Skocz do zawartości

Sherman ppor. Wiatrowskiego 1/72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

proporczyki na kołnierzu istniały ale nie zmieściłem już białej linii między kolorami, piksele mi się skończyły. a co to pixie bo nie kumam? rozejrzę się kto produkuje oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że małe jest piękne to wiedziałem, ale że aż tak to dowiedziałem się z ostatnich fotek. Andrzej BRAWO za gościa, jak skończysz ronsonka to zobaczymy.

Pozdrawiam i Życzę Szczęśliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Piotrek, super stronka. mały update, zbambetlowany chyba do końca , powoli trzeba pomyśleć o podstawce i finalnym brudzingu. już wiem, skąd "krowa" - wyczytałem w internecie, że tak pieszczotliwie pancerniacy Maczka nazywali swoje Shermany. ciekawe dlaczego ? ale zaraz latająca? niestety na horyzoncie pojawił się problem - trzeb abędzie te bambetle jakoś powiązać...

woda1.jpg

woda2.jpg

woda3.jpg

woda4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. brytyjskie Shermany miały mozliwość troczenia pakunków przynajmniej po lewej stronie wieży, dokumentacja fotograficzna jest dobitna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, co by nie pisać, zawiesiłeś niebotycznie wysoko poprzeczkę wszystkim którzy mieli by ochotę wykonać kiedyś mućkę

Superanco to wygląda. Jest co podglądać i na czym się wzorować!

Zabierasz ją oczywiście do Bytomia?

 

Nie jestem eksperem, ale czy na wieży da sie zawiesić ten pakunek?

Chyba nie....

 

Piotrek, a wieża z 76 nie miała zestawu uszek jak na przykład wieża firefly'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, nic nie jest doskonałe... Rafał, krasula jest przyzwoicie wykonana, ale ma błędy merytoryczne . może to wina bardziej Dragona niż moja ale nie miałem ani siły ani środków, żeby wszystko wyprostować. na dodatek to mój pierwszy Sherman i nowa tematyka. tak więc pogodziłem się z tym, że jest to pod względem merytorycznym "wyrób mućkopodobny". dla mnie ten model jest o tyle ważny, że po raz pierwszy maluję akrylami i testuję różne techniki do Gdyni (która chwilowo stygnie). jak zrobisz eksperyment i wstukasz do wujka Gugla wyrazy: latająca krowa Sherman to sam się zdziwisz ile było takich modeli, oczywiście w 35. tak dopiero jest się na kim wzorować. w każdym razie dziękuję za wszelkie słowa uznania.

PS. poszukuję km Browning 0.3 z podstawą. jeśli ktoś usłyszy z szuflady wołanie "tu jestem" to bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik pierwsza klasa!!! Proszę autora o niemarudzenie Merytoryka, merytoryką, ale liczy się przede wszystkim efekt końcowy. Jak rozumiem w wieży widzimy por. Wiatrowskiego?

 

PS.

Nie znam się na amerykańskich km-ach i ich nie odróżniam, ale mam luźny km z zestawu Academy z jeepem, kubelwagenem i kettenkradem. Jak to jest 0.3 to mogę odstąpić. Jak coś wal na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowódca to powinien był wystawać z tego drugiego włazu ;) u Andrzeja jest otwarta klapa ładowniczego.

 

Andrzej, jesteś pewny że Krowa miała Browninga? Bo z tego co zauważyłem nie wszystkie wozy miały zamontowany km, a samo mocowanie to chyba jakiś angielski wynalazek i tak na prawde nigdzie nie widziałem dobrego zdjęcia pokazującego ten wichajster... a oczywiście trzeba go sobie uleptać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest problem... na jednym ze zdjęć krowy latającej majaczy coś, co wygląda bardziej na 0.3 niż 0.5 ale będę jeszcze badał sprawę. kiedyś pan Ziętek wypowiadał się w wątku prowadzonym przez Temira na ten temat. w każdym razie Browning 0.5 jest już gotów i jestem zdecydowany go zamontować ale na wszelki wypadek nie będę przyklejał. a właściwie zajrzyjcie tutaj:

viewtopic.php?t=14568

obejrzyjcie zdjęcie krowy i pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie coś tam jest. sądząc po wysokości na jakiej jest skrzynka to jednak M1919 (.30 cal ) na tym dziwacznym angielskim wysięgniku... Tyle że karabin zawsze można było zdjąć ( bo się spsuł, bo daleko jechali i schowali broń coby się nie kurzyła, bo widok zasłaniał... ).

.50 cal odpada raczej na 100%, na zdjęciach widziałem tylko .30 cal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

powiązałem bambetle, wbrew pozorom było przy tym sporo emocji, do tego zacząłem tworzyć pobojowisko czyli pastwisko

z braku karabinu 0.3 pewnie zamontuję 0.5 z opcją łatwego demontazu w przyszłości.

linkityl.jpg

pak1.jpg

pak2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.