Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

podstawa pod wyrzutnie granatników

W sensie granatów dymnych? Ale czemu tylko z jednej strony?

 

to coś na tym to nie wiem co to

No właśnie... Co to za grzyb? Może jakaś antena/radar?

 

Podpytuję o to ponieważ od początku chodzi za mną zwykłe M1025 (mimo, że miałem zbierać elementy do polskiego). No i przeglądając bazę zdjęciową znalazłem tego zwykłego-niezwykłego. Niby normalne w świecie 1025, ale... no właśnie: ten "grzyb", maska i wszystkie drzwi są bez kamuflażu (całe zielone), a do tego wszystkiego jest to w 1/4 1043. Drzwi kierowcy są wzmocnione. Do tego jakaś tabliczka na zderzaku, która przez rdzę jest nieczytelna. Ogólnie niby zwykły a ciekawy, więc może się skuszę... Jak dojdę do wniosku, że mnie jednak na Tamke stać.

 

A tu reszta zdjęć:

 

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

 

 

Generalnie robie rezerwację na ten pojazd.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz zakryte kapturkami wyrzutniki na M1114:

th_07-9.jpg th_28.jpg

Kapturki podobne, choć na tych Twoich zdjęciach wygląda, jakby to coś zakryte było pionowe (nie ukośne, jak to zazwyczaj bywa - vide M1114). Stawiam, że to jednak wyrzutnik granatów dumnych (może jakoś złożone?). Nie spodziewałbym się jakiejś wyszukanej elektroniki na Humvee z KFOR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wyrzutnik - chyba ze jakiś oszukany

oszukane to to jest bo jedno a nie 4. Swoją drogą, mam koncepcję, że ten granatnik "położyli", a nie tak jak zawsze jest ustawiony pionowo z lekkim nachyleniem. Tym sposobem mógłby być 1 granatnik, a i tak strzelałby we wszystkie 4 strony. Oczywiście mogę się mylić. Tak na prawdę może tam być wszystko.

 

No ale jeszcze tak ogólnie co sądzicie o tym pojeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jeszcze tak ogólnie co sądzicie o tym pojeździe?

Skoro napisałeś, że:

(mimo, że miałem zbierać elementy do polskiego)

nie bardzo podoba mi się ten pomysł. Chętniej zobaczyłbym coś polskiego.

Jednak mimo wszystko sam pojazd ciekawy, taki prosty

 

Edit: Robię coś na wzór poradnika o polskich Humvee. No i mam problem. Powinienem używać nazw M1025A2 itd, czy M1026A2 Jak jest poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy, taki prosty Cool

No i w tej prostocie urok, a jednocześnie ma kilka smaczków.

 

Chętniej zobaczyłbym coś polskiego.

Wiem. Na Polskie humvee też przyjdzie czas. Mam w planach przynajmniej 3. Chcę jednak je zrobić jak najpóźniej, aby mieć jak najwięcej umiejętności i ich nie spaprać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Swoją drogą, mam koncepcję, że ten granatnik "położyli", a nie tak jak zawsze jest ustawiony pionowo z lekkim nachyleniem. Tym sposobem mógłby być 1 granatnik, a i tak strzelałby we wszystkie 4 strony.

Między granatnikiem a wyrzutnią granatów dymnych jest różnica więc żeby nie było niedomówień ;) Co do takiego ustawienia to nie wydaje mi sie zeby to bylo mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że to jednak wyrzutnik granatów dumnych (może jakoś złożone?). Nie spodziewałbym się jakiejś wyszukanej elektroniki na Humvee z KFOR.

 

Myślę że jednak to elektronika, jakieś prototypowe urządzenie i właśnie dlatego pod kapturkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że to jednak wyrzutnik granatów dumnych (może jakoś złożone?). Nie spodziewałbym się jakiejś wyszukanej elektroniki na Humvee z KFOR.

 

Myślę że jednak to elektronika, jakieś prototypowe urządzenie i właśnie dlatego pod kapturkiem

Możliwe, że jedna masz rację. Dopiero teraz zauważyłem kabelek śmigający do dziurki w dachu bagażnika I to raczej nie jest kabelek od spustu wyrzutnika. Miejsce zamontowania tego czegosia i mniej więcej kształ pasują mi do... anteny Blue Force Tracker. Ja nie mam za bardzo czasu teraz, ale może komuś będzie się chciało poszukać trochę w sieci i zestawić daty trwania misji KFOR i wprowadzenia BFT do użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak BFT.

ciekawy, taki prosty Cool

No i w tej prostocie urok, a jednocześnie ma kilka smaczków.

Już nie taki prosty, co? Ale z drugiej strony jakbyś mu wsadził wnętrze Legenda, miałbyś bardzo ciekawy modelik. Ogólnie wygląda na tych zdjęciach na typowego M1025, ale jednak nie jest taki typowy

 

 

 

Edit: Robię coś na wzór poradnika o polskich Humvee. No i mam problem. Powinienem używać nazw M1025A2 itd, czy M1026A2 Jak jest poprawnie

Gdyby trzymać się ściśle nazewnictwa stosowanego przez USA, te polskie Humvee to M1026A2 i M1044A2. Jednak wszędzie (nawet na stronach "oficjalnych", czyli np. MON-u) są nazwy M1025A2 i M1043A2. Nie wiem dlaczego. Ale jakbyś nie napisał, będzie wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś mu wsadził wnętrze Legenda

znaczy który? Bo chyba fotele raczej stare. Tylko elektroniki więcej. A czy nie prosty... hmmm... zależy jak na to spojrzeć: z zewnątrz najprostrzy w świecie M1025 poza tym "grzybkiem" i drzwiami kierowcy.

 

EDIT:

Zajrzałem na Armoramę. Faktycznie, to by pasowało. Z zewnątrz da się zrobić. powiedzcie tylko co on ma i gdzie w środku?

Bo tak nawiasem mówiąc co do modelu: baza - tamka, blaszki + tabliczki znamionowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele ma raczej stare. Ale jakbyś kupił zestaw Legenda, te nowe zostałyby Ci do innego modelu. Do tego mógłbyś wykorzystać radio SINCGARS i BFT. Jak to najprawdopodobniej wygląda w środu - po weekendzie wrzucę kilka zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... Koszty znowu się kłaniają. Z tego względu dopisałem sie do listy zakupów klonów. Ewentualnie jak ktoś wysyła te radia, to i je mogę dopisać do listy zakupów. A sam zestaw... na razie mnie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś fotki komputerka zrobić i podesłać na prv?

Jakieś jedno jest w in-boxie Kuby, ale jeśli chcesz więcej to dodam dopiero jutro, bo nie mam aparatu dzisiaj. Przejrzyj jeszcze zdjęcia rzeczywistego urządzenia, bo chyba czegoś u Legenda brakowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to jak reklama, no ale trudno.

 

Nowe produktu Legenda dostępne w Jadarze.

Legend LF12A06 Rhino Anti IED Device (1/35) 28,30zł

http://www.jadarhobby.pl/legend-lf12a06-rhino-anti-device-p-20526.html

Legend LF0120 US Vehicle Gunner (1:35) 27,50zł

http://www.jadarhobby.pl/legend-lf0120-vehicle-gunner-p-20521.html

Legend LF12A07 M1114 Frag5 Conversion set (1/35) tu cena mnie rozwaliła - 305,40zł

http://www.jadarhobby.pl/legend-lf12a07-m1114-frag5-conversion-p-20527.html

Ale aż mi się łezka w oku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.