Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pewne pytanie, chociaż przewiduję odpowiedź. Czy ktoś ma może ramę okienną z nowym typem lusterek, albo chociaż same lusterka. Wiem, że towar deficytowy, ale może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubisz mówił, że do wkładania tub od pocisków Spike. Chyba ma rację, chociaż ciekawostką jest fakt, iż występuje on w praktycznie każdej wersji M1025A2 i chyba M1043A2(bynajmniej we wszystkich, jakie widziałem). Pamiętaj tylko, że to sama podstawa, dochodzi jeszcze górna część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubisz mówił, że do wkładania tub od pocisków Spike

Kubisz mówił, że to jest do montowania urządzenia celowniczego do TOWa. Wątpię, czy jakikolwiek element Spike'a pasuje do tego. Czy ten "coś" jest w jakikolwiek sposób używany przez naszych wojaków - nie wiem. Jedyny sposób wykorzystania jaki widziałem na zdjęciu, to przechowywanie tam butelki z wodą mineralną (ponieważ, tak ja wspomniał Konrad:

to sama podstawa, dochodzi jeszcze górna część.

uchwyt ten w całości jest sporo wyższy i pasuje w sam raz na butelkę).

 

Te "cosie" występują nie tylko w polskich transporterach Spike'a, ale także w zwykłych M1026/M1044. W Humvee USA są zamontowane tylko w TOW Carrierach. Czyżby nasz Humvee zostały wyprodukowane na bazie TOW Carriera? Dlaczego te uchwyty nie zostały wymontowane? Nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiuniek - jeśli chodzi o M1026/M1044 to wszystko całkiem nieźle widać na zdjęciach, które kiedyś Ci wysłałem, pomocna jest także instrukcja z blaszek Eduarda. Są jednak konieczne spore miany w stosunku do blaszek.

Pasy w polskich Humvee są trzypunktowe:

1) bęben (trzeba dorobić),

2) przyśrubowane mocowanie nad bębnem (trzeba dorobić elementy mocowań zarówno z przodu jak i z tyłu),

3) punkt wpięcia (jest inny, niż proponuje Eduard - patrz drugie zdjęcie poniżej).

 

th_wnetrze_20.jpg th_wnetrze_16.jpg th_tylnyfotel_03.jpg th_baganik_04.jpg th_wnetrze_15.jpg

 

Natomiast jeśli chodzi o M1097... niech mi ktoś do jasnej anielki jednoznacznie wskaże, gdzie jest ścianka między kabiną, a częścią ładunkową? Bo jeżeli na wysokości słupków między drzwiami, to co wtedy z bębnami na przedni pas? A może w polskich M1097 nie ma tej ścianki?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już było (jeśli było to wybaczcie), ale w najnowszej Nowej Technice Wojskowej (5/2010) są 3 fotki Humci ŻW, w tym jedno na okładce http://www.magnum-x.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=12:ntwnew&catid=4:categoryntw&Itemid=12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Petera 1410 - bardzo krótki SBS jak zrobić izraelskiego M997 HMMWV Maxi-Ambulance (czyli Hamer Magen David):

08-1.jpg

 

th_12.jpg th_11.jpg th_10-1.jpg th_09.jpg th_07-2.jpg th_06.jpg th_05-1.jpg th_04.jpg th_03-1.jpg th_02-1.jpg th_01-1.jpg

 

 

Model baza - wiadomo jaki. Do tego trzeba kupić konwersję Legend Productions (LF1126) IDF Humvee Ambulance Conversion Set:

th_LegendProductions-LF1126-IDFHumveeA.jpg th_LegendProductions-LF1126-IDFHumv-2.jpg th_LegendProductions-LF1126-IDFHumv-1.jpg th_LegendProductions-LF1126-IDFHumv-3.jpg th_LegendProductions-LF1126-IDFHumv-4.jpg

 

Lista zmian z konwersji:

- gęsty grill na masce,

- przednia osłona i wyciągarka,

- lusterka nowego typu,

- klimatyzator,

- kogut, megafon, 3 szperacze oraz mocowanie anteny na dachu,

- mocowanie anteny z boku,

- tablica rejestracyjna, chlapacze i szekle na tylnym zderzaku,

- schodek do przedziału medycznego.

 

Niestety trzeba ponadto wymienić koła, fotele i radio. No i namalować lub skombinować z kalek gwiazdy Dawida. Jest to jednak najprostsza i najtańsza konwersja na Humvee IDF (zestaw Legenda kupiłem kiedyś za 25 zł, obecnie nie powinien być wiele droższy, o ile w ogóle). Zaletą (poza posiadaniem modelu rzadko spotykanej wersji Humvee) jest dość interesujące malowanie - mino że jednobarwne, to posiadające sporo ciekawych akcentów. No i dla kogoś lubiącego pojazdy IDF - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Kuba Izraelskie humvee mają to coś Muszę poszukać zestawu Legenda,na razie mam lusterka,przednią osłonę z gun trucka,koguta mam z zestawu italeri.Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.