Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niedawno Jadar wydał do sprzedaży koła żywiczne do HUMVEE:

ooooo jak fajnie. 30zł to nawet całkiem przystępnie, zwłaszcza za te do Aca/Ita gdzie jest zapasowe.

 

Te do Tamki, wydaje i się , że "typ 1" ma nawet efekt ugięcia, ale pewny nie jestem. No i może by tak zasugerować aby do kół do Tamki też było zapasowe. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego mają za mało śrub...

 

Nie wiem tylko po co robić żywiczne koła starego typu do Tamiyi. Zestawowe są wykonane na wystarczającym poziomie. Podejrzewam nawet, że gumowe i żywiczne niczym się nie różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co robić żywiczne koła starego typu do Tamiyi.

No wiesz, to zawsze lepiej brzmi i podnosi prestiż modelarza, który napisze w galerii: "... ido dałem żywiczne koła..." :P

A tak na serio to masz rację. Żywiczne koła starego typu do Tamki są zbędne, chyba że zmienić je właśnie na zestaw kół zapasowych. Wtedy masz koła zapasowe do 4ech modeli. Inna kwestia to taka, że te żywiczne w sumie nie trudno przerobić na zapasowe. Jak zwykle jak nie ma "gotowego produktu" zaczyna się kombinowanie. Jednak nie wróżę dużego popytu na ten typ kół, zwłaszcza, że do Academy i Italeri też jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam pytanie:czy tablice ostrzegawcze na humvee umieszczano tylko z tyłu pojazdu?(chodzi mi o Irak)Pozdrawiam

Przejrzałem swoje zdjęcia (trochę pobieżnie, ale jednak ) i znalazłem tylko coś takiego:

irak310.jpg

Chociaż to jest raczej szmata ostrzegawcza, nie tablica Widywałem zdjęcia Strykerów i LAV-ów z tablicami nie tylko z tyłu, ale Humvee nie kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką ciekawostkę znalazłem (m.in. na Humvee):

http://technowinki.onet.pl/multimedia/bron-ktora-nie-zabija,3238724,6894316,foto-male.html#photo6894316

Broń typu ADS (Active Denial System)

W największym skrócie ta mobilna “mikrofalówka” ma za zadanie dopiec napastnikom, ostudzając jednocześnie ich zapał. Broń emituje skoncentrowany promień mikrofal o częstotliwości 94 GHz, które podgrzewają wodę znajdującą się w komórkach tuż pod skórą człowieka. Powoduje to podrażnienie receptorów nerwowych, wywołując uczucie bólu jak przy poparzeniu ogniem. Wiązka mikrofal jest tak dobrana, by nie powodować fizycznych obrażeń i ran, przynajmniej w teorii, ponieważ prace nad bronią oraz jej testy nadal trwają.

W ostatnich latach prowadzone są intensywne badania nad tak zwaną bronią nieśmiercionośną (Non-Lethal Weapons). Chodzi przede wszystkim o zminimalizowanie ilości ofiar cywilnych we współczesnych konfliktach zbrojnych, oraz o unikanie nieszczęśliwych wypadków w czasie protestów i demonstracji. Broń tego typu ma za zadanie obezwładnienie przeciwnika bez ryzyka śmierci czy poważnych obrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wypowiedzi brzmią tak samo, ale przed napisaniem swojej nie czytałem jeszcze postu Kuby. Stąd wynika, że metoda sprawdzona i chyba dobra, skoro robimy to tak samo

 

 

Jeśli dobrze zrozumiałem i chodzi Ci o Kreta, to napiszę tak. Ja biorę jakieś niezbyt wysokie plastikowe naczynko, ok 10cm i zalewam ciepłą wodą (może być gorąca, tylko poczekaj z wrzuceniem modelu). Potem na oko wsypuję dosyć dużo specyfiku, żeby szybciej i lepiej farba zeszła. Zakrywam pojemniczek, zostawiam na noc i rano wyjmuję. Jak farba sama nie zeszła, to przejeżdżam delikatnie jakąś szczoteczką i reszta schodzi bez problemu. Same proporcje wyczujesz, ciężko mi stwierdzić, bo pewnie każda emalia, akryl trzyma inaczej. Potem zobaczysz ile mniej więcej potrzebujesz wsypać Kreta.

 

Wieczorem do plastikowego pojemnika po lodach wsadziłem model, nalałem do pełna dość ciepłej, ale nie gorącej wody, wsypałem pełną łyżkę stołową kreta i przykryłem pokrywką pojemnik. Model wypływał, więc przykrycie było konieczne, aby był cały zanurzony. Pamiętaj, żeby nie obciążać go niczym, po pod wpływem ciepłej wody może się bezpowrotnie odkształcić.

Rano miałem model bez farby, a to co się jeszcze trzymało (szczególnie w zakamarkach) usuwałem starą szczoteczką do zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko odnośnie obrotnicy na "grzbiecie" Humvee. Mam dwa zestawy - Legenda o MIG-a, i dochodzę do wniosku, że oba posiadaja masę uproszczń i błędów merytorycznych. Summa Summarum - chcę wydłubac własną i polać z żywicy. Szukam fotek pokazujących profil otwory dla strzelca wraz z uszczelka gumową, ale najlepiej w całości - mam kilka fotek, ale fragmentarycznych i mam trudności z odtworzeniem prawidłowego wyglądu otworu. Druga sprawa, to podstawa pod km. Niem wiem, czy w nowszych obrotnicach dysponujących opancerzeniem powinien byc uchwyt "perforowany", czy tez nie ma tutaj żadnej reguły.

Będę wdzięczny za wszelka pomoc

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, żywiczne obrotnice tych producentów są od wersji dopancerzonych, a więc np. M1114 czy M1151. Napisz proszę, czy szukasz właśnie zdjęć takich obrotnic, czy może jednak zwykłych jak w M1025.

 

P.S. Nie miałem zbyt bliskiego kontaktu z żywicznymi obrotnicami. Możesz napisać co dokłądnie jest z nimi nie tak Zawsze wydawało mi się, że są całkiem w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam na mysli obrotnice z wersji opancerzonych, występujące w różnych konfiguracjach z opancerzeniem stanowiska strzelca. Jak wspominałem, mam sporo fotek, ale na żadnej nie widać w całości kształtu otworu w którym stoi strzelec. Co do poprawności zestawów żywicznych....hmmm...na pierwszy rzut oka może i są w porządku, ale kształt otworu jest raczej na 100% inny niz w oryginalnych pojazdach, brakuje uszczelki wokół otworu, brak detali do "dekla" na obrotnicy, brak zgrubienia wokół krawędzi obrotnicy ......detale mozna by mnożyć. Dlatego wolę zrobić własna raz, a porządnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.