Skocz do zawartości

Farbki i ich rozcieńczanie


pilex7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko odnośnie Farb vallejo z serii "AIR" . Wyczytałem gdzieś ze do tych farb nie potrzeba Retardera i nie trzeba ich rozcieńczać bo to jest już w butelece, czy to prawada??

A i jeszcze czy moge pod nie jako podkład położyć szarego chumrola czy lepiej Surfacera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Humbrole olejne można bez podkładu i odtłuszczania? Na pactrze trochę się zawiodłem (na niektórych kolorach i zastanawiam się nad Hu) Dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i pamiętaj o odtłuszczaniu niezależnie od tego jakie to będą farbki lub podkłady, chyba, że chcesz uzyskać efekt odpadającego lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy kleicie modele tuż po jedzeniu kurczaka palcami? O akrylach się nie wypowiadam, ale nigdy nie odtłuszczam modelu na żadnym etapie klejactwa i malownictwa i nigdy nic nie odpada. A bywa to kłopotliwe, jak woda naleci do wnętrza zamkniętego kokpitu i zostawi podczas wysychania osad na szkle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ja np. myje każdy model ale nigdy nie wkładam całego do wody /plus kilka kropel ludwika/ jedynie delikatnie myje pędzlem i nastepnie płukam zimna wodą ,robie to nie tyle aby odtłuścić /masz racje ,że trzeba by było pazurami podczas klejenia golonkę jeść ,że by było na tyle tłuste a by farba odpadła/a umyć model z pyłu pozostałego po szlifowaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to racja. Też myję model po szlifowaniu. Zazwyczaj wystarczy przetrzeć wilgotnym ręcznikiem papierowym. Jak szlifuje na mokro, to się nie pyli na cały model. Ale mycie całego modelu (odtłuszczanie) to inna sprawa i wg. mnie jest to niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie na forum

 

Mam pytanie na temat rozcieńczenia farb produkowanych przez Games Workshop - Citadel a dokładnie o farby metaliczne. W jaki sposób najlepiej je rozcieńczać aby używać w aerografie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam szybkie pytanie nie tyle może dotyczące rozcieńczania farb ale:

Jak zachowa się sidolux na modelu po moczeniu w wodzie powiedzmy z godzinę ?

podejrzewam że możę zbieleć("zmlecznieć") ale co potem..wyschnie ,zlezie itd Nie chce mi sie robić doświadczenia więć potam o Wasze>

To samo dotyczy farby akrylowej ale tu moje obawy są mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

kupiłem nowiutki AD7781 i wczoraj mi padł nie daje powietrza na wylocie, jak tylko zdejmuję ochronę dyszy aż do iglicy jest ok, jak tylko założę i wleję na próbę trochę wody wywala i bulgocze mi górą przez zbiornik (aż sobie wczoraj dzioba popryskałem) do tej pory było ok (czyszczony po każdym malowaniu wodą zmieszaną z nitro) iglica czysta dysza też przeczyszczona co jest grane bo już chcę iść po 2. chilfe !!!! marcin_solbut@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.