Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jednak osłonę już mam...chodziło mi o osłonę przed maską. Jest w zestawie Eduarda - Exterior. Zdjęcia też widziałem.

Ok, mój błąd

Wersja bardzo ciekawa, nie tylko ze względu na malowanie. Tak przy okazji - w książce z serii TBiU o Humvee są zdjęcia wnętrza wersji z radarem SRPW-11:

th_radar_01.jpg

Czyli to samo malowanie. No i we wnętrzu też jest taki kamuflaż.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po przeskalowaniu do 497 pikseli.

baner497.jpg

 

Kod do tak działającego baneru jak na dole:

 

[url=http://modelwork.pl/viewforum.php?f=124][IMG=http://i732.photobucket.com/albums/ww327/simtractor9306/baner497.jpg][/url]

 

baner497.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gimpie Logo mogłoby być np. okrągłe z jakimś Humvee w środku Trzeba pomyśleć, ale chyba takie same barwy, tylko większe i kształt inny, plus dodatki

 

P.S. Zedytowałem poprzedniego posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy baner, możemy mieć też logo. Ja bym proponował może coś takiego oczywiście do Waszego przedyskutowania.

Mam też pytanie odnośnie banera. Nie trzeba nic poprawić, zmniejszyć rozmiarów

 

Trochę się pomęczyłem i takie coś wymodziłem A co

lo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam małe pytanie, a raczej prośbę.

Wczoraj naszła mnie jakaś niespodziewana ochota na rozwalenie Humvee... Hummer poszedł pod młotek i rozleciał się na paręnaście elementów. Część z nich oczywiście wykorzystam w przyszłym M1026, stąd pomysł demolki. Jednak nie mogłem patrzeć na te porozrzucane części i postanowiłem dać modelowi drugie życie.

Trafił na stół, pooperowałem skalpelem i wtedy... chirurg złapał zwiecha. Totalny brak lepszych pomysłów.

 

Stąd zwracam się do was, bo może macie pomysł na jakąś łatwą przeróbkę na Polaka. Myślałem już o Frag5 bo nie mają klimatyzatora, ale pomysł odpadł po przestudiowaniu zdjęć.

Jednak osobiście myślałem o czymś takim. Tyle, że nie mam ochoty znowu bawić się w klimę. Ale za to fajne i męczące kamo.

Czy istnieje opcja bez klimy Może jakoś schować

polski123.jpg

Mam trzy takie zdjęcia, na każdym trochę się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mów, że rozwaliłeś kolejny, po zielonym M1026, model

 

Na tym zdjęciu, które dałeś, klimatyzatora nie bardzo widać, ale zapewne jest - zasłonięty przez koło zapasowe. Ta wersja i ten klimat - bez klimy ani rusz

 

Za jedyne 33 ojro możesz mieć TAKI ZESTAWIK. Albo zrobić po prostu wersję bez klimy - no bo w sumie czemu nie, odrobina odejścia od pełnej zgodności z oryginałem jeszcze nikomu nie zaszkodziła. A dla tego malowania warto lekko nagiąć rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nic więcej nie rozwaliłem, tyle że jedyna pozostałość to podwozie. Nadwozie całe rozwalone. Teraz dół (bo nie ma sensu rozklejać) kąpie się w krecie. Przed chwilą sprawdzałem, to już ok 45% jest piaskowe.

Gdybym miał wolne 33 ojro, to nawet na przesyłkę bym nie stękał. Ale, że nie mam, to trudno. Chodzi mi o coś, co mógłbym zrobić z tego modelu po zabraniu części do nowego M1026. Głupio tak wyrzucać praktycznie cały model do szafy, gdzie nawet światło nie dochodzi

No ale chyba pozostanie lekka improwizacja i zrobimy tą wersję ze zdjęcia. Chociaż jak pomyślę, że mam wyciąć kilkadziesiąt pasków taśmy i potem jeszcze nie spieprzyć malowanych linii, to...

 

Swoją drogą to chyba trafił mnie ten sam kompleks co Ciebie. Jakoś wymyślam teraz co zrobić z resztek, uciekając nie tylko od M1026, ale też od Sa-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to chyba trafił mnie ten sam kompleks co Ciebie. Jakoś wymyślam teraz co zrobić z resztek, uciekając nie tylko od M1026, ale też od Sa-2

Nie wiem, o jakim kompleksie piszesz Dobry model z resztek nie jest zły Prawie połowa mojej kolekcji to modele zrobione albo z resztek zezłomowanych Humvee, albo modele odremontowane. Jeszcze zostały mi 2 stare "złomy" - coś się tam dla nich wymyśli - mam w końcu rozgrzebane warsztaty i teoretycznie brak modelu-bazy. Pewnie tam trafią.

Żebyś tylko za daleko od M1026 nie uciekał Od SA-2 zresztą też, bo to jeden z niewielu modeli interesujących mnie poza Humvee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka dla miłośników Humvee, szczególnie dla miłośników polskich Humvee (zwłaszcza Zderzak się pewnie ucieszy ). Mam na dysku takie zdjęcia Humvee używanego bodajże przez nasz GROM:

polski102.jpg

polski99.jpg

polski88.jpg

 

Niewiele widać, ale tyle można wywnioskować:

- jest to modyfikacja M1114 UAH z pancerzem objective Frag 5,

- standardowa wieża GPS/GPK niestandardowo podwyższona szybami z Humvee (tylko z boków, z tyłu niski element z płyty pancernej),

- w bagażniku box z płyt stalowych, również podwyższony szybami z Humvee,

- z przodu zderzak Ibis Tek.

 

Może ktoś ma jakieś inne zdjęcia tego Humvee Może jakieś informacje gdzie mogły być zrobione te zdjęcia I co to może być za adres na dwóch pierwszych zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz odpowiedź - CF Media Group - taka pobieralnia - juz nie działa albo jest zablokowana - były tam i są dostępne na różnych stronach pliki filmowe i fotograficzne z różnych dziedzin w tym wojsko polskie - ja kiedyś zwlekłem sobie F16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.