało , nawet na zegrzańskiej stronie nic nie ma,

Ta strona to ostatnie miejsce gdzie spodziewałbym się zdjęć. Niestety, ostatnio nad tym myślałem. Jak jeszcze dwa lata temu myślałem, że zdjęć z czasów prl i lata 90 jest faktycznie mało, to nie prawda. Trzeba poprostu wiedzieć kogo pytać. Przykro mi to mówić, ale to fakt... 99,999% zdjęć z tamtego okresu znajduje się w obiegu kolekcjonerskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Young-miałem na myśli zdjęcia z pożegnania Bisów w Zegrzu-niestety ,wiara rozjechała się po świecie, nie mozna ze wszystkimi utrzymywac kontaktow, a na stronie zegrzańskiej trochę materiałow z historii 26-9plm jest. Ci którzy maja ochotę i trochę dobrej woli starają się udostepnic swoje zbiory dla pamięci i potomnych. A jesli chodzi o posiadanie zdjęć z okresu PRL , to najwiecej do zaoferowania maja byli pracownicy i kadra służący w pionie politycznym tamtych lat.To oni odpowiadali za oprawę foto i upamiętnianie róznych chwil z życia jednostki, i to oni mogli przede wszystkim ganiać wszędzie oficjalnie z aparatem w ręku.Mechanikom , technikom w tamtych latach takie duperele nie chodziły po głowie, a zresztą nie chciałbym aby mnie ktoś dorwał w strefie rozsrodkowania samolotów robiacego zdjęcia.Ale mam nadzieję że nie brakuje ludzi dobrej woli. np.na Modelworku, sam widzisz w miarę możliwości kazdy stara się coś wrzucić a nie sądzę ze większosc miłosników 21 ma kontakty z kolekcjonerami .Zreszta to chyba nie na Nasze kieszenie, Jarmark Dominikański wybija mi dokumentnie z głowy zakupy pocztówek ,czy zdjęc z samolotami

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start -25

Lądowanie -45

tablicaprzd212.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Czarna tabliczka z 3 białymi guziczkami do sterowania położeniem klap :

-lądowanie

-start

-schowane

Kolejność wypuszczania klap nie musiała być zachowywana , wciśnięcie "guziczka"powodowało natychmiastowe wypuszczenie [ schowanie ] klap do żądanej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.