Skocz do zawartości

Farbki i ich rozcieńczanie


pilex7

Rekomendowane odpowiedzi

Do kosmetyków zazwyczaj są dodawane różne olejki, ekstrakty, witaminy itp. mające za zadanie ochronę skóry/paznokci. Tutaj chodzi o jak najlepsze odparowanie, więc takie specyfiki raczej się nie nadają, bo mogą pozostawić osady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zmywacz lakieru do paznokci bez acetonu da mi taki sam efekt jak zmywacz Wamodu ?

 

Zmywacz bez acetonowy (oczywiście bez olejków zapachowych) to odpowiednik rozcieńczalnika do tamki i gunze z serii celulozowej a nie zmywacz, rozpuszczalnik.

Rozpuszcza natomiast to w praktyce właściwie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną i myje ją albo nitro /może spuchnąć uszczelka iglicy ale po chwili wróci do pierwotnego stanu/albo środkiem do mycia pędzli z Lidla ,szkoda kasy na zmywacz wamodu

 

http://fanlidla.pl/gazetka/2011.07.28.ogrod/2093,Preparat,do,czyszczenia,pedzli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec eksperymentów z wodą.

Dzisiaj naszła mnie ochota, skończyć trochę gorszy model, dawno zaczęty.

Szkoda mi było rozpuszczalnika, więc żółty akryl revella rozcieńczyłem wodą.

Aerograf Adler. Czarna rozpacz, zacieki, bąble itp. Wylałem farbę i rocieńczyłem ją Mr Hobby coler thinner. Od razu inne malowanie.

Aby się upewnić powtórzyłem zabawę czarnym revellem, następnie Pactrą A122, ModelMasterem 4632 i Life Color UA732 (tu używałem rozcieńczalnika LifeColor). Za każdym razem krycie i jakość powierzchni przy rozpuszczaniu wodą była o wiele gorsza, a przy Life Color to farba się spieniła i wyszły jaśniejsze i ciemniejsze plamy.

Więc ja już na wodę do aero się nie piszę. Można powiedzieć podziwiam tych co potrafią tak malować, ale jak ktoś ma kłopoty to lepiej przestawić się na rozcieńczalnik.

A w uzupełnieniu poprzednich postów, do mycia aero używam płynu do czyszczenia pędzli. Jest w Castoramie po 5 zł w ciągłej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś dobry rozcieńczalnik do akryli MM ? Tym color thinnerem da radę a jest jakiś dedykowany do nich ? MM to ma coś wspólnego z Testorsem więc może tej firmy ? A rozcieńczanie wódką, spirytusem, czy wodą destylowaną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńczalnik do akryli Testorsa to jest to. Zarówno do farb jak i werniksów akrylowych MM ale też i Pactry (ponoć Pactra to to samo co MM, tylko rozlewane w Polsce ) . Do tego kropelka retardera do smaku

Pewnie wódką też by się dało ale ja od zawsze używam dedykowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykowany - macie na myśli "Testors Airbrush Thinner for Testors, ModelMaster & Floquil" tj. numer produktu 1789 ? Dotąd akryle MM rozcieńczałem zwykłą wodą plus kropelka retardera, ale ten wyżej wymieniony specyfik mi zalega - czyli z tym podchodzić do akryli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykowany - macie na myśli "Testors Airbrush Thinner for Testors, ModelMaster & Floquil" tj. numer produktu 1789 ? Dotąd akryle MM rozcieńczałem zwykłą wodą plus kropelka retardera, ale ten wyżej wymieniony specyfik mi zalega - czyli z tym podchodzić do akryli ?

1789 - jest do olejnych. Do wodnych jest ten poniżej:

 

02MMa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie takie coś można dostać ?

Wode w kranie, a Acrylic Thinner w większości sklepów modelarskich. To popularne medium.

 

Woda kranówa czy destylowana ?

Nie ma różnicy, ale wódka jest moim zdaniem lepsza (do malowania oczywiscie). Była teoria że lepiej destylowana ale kiedyś testowałem rozcieńczanie Microscale'a to nie było różnicy. No chyba że ktoś ma w kranie jakąśbardzo twardą wodę czy zażelazioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.