Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wyjaśnienia, eRki na zdjęciach albo nie mają nic na zewnętrznych węzłach albo mają baniaki. Dodać do tego gdzieś znalezioną informacje o braku okablowania i wystarczyło aby zasiać ziarno niepewności.

Na zdjęciach na które natrafiłem np z lotów na poligon z podwieszonymi UB-16 "wyzbroj" zawsze jest na wewnętrznych pylonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia, eRki na zdjęciach albo nie mają nic na zewnętrznych węzłach albo mają baniaki. Dodać do tego gdzieś znalezioną informacje o braku okablowania i wystarczyło aby zasiać ziarno niepewności.

Na zdjęciach na które natrafiłem np z lotów na poligon z podwieszonymi UB-16 "wyzbroj" zawsze jest na wewnętrznych pylonach.

 

Bo i tak zawsze Er-y latały- baniaki na zewnętrznych, a bomby lub ub-ki na wewnętrznych, zasobnik R lub D pod kadłubem.

Przechwycenia- zasobnik won, baniak pod kadłub, a z belek baniaki w trawę. Szkolny R-3 pod lewym skrzydłem.

Pułap- jeżu golusieńki...

 

A ja zawsze marzyłem o stacji z bisa... Żywiła...

Radiowców z Zegrza i Babskich Dołów na kilometr można było poznać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzecz biorąc jeżeli na zewnętrznych wisiały baniaki albo nic nie wisiało to samolot był w podstawowym wariancie rozpoznawczym. Aby przezbroić samolot na inny wariant potrzeba było sporo zachodu bo normy gotowości bojowej na to nie pozwalały z jednej strony a także nie było potrzeby.

 

skanowanie0002ea.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tu zdjęcie eRa z zewnetrznymi belkami uzbrojenia i wyrzutnią APR 13 M1. Zwróćcie uwagę na fakt iż na wewnętrznych belkach nie ma żadnej wyrzutni.

 

Co do PFM w Sochaczewie to dwie maszyny przyjmowaliśmy bezpośrednio z remontu w Dęblinie w listopadzie 88 roku a pozostałe w Goleniowie w grudniu tego samego roku. Miały być używane do lotów na strefy aby oszczędzić resurs eRom ale jak zwykle więcej stały niż latały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze marzyłem o stacji z bisa... Żywiła...

Radiowców z Zegrza i Babskich Dołów na kilometr można było poznać

To już są insynuacje. Jako nafciarz też nie narzekałem, tym bardziej że u Nas był specyficzny mikroklimat. Oblodzenia następowały cały rok na okrągło, a już mieć Szpareczkę -bajka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być używane do lotów na strefy aby oszczędzić resurs eRom ale jak zwykle więcej stały niż latały.

 

W tym okresie do strefy najwięcej latali piloci szkoleni z promocji 88. Niestety podczas szkolenia nie można było latać na kilku wersjach. Po zakończeniu szkolenia do 1 klasy niestety już MiG-21 pfm w 32.plrt nie było. (Polatałem sobie na tym sympatycznym samolocie dopiero w 3.plm )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio natrafiłem na to zdjęcie ("Polskie Skrzydła"). Jest to R podczas lotów 3 PLM na poligon (już zapewne w wersji MP). Czy tego typu "oczy" miały inne R/MP podczas służby w 3PLM??

 

dsc07448cr.jpg

 

Przepraszam za jakość fotki, jak tylko dorwe skaner zeskanuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był taki jednostkowy "eksperyment" w 3.plm na "myśliwskim" MiG-21 R.

Szybko R zostały zamienione na MiG-21 MF pozyskane z 11.plm i 41.plm.

 

Skąd ta nazwa MiG-21 MP?

Nigdy jej nie spotkałem. Używaliśmy w EPKS normalna nazwę czyli MiG-21 R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nic nie dodano.

Zostały zdemontowane anteny SPO i tyle.

Oczywiście nigdy już nie podwieszono zasobników rozpoznawczych.

Kabina też była tylko "podobna" do MiG-21 pfm.

Kilka różnic: inny pulpit nad celownikiem PKI (w pfm pulpit uzbrojenia, R - pulpit rozpoznawczy D lub R), inny autopilot, inna wersja celownika PKI itp.

 

Jakieś dziwne zmienianie nazwy to chyba pomysł internetu.

W dokumentach nadal występowały aż do skasowania jako MiG-21 R i taka jest prawda czy się komuś podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalnie eRy z 3plm miały zoanczenie MP, informacje mam od byłych wojskowych, ale niech będzie

 

Nie wiem od jakich wojskowych masz te dane nieoficjalne ale wiedz, że czart to pilot, który latał na nich zarówno w Sochaczewie jak i w Krzesinach przez wiele lat i ufaj jego informacjom oficjalnym i nieoficjalnym w 200 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe, można jakieś dane tych byłych wojskowych na PW?

W mojej 1 eskadrze 3.plm, która używała MiG-21 R od "pozyskania" do skreślenia ze stanu nie używano takiego dziwnego określenia. W każdej oficjalnej dokumentacji było (jest) zapisane jako R.

 

Nieoficjalnie eRy z 3plm miały zoanczenie MP, informacje mam od byłych wojskowych, ale niech będzie

 

Nie chodzi, że mam rację tylko takie są fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie -zapomnieliście o "fachowcach "z pionu polit-wychow. , szczególnie tych po Dęblinie z Gapą Nawigatora na mundurze.[ ale to taki poboczny wątek ] Jeden który przyszedł z Debrzna zostanie mi w pamięci do końca świata ...itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , chyba nie było tego zdjęcia na Forum ? Gdzie to mogło być zrobione ? Ale ujęła mnie atmosfera tego ujęcia. Stare dobre czasy, ekipa techników , mechaników, usmolony Pracowity Ludek z "nieśmiertelnymi "na tamte czasy beretami przywiązanymi do pagonów sznurówkami i ten nastrój lotów. Szacunek dla Tych Ludzi.

9293gdzie.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam nową stronę internetową mojego kolegi z Oleśnicy poświęconą fotelom katapultowanym

http://www.fotelkatapultowy.pl

Miłego oglądania

Frescopf

Gdyby umknęło Miłosnikom 21 .Dzięki Frescopf. Bardzo ładne zbliżenia .Postarał się Kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.