Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, znacie może jakieś modele moździerzy w skali 1/35, które chociaz w zarysie przypominałyby polskie M-98?

 

W zarysie to nawet rura kanalizacyjna przypomina

- ale moim zdaniem nie ma sensu szukać podobnych bo:

1. nie widziałem moździerza z taka podstawą - ale wystaczy modelina i kawałek plastiku czy blaszki wygiętej w ten "trójkąt" i góre masz gotową (noo prawie gotową) - pozoskaje dorobić "szpica"

2. rura jest prosta tylko dorobić karbowaną osłonę - myślę że ciasno nawinięty drucik ładnie ją zaimituje, a hamulec - może z zestawów luf do dział dobierzesz

3. nóżki i "śruba" - no comments

4. NAJWAŻNIEJSZE - i tak musisz dorabiać WÓZEK - a jak jego zrobisz to poz. 1-3 bez problemu w przerwie na schnięcie farby

 

w 35 trochę problemu zrobi celownik - a zwłaszcza zdobycie dobrej fotki - ale możesz założyc pokrowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, posiadam różnorakie modele broni w 1:35 (nowoczesną), poniżej lista:

 

- M60 - x3

- Sterling - x3

- G3 - x3

- FN-FAL - x3

- M16 - x3

- UZI - x3

- Beretta - x4

- Colt .45 - x4

- Tokarev TT33 - x4

- Walther P38 - x4

- Luger PO8 - x4

- M2 Browning .50 - x2

- TOW [ATM] - x1

- MILAN [ATM] - x1

 

Jeżeli ktoś coś chce to pisać na PW albo GG: 20944692

 

Poprawione, co by ABW się odwaliło

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś niezorientowany będzie chciał błysnąć czujnością obywatelską...

Może błyszczeć :P Wg. IP właśnie znajduję się w Kirgistanie

 

P.S. Poprawione na formę bardziej zrozumiałą dla mało-domyślnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam beczkę piwa, jak zbudujesz model bazując na tych dostępnych materiałach

Dałoby radę

 

A co do materiałów, to pamiętasz co miałem jak zaczynałem Wóz Dowodzenia Niby nic więcej nie było, a tu prawie pełna dokumentacja. Tylko kto przeszuka cały Internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam beczkę piwa, jak zbudujesz model bazując na tych dostępnych materiałach

Dałoby radę

 

A co do materiałów, to pamiętasz co miałem jak zaczynałem Wóz Dowodzenia Niby nic więcej nie było, a tu prawie pełna dokumentacja. Tylko kto przeszuka cały Internet

Chuck Norris zgrał cały internet na dyskietkę, może coś mieć.

 

No tak, tego pdf-a też mam, zapomniałem. W sumie sporo wnosi, ale i tak modelu z tego zbudować się raczej nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że Ci się chciało poszukać, ale pierwsze i trzecie zdjęcie to jest LRAS3, nie Knight.

 

kubisz, może by dopisać M707 do przewodnika po wersjach, bo chyba go ta nie ma

W przewodniku są tylko podstawowe wersje produkcyjne. Gdyby chcieć zrobić listę modyfikacji i prototypów rożnych wersji (jak np. M707), to byłoby to bardzo dłuuuuuuuuuuuuga lista... Może kiedyś coś takiego zrobię - po jednym zdjęciu. Niektóre są diabelnie ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.