Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Katastrofę 1911 opisuje w książce o 32 PLRT M.Mikołajczuk. Wg. niego był to 3 czerwiec 1987 i zadanie na rozpoznanie parą. Całość jest dokładniej opisana.

I kilka zdjęć

1911 jeszcze w Powidzu

mig21d12.jpg

 

1423 ze zdjęcia qalimar (qalimar nie rozumiem, piszesz o 1273 a na zdjęciu 1423)

mig21d70.jpg

 

I bonus, goście w Goleniowie, eRy dość często gościły na lotnisku 2 PLM, po powrotach znad morza jak i na kilku przebazowaniach.

mig21fightingscolors3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qalimar (qalimar nie rozumiem, piszesz o 1273 a na zdjęciu 1423)

 

Tak dokładnie-pisałem o 1273, a zdjęcie 1423 było małym bonusem.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mnie zastanawia, zawsze sądziłem że zasobnik D/R był przypisany do konkretnej maszyny i nie mieszano ich pomiędzy różnymi egzemplarzami, a na zdjęciu od qalimar 1423 ma zasobnik D, a na drugim zdjęciu z mojego posta widać go w locie z zasobnikiem R. Czyżbym się mylił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz wyglądała następująco- zasobniki R i D były wymienne, wraz z nimi należało oczywiście zmienić pulpit w kabinie. Gdy było dużo eRów pod ręką, dość rzadko dokonywano takich podmianek. Niemniej jednak stosowano w zależności od potrzeb.

Pamiętam pytanie- hak dla młodych- "pokaż mi w kabinie przełącznik zrzut zasobnika...";-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,no takich pytań na kazdym typie sie troche znajdzie;)

 

0016ls.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pomózcie ,jakie mu dac numery.He,he tzn takie jak na zdjeciu,wcześniejsze czerwone w zółtych lamówkach i kolorową gęsią z lewej, czy tez najwczesniejsza ,z czerwonymi numerami i godłem Zegrza,tym pierwszym. Ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

em- ten jest najbardziej nietypowy, czarne numery nieco żałobne, ale ok.

 

A tu macie pieśń pogrzebową dla Era (okaleczonego w 3el z cech rozpoznawczych):

 

4b4ff12bb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to Ci teraz nie powiem- nie miałem aż tak nafciarskich skłonności. Przejrzę film, który kiedyś nakręciłem, to Ci na to pytanie odpowiem.

 

Coś dla smaczku:

 

http://www.airplane-pictures.net/image.php?p=88497

 

Na kadłubie miał napis Polish Air Force.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłem zdjęcie Miga-21 bis z 9plm z Vikingiem na stateczniku pionowym . Starałem się odtworzyć to godełko w prostym programie paint. Więc sorki za jakość ,ale zawsze to dodatek do swoich zbiorów. Od czasu gdy się dowiedziałęm ,że istniało takie godełko szukałem . Aż tu nagle wczorajszego wieczorku wpadło mi to w ręce. Z czego jestem bardzo dumny. Pozdrawiam

 

mig21zvikingiem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam PiotraPilota [znajdujemy czas na MiGi mimo gorączkowego okresu maturalnego?]Jeśli dobrze dedukuję to z okresu pobytu zegrzańskich 21 w Holandii i chyba wyjasniło sie skąd wzięło sie to dziwne malowanie przodów kadłuba na jasno -niebieski części Bisów. Fajnie że kolejne dzieło Śp"Bacy"Piotra Jachera znajdzie swoje miejsce w zbiorach miłosników 21.Powodzenia w spełnieniu marzeń.

Do em z moim wzrokiem jest coraz gorzej , ale akurat na tym zdjeciu trudno ocenic czy to są 2 rózne koła. Musiałbym zobaczyc obydwa koła od wewnętrznej strony. Ale w praktyce nie było mozliwe założenie 2 różnych typów kół, rózniły się bowiem one iloscią tarcz hamulcowych, co skutkowałoby zapewne skutecznoscią hamowania jednego i drugiego koła, co z kolei doprowadziłoby zapewne do wytoczenia sie s-lotu z pasa. Czysto teoretyczne dywagacje bo nie spotkałem sie z 2 róznymi kołami na jednym samolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zdjęcie znalazłem na tamtej stronce. Ale jesli chodzi o godełko Vikinga na 9809 to jak dobrze pamiętam także zostało zrobione na wzór z samolotów US. NAVY ,a do tego były malowane HUMBROLAMI modelraskimi. Więc nie ma się co dziwić . Ale dla mnie wszystko co związane z Zegrzem to coś więcej niż tylko ciekawostka i zdjęcie. A w sczzególnosci z śp. Bacą i technikami pracującymi z tatą .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to to jak już wcześniej pisałem posiadam nawet książkę z której śp.Baca korzystał

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie, mam pytanie odnośnie Bisa z Babich Dołów nr 8705. Ten nr dodany jest jako bonus do Kalek HDL-a z nr 0809. Razem z nr 8705 są dodane dwa delfiny ale instrukcja milczy na temat ich rozmieszczenia. Wg. instrukcji pod kabiną jest biały ptaszek - symbol S, a delfiny gdzie dać?

Pozdrawiam

P6120003.jpg

P6120004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie mogę dopasowć zdjęcia do instrukcji. Babie Doły 1994. Instrukcja podaje schemat do 8705 -od dzioba do dyszy - oko, za okiem biały ptaszek na niebieskim tle, nr boczny, pod wiatrochronem mały biały ptaszek, na ustrzeniu indianiec. To po co dołączyli delfiny jak nie są pokazane w instrukcji malowania? To malowanie z delfinkami jest chyba póżniejsze - znika biały ptaszek za okiem a pojawia się nowe godło za nr bocznym + delfin pod wiatrochronem. Pogmatwane te nasze oznakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orka znajdowała się z lewej strony (godło I klucza 1 eskadry)

2fffb76087407bdbm.jpgf33365e6f2f2d5dfm.jpg

To nie jest ptaszek tylko biały duszek,początkowo malowany bez niebieskiego tła (godło III klucza 2 eskadry)

d41575af105de710m.jpg52c9ffea40dc1039m.jpg

Krystek.

Zdjęcia pokazują Migi z okresu istnienia 1 Dywizjonu Lotniczego MW, a kalki godła eskadr i kluczy 34 PLM MW.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku , a nie było małej karteczki z ,,bokorysem,, 8705 jako errata ? Litera ,,S,, oznaczony jest własnie delfinek, pod wiatrochronem. Tylko lewa strona.

Zebyś nie miał łatwo to godło 34 PLM z orłem było pozbawione koloru niebieskiego .Ha.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

em- była mała karteczka , tylko ze symbol S na tej karteczce to na duzym arkuszu jest biały duszek, a na arkuszu dodatkowym orki nie są opisane żadnym symbolem ze schematu. Stad to zamieszanie z moim pytaniem. Ale teraz już wiem o co chodzi z rozmieszczeniem godeł, dzieki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.