Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę poszukać zestawu Legenda

Zapytaj w Jadarze.

 

na razie mam lusterka,przednią osłonę z gun trucka,koguta mam z zestawu italeri

Te wszystkie elementy znajdziesz w konwersji Legenda - obejrzyj porządnie zdjęcia. Jedyny feler - niestety właściwości żywicy w połączeniu z kształtem i grubością przedniej osłony dają niemalże pewną gwarancję zwichrowania tego elementu. Gorąca woda potrafi jednak zdziałać wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obejrzałem dokładnie co zawiera zestaw Legenda,ale gdybym go nie namierzył,te rzeczy,które wymieniłem posiadam Bardzo bym chciał zbudować jakiegoś izraelskiego humvee (najprościej będzie zbudować ambulans) Niepokoją mnie jeszcze te gwiazdy dawida (ale na gg mówiliśmy już o tym)Najważniejsze,że jest pomysł i dużo zapału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokoją mnie jeszcze te gwiazdy dawida

Na forum jest wielu miłych kolegów drukujących kalki - można zaprojektować i jakoś się dogadać. Tak właśnie zamierzam zrobić dla swojego Magen Davida. Na razie mam konwersję i blaszki do wnętrza, nie mam modelu i czasu...

 

Najważniejsze,że jest pomysł i dużo zapału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mogę wam powiedzieć, że wozy dowodzenia są pomalowane na 10000000% w trójbarwne kamo. Skąd to wiem?

Rano wybieram się do szkoły, jadę samochodem, a tu ŻW Skodą pocina z góry. Patrzę dalej, garstka Rosomaków się wyłoniła. Wydałem rozkaz, zatrzymać auto W końcu można się przypatrzeć. Przejechała osobówka ŻW, kilka KTO i wtedy, nie przypuszczałem ale ,

pojawiły się 3 M1097A2 w wersji dowodzenia

Zaledwie kilka metrów ode mnie Jeden miał jeszcze jakieś logo na drzwiach Potem już tylko parę Starów łączności i koniec Zdziwienie nie do opisania.

 

P.S. Na osłodę dodam, że ostatnio w Wędrzynie szkoliła się ŻW. Wraz z M1151...

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz szczęście, że takie cuda jest Ci dane oglądać. W tym moim pieknym Sosnowcu, ani w najbliższej okolicy nie tylko Rosomaka, Humvee, ale nawet żywego żołnierza nie uświadczysz...Raz w życiu widziałem kolumnę Rosomaków pędzącą trasą Katowice-Warszawa. Naprawde pędziły, myślę że gdzies ok. 80 km/h. Widok był imponujący - gnały gdzieś w Polskę, chyba z fabryki w Gliwicach. Poszukuję dobrych fotek polskich M1151.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak - rozumiem entuzjazm, ale zamiast relacji słownej to byś jakieś zdjęcia wrzucił

Niestety nie przewidywałem spotkać wozów dowodzenia w drodze do szkoły i nie miałem czym zrobić zdjęć. Telefonu zapomniałem, a nawet nie zdążyłbym go wyjąć. No ale ćwiczenia na poligonie (nie tylko w Wędrzynie) będą jeszcze trwać. Zainteresowani niech poczytają na temat ćwiczeń Borsuk 10

 

Tomek, jak chcesz to mogę Ci podsyłać maile ze zdjęciami polskich Humvee. Znalazłem tego naprawdę dużo. Zresztą Kuba potwierdzi , gdyż dostaje regularnie paczuszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym bardzo wdzięczny za fotki polskich Humvee's. Wszystkich typów. Dużo dostałem od Kuby, ale pewnie Ty, Konradzie, masz jeszcze więcej.

Panowie, bardzo potrzebuję fotkę jakiegoś radia, które jest użytkowane w Humvee's, a które można wyjąć na zewnątrz, np. położyć na masce i rozmawiać. Widziałem taką scenę na filmie. Radio leżało na masce, gościu spokojnie rozmawiał. Ale było chyba podłączone do instalacji elektrycznej samochodu. Krótko pisząć, chodzi mi o zdjęcie jakiejkolwiek przenośniej stacji nadawczo-odbiorczej, używanej w tym pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie: czy istnieje jakiś zestaw kalkomanii na deskę rozdzielczą?(mogą być skany,coś by uatrakcyjnić deskę rozdzielczą modelu Academy) Pamiętam jak kiedyś sklejałem Unimoga w zestawie były kalkomanie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję fotkę jakiegoś radia, które jest użytkowane w Humvee's, a które można wyjąć na zewnątrz, np. położyć na masce i rozmawiać.

Gdybyś pytał o polskie Humvee, to mam coś takiego:

th_06-1.jpg th_05-2.jpg

A ponieważ pytasz raczej o Humvee USA, to nie mam nic. Pozostaje Ci liczyć na innych albo na siebie - szukać w sieci i podzielić się znaleziskami.

 

W wolnej chwili zerknę na swoje zdjęcia, ale tych wolnych chwili ostatnio coraz mniej...

 

Mam pytanie: czy istnieje jakiś zestaw kalkomanii na deskę rozdzielczą?(mogą być skany,coś by uatrakcyjnić deskę rozdzielczą modelu Academy)

Zerknij do spisu modeli i dodatków - np. Eduard robi kolorowe tabliczki znamionowe, a Archer kalkomanie z zegarami i tabliczkami. Klisze i kartoniki z zegarami są w zestawach blaszek Eduarda. Można zrobić kolorową kopię, a "nakładkę" z dziurami na zegary produkować chałupniczo - z blaszki, cieniutkiej płytki plastikowej, z papieru. Wklejasz to w miejsce spiłowanej tablicy z Academy i wygląda o trzy nieba lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To może ja też się wypowiem skoro już ruszyłem tę lawinę. BaldPumo, oczywiście nie tylko modele, nie miałoby to sensu.

Koncepcja którą miałem zakładała od strony modelarskiej działy: warsztat, galeria 1:72, warsztat, galeria 1:35 (jak się pojawią inne skale to się doda), coś w stylu "zrób to sam", bo sporo z nas samemu dorabia z dobrym efektem elementy, wiec niech będą w jednym dziale. Ze strony merytorycznej/1:1 czy jakkolwiek to nazwać: wojskowe, cywilne, systemy, użytkownicy, prototypy, WP... i co tam jeszcze będzie potrzebne aby ogarnąć ogrom tej wiedzy, która w projekcie grupowym już jest, a mimo to nie jest to temat wyczerpany.

Co z tego wyjdzie, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, dział "elementy" również może się znaleźć. Rozplanowanie jak zauważyłeś będzie istotne, aby wszystko było tam gdzie trzeba. Stopień rozbicia na podfora jest właśnie do przedyskutowania. Wszelkie propozycje podziału i rozmieszczenia są mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooooo

NIE TYLKO MODELE

........chyba

?

 

No wiadomo, tylko nie było dobrych nazw do wzięcia. Przykładowo MODELWORK Forum Modelarstwa Plastikowego nie tyczy się tylko modeli.

 

Sprawa podziału to oczywiście kwestia dogadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.