Skocz do zawartości

Scania - platforma do przewou pojazdów Italeri 1:24


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 351
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie no kurde to jest jedna z niewielu relacji na tym forum, które z chęcią oglądam. Pomysł świetny, wykonanie również idzie Ci pięknie.

Jedynie mam zastrzeżenia do takich małych niedoróbek, jak np. kable w ramie, jakoś tak każdy przebiega jak chce. Gdzieniegdzie są również widoczne ślady kleju, np na tej skrzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo co do nowych poczynań brak zastrzeżeń .

A powiedz mi jaki masz pomysł na tył zabudowy ? Chodzi mi jak rozmieszczone i jakie będą tylne światła

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Gdzieniegdzie są również widoczne ślady kleju, np na tej skrzynce

Chodzi Ci o tylną skrzynkę?

 

Chodzi mi jak rozmieszczone i jakie będą tylne światła

Jeszcze nad światłami nie myślałem, ale może zastosuję klosze z zestawu, lub z "Truck Accessories". A co do rozmieszczenia, napewno na tylnej ścianie razem z tablicą rejestracyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wiem jak Ty ,ale ja bym je na twoim miejscu schował (wyciął otwory i włożył lampy w nie ) - oczywiście jeżeli mówimy o ścianie w zabudowie A jak nie to zrobić taki jak by NL zderzak .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

kolejnym krokiem było pomalowanie bocznych ścian w dolnej części, oraz tylnej w kolorze białym.

DSCF5152.jpg

DSCF5153.jpg

Po pomalowaniu zabrałem się za wykonywanie wideł. Narazie wykonałem elementy wysuwane, które pasują do siebie na styk.

DSCF5154.jpg

A tu wsunięte elementy w siebie, oraz element do którego będę przymocowane widły.

DSCF5155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o tą skrzynkę naprzeciw zbiornika paliwa.

Generalnie ten aktual średnio mi się spodobał. Nie wiem jaka jest koncepcja malowania całości, aczkolwiek to pocieniowanie niezbyt przypadło mi do gustu.

Na bokach kabiny pojawi się coś białego? Bo tak patrząc na przód to na razie do niczego to nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

aczkolwiek to pocieniowanie niezbyt przypadło mi do gustu.

Chodzo ci o cieniowanie białego koloru?

 

Na bokach kabiny pojawi się coś białego?

Tak, będzie coś białego.

 

 

Ciąg dalszy produkcji wideł. Widły są skończone w 70%. Troszkę wyrównam je papierem, zaszpachluję i zamocuję, wtedy będą gotowe.

Rozłożone

DSCF5160.jpg

Złożone.

DSCF5161.jpg

Próba wytrzymałościowa wypadła pomyślnie.

DSCF5156.jpg

Plany są takie, by je schować pod podwoziem.

DSCF5157.jpg

Tak wygląda cała Scania.

DSCF5159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzięki panowie.

Kolejny dzień, kolejne prace nad modelem.

Pomalowałem prawie wszystko w tylnej części. Pierwsze pamalowałem skrzynki i nadkola czarnym matem.

DSCF5199.jpg

Następnie zamaskowałem i trysnąłem na stebrno. Póżniej ściągnąłem maskowanie z nadkoli i skrzynek, a także co się najbardziej obawiałem szachownicy. Ale wyszło ok.

DSCF5196.jpg

DSCF5197.jpg

I całość prezentuje się tak.

DSCF5198.jpg

DSCF5200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę Twoją relację odkąd zacząłeś budować zabudowę i przyznam, że jestem pod wrażeniem efektu!

 

Niestety nie zaszpachlowałeś dobrze zabudowy. Myślałem, że ślad przy nadkolu to zamierzony efekt, ale z drugiej strony tego nie ma:(

 

DSCF5198.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Niestety nie zaszpachlowałeś dobrze zabudowy

Zgadzam się poprawię to, lecz to przy końcu nie ma być zaszpachlowane ponieważ są tam drzwiczki, które jakoś się muszą otwierać. Między każdymi drzwiami a "framugą" jest szczelina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie Podoba mi się pomysł z szachownicą na bokach, ale dlaczego na boku z jednej strony pochyla się do przodu, a po drugiej stronie do tyłu samochodu

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czarne wygląda beznadziejnie... Wygląda to jakby coś nie wyszło i zostało zamalowane, a do niczego to nie pasuje.

Chodzi ci o prostokąty na wysokości nadkoli ? mnie też jakoś nie widzą się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.